Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 204889 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #370 : 27 Eylül 2011, 09:42:55 »
Olası bir İsrail-Türkiye savaşı cephe savaşı olmaz gibime geliyor..Yani bizim İsrail'e çıkartma yapmamız ve/veya top yekûn bir kara savaşına girmemiz biraz ütopik bir düşünce,kezâ İsrail için de aynı şey geçerli..Bu noktada sınırlı bir çatışma/savaş senaryosu akla daha yatkın geliyor (hava veya deniz) Bu alanlarda kim hangi seviyede,hangi kabiliyetlere sahip vs. ona bakmak gerekli ama tabi İsrail'in alenen veya gizliden gizliye Yunanistan-G.Kıbrıs Rum kesimi gibi ülkelerden destek alması olası..
En mantikli yorumlardan birtanesi iki ulkede birbiri ile catismaktan kaciniyor, Birisi hava kuvvetlerinde cok guclu digeri denizde iki ulkeninde etkili olabilecek yonleri var.Ancak elimizde tomahawk gibi fuzeler olsaydi ozaman denizden etkili bir caydiriciligimiz olabilirdi ancak Turk deniz kuvvetleri gercekten cok guclu.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #371 : 27 Eylül 2011, 09:44:49 »
Kısacası hava savunma hemde balistik,kimyasal roketlere karşı hava savunma güclendirilmeli.Kalan diger alanlarda Türkiye daha üstün.
Tamam diyelimki Hava savunma fuzesi aldik peki nasil oluyorda biz diger alanlardada ustun oluyoruz? Siz Israil´in elindeki savas ucagi sayisini biliyormusunuz ve bu adamlar butun ucaklarini milli yazilim ile kafalarina gore ucuruyorlar yanilmiyorsam radarlari falan hepsi kendilerine ait.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #372 : 27 Eylül 2011, 09:45:09 »
Arkadaş zımbalarız dememiş, zımparalarız demiş.  ::)

Neyse sonuçta niyet aynı. ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #373 : 27 Eylül 2011, 09:45:28 »
Bölgedeki iki güçlü ülkenin savaşa tutuşması demek muhtemel dünya savaşının tetiklenmesi demek olacağı için kimse bu iki ülkenin savaşmasını istemez. İsrail'in arkasında batı ve onun büyük askeri gücü varken, bizlerin buırada şöyle yaparız, böyle yeneriz diye hayal kurması abesle iştigalden başka birşey değil.
Iste en mantikli yorum kisa ve oz aciklamis ABD varligini :)

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #374 : 27 Eylül 2011, 09:45:48 »
Sayin SKYWOLF ve Sayin Helfire´nin yazdiklarindan haric usteki yazilarin hepsi sacmaliklarla dolu.
sen  saçmalamadan  yaz  o zaman...
Sizin icin yazdim hepsini.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #375 : 27 Eylül 2011, 09:46:30 »
Sayin SKYWOLF ve Sayin Helfire´nin yazdiklarindan haric usteki yazilarin hepsi sacmaliklarla dolu.

kardeşim herkes düşüncesini yazabilir saçmalar saçmalamaz seni ilgilendirmez bilgin varsa yazarsın sende sana düşmez bunu söylemek haddinde değil
Siz burda bilip bilmeden atip tutuyorsaniz benimde buna karsi birseyler yazmak sizcede en dogal hakkim degil mi?

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #376 : 27 Eylül 2011, 09:49:51 »

kardeşim herkes düşüncesini yazabilir saçmalar saçmalamaz seni ilgilendirmez bilgin varsa yazarsın sende sana düşmez bunu söylemek haddinde değil

+1. nedense insanlar başkasına saldırmayı seviyor ama bu talihsiz yazıyı yazan şahıs açtığı bir ankete saçma diyen birisine sert tepki gösterirkenhttp://www.defenceturk.com/index.php?topic=3798.0 kendisininde böyle bir yanlışa düşmesi inanılacak gibi değil ,insanlar kendisine yapılmasını istemediği şeyleri başkasınada yapmamalı!
Bundan 1 hafta once Iran Azeri sinirinda hava gucleri ve cesitli birlikleri ile Azerbaycan´a karsi buyuk bir tatbikat yapti, ve Azeri ordusu alarmdaydi.Siz birseyin farkinda degilsiniz sanirim ben bu konu tartisiliyor diye elestirmedim, kendimce onaylamadigim yanlis buldugum yorumlari belirttim tepkim tamamen bunlara yonelikti tabiki burasi bir forum her konu tartisilicak umarim anlatabilmistirim.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #377 : 27 Eylül 2011, 09:51:31 »
enes sanırım sen Fırtına ile Kasırgayı karıştırdın.
Karistirmamis Kasirga bir topcu roketi, j-600 yıldırım Cin ile ortak uretim olan balistik fuze, Firtina ise milli obus.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #378 : 27 Eylül 2011, 09:57:41 »
Arkadaş zımbalarız dememiş, zımparalarız demiş.  ::)

Neyse sonuçta niyet aynı. ;D
Ikiside ayni niyeti tasiyor degisen birsey yok.Ben arkadaslara anlatamiyorum siz yillardir bu isin icindesiniz arkadaslara anlatirsaniz sevinirim cunku bazi arkadaslarimiz ps 3 oynuyoruz saniyor.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #379 : 27 Eylül 2011, 09:59:39 »
Şöyle yapılsa nasıl olur? Mısır'a bu roketlerden satılacağı önceden basına bildirilse yük gemilerine yüklense. Bu roketleri kulllanacak askerlerde gizli bir şekilde gemiye bindirilse. Mısıra yaklaşırken roketler, füzeler İsraile atılmaya başlansa nasıl olur? Unutmayın burada bir savaştan bahsediyoruz. İlla profesyonel olmak zorunda değiliz. Bu amatör saldırıyla israil hava kuvvetleri devre dışı bırakılabilir gibi geliyor. :D Tamam iyimserim ama neden olmasın?
;D yok  abi  birşey  söylemiyorum   :D yeter bukadar :)
Ne oldu Sayin enes?Yorum sacma geldi sanirim:)