Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1427385 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4220 : 06 Kasım 2016, 21:44:28 »
Serkan saçmalamanın ötesine geçmişsin. başka forumlarda böyle yazsan anında üyeliğin silinirdi. senin dediği yapan siyasi irade vatan hainliğinden yargılanır.

sebahat tuncelin paketlenme videosu. zevkle izledim.  teröristlerin kafalarına sıkıldığı video var, oda muhteşemdi. terör yandaşları ancak bundan anlar.

! No longer available

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2016, 21:51:09 Gönderen: TR(B) »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4221 : 06 Kasım 2016, 22:04:53 »
Kuzey Irak ı desteklemiyormuyuz biz niye vatan haini olsun diyorsun
Sayısız şey sıralarım burada desteğimize dair.
Petrollerini gemiye yükleyip satmalarına izin vermedikmi Irak merkezi hükümeti bizi uluslar arası mahkemeye verdi yine dinlemedik.
Para kimin cebine giriyor kürt yönetiminin zorumuz ne de bu sıkıntıya katlanıyoruz.
Bütün inşaatları Türk müteahitleri yapıyor Kuzey Irak da. Düşman olsak yapmayacaksın deriz yapmazlar dimi
Sınırdan her türlü mal giriyor çıkıyor
O şimdi bayılan AB ABD Rusya bile havayolu bağlantısına izin vermezken ilk biz yolcu uçakları ile hava köprüsü kurduk uçaklarının buraya inmelerine izin verdik
Kobaniyi bile biz olmasak kıtır kıtır kesiyorlardı sınırı açtık peşmergeyi gönderdik
Kürtler için 38. paralel vardı bir zamanlar biz olmasak saddam tepeleyecekti hepsini uçuşa yasak bölge burdan sağlandı
Petrol çıkartmak istediler malzemeleri yolladık
Yani biz hayati derecede düşman olsak bize kim zorlayabilir bunları yapmaya.
Biz kürt devleti kurmaya çalışıyoruz ister inanırsınız ister inanmazsınız arkadaşlar gerçek budur.
Üstelik eksiki yenisi tüm iktidarların ortak meselesidir bu gelende gidende aynısını sürdürüyor
MHP gelse onlarda aynısını yapar çünkü bunda bir akıl var bizim lehimizde
Kürtlere bir ülke kurmamız gerek kendi meselelerimizin çözümü için bu şart.
beğen

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #4222 : 06 Kasım 2016, 22:17:02 »
K.ırağı zerre kadar desteklemiyorum.  iran ve deash tehditiyle karşı karşıya olan K.ırak bize yaklaşıyor. Bu bize dost oldukları anlamına gelmez.  fırsatını bulursa her an hainlik yapar.  K.ırak yerin dibine girse zerre kadar üzülmem, terörün ana yuvası k.ıraktır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4223 : 07 Kasım 2016, 08:27:22 »
PKK'ya sniper darbesi! Öldürüldüler
Hürriyet Haber07 Kasım 2016 - 07:55Son Güncelleme : 07 Kasım 2016 - 08:00
PKKya sniper darbesi Öldürüldüler

Tunceli'nin Ovacık İlçesinde, Aşağıtorunoba Jandarma Karakolu'na yapılan saldırı ardından PKK'lı teröristlerin peşine düşen güvenlik güçleri 22 Ekim günü, İHA'ların tespit ettiği 9 terörist öldürüldü. Öldürülen iki teröristin Zilan Rojhat kod adlı İran uyruklu Zeynep Omayimilan ve Ronahi Cilo kod adlı Suzan Ağralı olduğu ve grupta sniper olarak görev yaptıkları tespit edildi.

Olayın ardından öldürülen teröristlerle ilgili çalışma yapan istihbarat birimleri, 9 teröristten birinin PKK'nın sözde "Dersim eyalet komutanlığı" olarak adlandırdığı Tunceli, Erzincan, Sivas ve Karadeniz Bölgesinin 2 Numaralı Koordinatörü Ozan Muş Kod adlı Sedat İncesu olduğunu belirledi. İki kadın teröristin ise Zilan Rojhat kod adlı İran uyruklu Zeynep Omayimilan ve Ronahi Cilo kod adlı Suzan Ağralı olduğu ve grupta sniper olarak görev yaptıkları tespit edildi.

12 terörist öldürüldü

Şırnak'taki operasyonda 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilirken, bir terörist sağ yakalandı. Bitlis'te bir, Hakkari'de ise İHA'lar tarafından vurulan 3 terörist daha ölü ele geçirildi. Bitlis'in Tatvan ilçesinde 3 sığınaktaki 30 kilogram amonyum nitrat ile operasyon bölgesinde bulunan 2 el yapımı patlayıcı imha edildi. Zilan Rojhat kod adlı İran uyruklu Zeynep Omayimilan ve Ronahi Cilo kod adlı Suzan Ağralı olduğu ve grupta sniper olarak görev yaptıkları tespit edildi. SABAH

http://www.hurriyet.com.tr/pkkya-sniper-darbesi-oldurulduler-40270416
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #4224 : 07 Kasım 2016, 16:59:59 »
Özışık bu kez işini yapmış şükür ki.

Alıntı
Aselsan bu kez kurtardı, Bayraktar vurdu!
06.11.2016 09:30
Facebook’ta PaylaşTwitter’da Paylaş

PKK yine o füze ile saldırdı

GEÇEN Mayıs'ta 2 pilotumuzun şehit olduğu Süper Cobra AH-1W tipi taarruz helikopteri Rus yapımı IGLA SA-18 tipi omuzdan atılan güdümlü füze ile düşürülmüştü.

Irak sınırına 100 metre mesafede vurulan helikopterde ve o sırada kolda uçan diğer helikopter de füzelere karşı koruma sağlayan Aselsan yapımı Özışık savunma sisteminin füzenin gelişini haber vermediği anlaşılmıştı. 

Süvari Kotra hattı Çığlı bölgesindeki olay sonrasında sistemin maalesef 20 derecenin üzerinde yatışlarda ısı kaynağını her zaman göremediği ortaya çıkmıştı.

SENSÖR TAKILDI

Bu nedenle, yaşanan acı tecrübenin ardından tüm helikopterlere yanal körlüğü ortadan kaldıracak özel bir alt sensör takıldığı öğrenilmişti.

İLK KEZ SUPERHABER'DE

Şimdi ise, bu konuda yine ilk kez SuperHaber'de okuyacağınız önemli bir gelişme  yaşandı.

YİNE O FÜZE

Önceki gün terör örgütü PKK, Çukurca bölgesinde yine SA-18 füzesi ile bu kez bir Sikorsky genel maksat helikopterine saldırdı.

ANINDA DEVREYE GİRDİ

Ancak, Aselsan'ın Özışık sistemi anında devreye girerek füzeyi savuşturdu. Daha da ötesi, o sırada havada bulunan yine yerli yapım silahlı İHA Bayraktar atış yapan PKK'lıları etkisiz hale getirdi.

Halen gelen istihbaratlara ve telsiz kestirmelerine göre, terörist PKK'nın elinde en az 5 adet bu füzeden mevcut. Bu nedenle, uçar birliklerde ek tedbirler aldığı belirtiliyor.

http://www.superhaber.tv/metehan-demir/aselsan-bu-kez-kurtardi-bayraktar-vurdu/haber-25961

Çevrimdışı Alparslan

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4225 : 07 Kasım 2016, 17:18:42 »
dalga geçmiyorum tek amacım gerçeği dile getirmek milletçe bunun farkına varmak istemiyoruz ! biz değilmiyiz tarihten beri hür yaşayan hür yaşamak isteyen ? hangi devletin egemenliği altında yaşadık ? doğal olarak kürtlerde devletimizin himayesinden yönetiminden otoritesinden ayrılmak istiyorlar bu gerçekleri gerek humanistlik gerek kardeşlik safsatası altında reddediyoruz ! kürtler ülkemizin dışına çıkarılmalı çünkü ayrılıkçı bir politika izliyorlar aynı şeyi rumlar ermeniler yapsa cevabınız ne olacaktı ? istiklal harbini boşuna mı verdik 10 çeşit millete karşı anadoludaki azınlıklar özgürlük istediler atatürk liderliğinde def ettik hadsizleri şimdi yapmamız gerekende tam olarak budur lütfen gerçeklerin farkına varın bu devletin adında TÜRK kelimesi geçiyor bu devlet TÜRK devletidir ben kürdüm kürdistan istiyorum diyenin yeri toprağın altıdır fakat diyorumki insan öldürmeyelim bu azınlığı sınır dışı edelim ! ve sadece ayrılmak isteme sorunundan bahsediyorum kürt kökenli vatandaşlarla yaşadığımız diğer sorunlardan bahsetsem eminim forumdan kovulurum ama kovulmak istemiyorum !
Tanrı Türkü korusun

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4226 : 07 Kasım 2016, 17:48:34 »
dalga geçmiyorum tek amacım gerçeği dile getirmek milletçe bunun farkına varmak istemiyoruz ! biz değilmiyiz tarihten beri hür yaşayan hür yaşamak isteyen ? hangi devletin egemenliği altında yaşadık ? doğal olarak kürtlerde devletimizin himayesinden yönetiminden otoritesinden ayrılmak istiyorlar bu gerçekleri gerek humanistlik gerek kardeşlik safsatası altında reddediyoruz ! kürtler ülkemizin dışına çıkarılmalı çünkü ayrılıkçı bir politika izliyorlar aynı şeyi rumlar ermeniler yapsa cevabınız ne olacaktı ? istiklal harbini boşuna mı verdik 10 çeşit millete karşı anadoludaki azınlıklar özgürlük istediler atatürk liderliğinde def ettik hadsizleri şimdi yapmamız gerekende tam olarak budur lütfen gerçeklerin farkına varın bu devletin adında TÜRK kelimesi geçiyor bu devlet TÜRK devletidir ben kürdüm kürdistan istiyorum diyenin yeri toprağın altıdır fakat diyorumki insan öldürmeyelim bu azınlığı sınır dışı edelim ! ve sadece ayrılmak isteme sorunundan bahsediyorum kürt kökenli vatandaşlarla yaşadığımız diğer sorunlardan bahsetsem eminim forumdan kovulurum ama kovulmak istemiyorum !

Bu ülkedeki Kürt kökenli vatandaşlarımızın çoğu kürdistan istemiyor. Bağımsızlık peşinde değil. Öyle olmasaydı zaten çoktan Türkiye parçalanırdı! Tıpkı Osmanlının çöküş döneminde Osmanlıya isyan edip ayrılan diğer milletler gibi... Siz bu tip söylemlerle vatanına bağlı Kürt kökenli vatandaşları rencide ediyorsunuz! Kendi elinize, pkk gibi örgütleri kullananlara hizmet ediyorsunuz ve ne acıdır ki, farkında bile değilsiniz!
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2016, 18:00:05 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Alparslan

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4227 : 07 Kasım 2016, 18:15:35 »

Bu ülkedeki Kürt kökenli vatandaşlarımızın çoğu kürdistan istemiyor. Bağımsızlık peşinde değil. Öyle olmasaydı zaten çoktan Türkiye parçalanırdı! Tıpkı Osmanlının çöküş döneminde Osmanlıya isyan edip ayrılan diğer milletler gibi... Siz bu tip söylemlerle vatanına bağlı Kürt kökenli vatandaşları rencide ediyorsunuz! Kendi elinize, pkk gibi örgütleri kullananlara hizmet ediyorsunuz ve ne acıdır ki, farkında bile değilsiniz!
önceki iletimde söylediğim gibi diğer sorunlara değinmiyorum yoksa ırkçı vb damgalar yiyeceğim ve  muhtemelen forumdan atarsınız
Tanrı Türkü korusun

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4228 : 08 Kasım 2016, 08:21:44 »
ABD’ye ağır silah sitemi

Uğur ERGAN07 Kasım 2016 - 22:18Son Güncelleme : 08 Kasım 2016 - 08:14
ABD’ye ağır silah sitemi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, SDG’nin DEAŞ’ın Suriye’deki merkezi Rakka’ya operasyon başlatması sonrası önceki gün Ankara’ya gelen ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Dunford’a Washington’ın PYD’ye ağır silah vermesine dair Ankara’nın endişelerini iletti. Akar, bu silahların daha sonra PKK’nın eline geçtiğini mevkidaşına aktardı. PYD ile Rakka operasyonunu başlattığını duyuran ABD’nin, örgüte helikopterlerle silah sevkiyatına başladığı iddia edildi. ABD’ye ait uçaklar 12-14.5 milimetrelik uçaksavarlar, el bombaları ve çok sayıda mühimmatı örgüt mevzilerine indirdi.

En büyük bileşenini Türkiye’nin PKK ile bağlantısından ötürü terör örgütü kabul ettiği PYD’nin silahlı kanadı YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) DEAŞ’ın kalesi konumundaki Suriye’nin Rakka kentine operasyon başlatmasından kısa süre sonra Ankara’ya sürpriz bir ziyarette bulunan ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford’un, Genelkurmay Karargâhı’nda Orgeneral Hulusi Akar ile yaptığı görüşmede Türkiye’nin kaygıları da gündeme geldi. Akar, operasyon öncesi ABD’nin PYD’ye yeni ağır silahlar vermesinden Türkiye’nin duyduğu endişeyi aktardı.

‘SİLAHLARI PKK ALIYOR’: Akar, verilen silahların daha sonra PKK’nın eline geçtiğini ve örgütün bu silahlarla terör eylemleri gerçekleştirdiğini örnekleriyle ABD’li muhatabına iletti. Türkiye’nin hassasiyetlerini bildiklerini belirten Orgeneral Dunford, operasyonun kademe kademe ilerleyeceğini söyledi. Dunford, kent merkezine de SDG’deki Sünni ağırlıklı Arap güçlerin girmesinin planlandığını bildirdi.

ABD’Lİ İRTİBAT SUBAYI: ABD’li orgeneral, kent merkezine girecek Sünni Arapların daha etkin güç oluşturması için Türkiye ile birlikte çalışabilecekleri mesajını da verdi. Kent merkezinin alınışında Türkiye’de bazı hava üslerinin de hava harekâtı yapacak ABD uçakları için devreye girebileceği belirtiliyor. Öte yandan görüşmede, Rakka operasyonuyla ilgili Türkiye’yi düzenli bilgilendirmek ve endişelerini ortadan kaldırmak için Genelkurmay Karargâhı’nda ABD’li bir irtibat subayının görevlendirilmesi de kararlaştırıldı. Akar’ın Dunford’la görüştükten sonra dün kuvvet komutanlarıyla Şanlıurfa’ya gitmesi dikkat çekti.

AMERİKALI ASKERLER SAHADA

Suriye’de şu anda Kürt-Arap güçlerine 300 civarında ABD özel kuvvet askeri yardım ediyor. 200 bin kişinin yaşadığı sanılan Rakka’da DEAŞ’ın 5 bin civarında silahlı üyesinin bulunduğu tahmin ediliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/abdye-agir-silah-sitemi-40271375

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4229 : 08 Kasım 2016, 13:09:30 »
Konuyla ilgili başka bir yazı >> http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/murat-yetkin_575/akar-dunford-gorusmesinde-amerikan-sozu-rakka-ypgye-birakilmayacak_40271309

Bizimkileri anlamak güç. Silahların pkkya gitmesi konusunda hassasiyetlerimizi iletmişiz. Rakka'nın ypgye kalmayacağına dair söz vermişlermiş. Münbiç'den 1-2 hafta içerisinde ypgliler çekilecekmiş. Fasa fiso. Aylar önce de aynı şeyleri söylemişlerdi!

Adamlar kendi besledikleri cemaati seni de kullanarak devletin içine yerleştirip darbe yapmaya kalkmışlar, siz hala onların ağzına bakıyorsunuz. Bakın, aynen devam edin! Sonra "kandırıldık" demeyin ama!

Şu feto Pensilvanya'da değil de, Şam'da olsaydı, Esad'a edilecek olan hakaret ve tehditlerin milyarda biri kadar ABD'li herhangi bir yetkiliye tepki gösterildi mi?