Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424590 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4270 : 13 Şubat 2018, 21:23:06 »
Saldırı hazırlığındaki teröristlere hava harekatı düzenlendi
TSK'dan yapılan açıklamada, "Irak kuzeyi Sinath-Haftanin'de saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik hava harekatı düzenlenmiştir. Teröristlere ait sığınak, barınak ve silah mevzii olarak kullanılan 16 hedef imha edilmiştir." denildi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı dflipflop

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4271 : 03 Mart 2018, 01:58:17 »
Erzurum'da 4 terörist öldürüldü. Öldürülen teröristlerden biri gri listede yer alan sözde bölge sorumlusuymuş.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/erzurumda-catisma-cikti-4-terorist-olduruldu-40759081

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4272 : 05 Mart 2018, 15:26:26 »
Yakalanan PKK'lıdan şok eden itiraf! Artık yardım etmiyorlar...

Diyarbakır'ın 6 ilçesine bağlı 104 köy ve mezrada devam eden operasyonda 1 terörist, silah ve teçhizatı ile birlikte sağ yakalanırken, teröristleri aracı ile taşıyan bir işbirlikçi de gözaltına alındı. Operasyon kapsamında yapılan arazi aramalarında, 1 kaleşnikof tüfek, mühimmat, patlayıcı ve toplam 213 kilo uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

Operasyonda yakalanan terörist ise anlattıklarıyla dikkat çekti. PKK'lı terörist ifadesinden "Şervan (savaşçı) katılımı bir sene önce tek tük vardı, şimdi hiç yok. Gençler kandırılamıyor, artık bilinçlendiler." dedi.

28 Mayıs günü başlayan, 6 ilçeye bağlı 104 köy ile bin 528 kilometrelik alanı kapsayan alanda, 18 komando taburundan oluşan, polis özel harekat, jandarma ve güvenlik korucularından oluşan on bin 47 güvenlik görevlisinin katıldığı Bayrak-54 Şehit Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Müşterek Birlik Operasyonu sürüyor.

YAKALANAN PKK'LI KONUŞTU: HALK ARTIK YARDIM ETMİYOR

Operasyon kapsamında silahı ile birlikte sağ olarak yakalanan PKK'lının yayınlanan görüntüsünde, örgüte katılımın yok denecek kadar azaldığını, kırsal köylerdeki yaşayanların artık kendilerine yardım etmediğini ve inanmadığını söylediği görüldü. Yakalanan terörist ile bir asker arasında yaşanan diyalog şöyle:

* PKK'lı terörist: Şervan (savaşçı) katılımı bir sene önce tek tük vardı, şimdi hiç yok. Gençler kandırılamıyor, artık bilinçlendiler.

- Asker: Sen neden katıldın?

* PKK'lı terörist: Beni Suriye'de memur yapacaklar diye kandırdılar. Diyarbakır'ın Lice'de Sise Köyü'ne geldim. Çok kez gelip teslim olmak istedim. Bize, 'Teslim olursanız eğer size işkence yaparlar, döverler. Sizi aylarca tek hücreli yerde tutarlar' dediler. O biraz devlete teslim olmayı engelliyordu. Özgürlük var diye anlattılar.

-Asker: Nerede ?

* PKK'lı terörist: Tabii bize anlatıyorlardı. Dağda da kaldık anlattıkları gibi de değilmiş. Öyle bir düzen ve sistem veya anlattıkları gibi değildi. Artık halk da yardım etmiyor. Her köyde 1 kişi kalmış veya kalmamış. Bölgede halkın örgüte güveni çok azaldı. Artık güvenmiyorlar. Gittiğimiz yerde ihbar ediliyoruz. Artık bizi istemiyorlardı. Önceden köylerde bazı yerlerde kalıyordu ama artık köylüler zarar verdiğimizi söylüyor.

- Asker: Niye kalamıyorsunuz ?

* PKK'lı terörist: Artık halk istemiyor ve devlet çok güçlenmiş. Örgüt bitme noktasına geldi. Kenevir otunu ekiyorduk. Bu sene ekemedik. Örgüt oradan vergisini alıyordu. Artık alamıyor. Komutanım gurbete gittim, üniversite kazandım. Ailemiz okumam için o kadar emek verdi. Onlar ise kandırmak ve örgüte kazandırmak için peşimizi bırakmadılar. O kadar vicdansızlar ve caniler ki görüyorsunuz, halim ortada yani bu hale beni onlar soktu.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

1 terörist ile bir işbirlikçisinin yakalandığı operasyonla ilgili Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "07 Haziran 2017 Çarşamba günü icra edilen operasyon kapsamında; 1 terörist silah ve teçhizatı ile birlikte sağ olarak yakalanmış, teröristleri aracı ile taşıyan 1 terörist işbirlikçisi Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile gözaltına alınarak adli işlemlere başlanılmış, 1 adet bölücü terör örgütü mensuplarının kullanmış olduğu minübüs araç, 1 adet AK-47 kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet tabanca, 5 adet muhtelif şarjör, 155 adet muhtelif fişek, 2 adet el bombası, 1 adet Yeasu marka büyük telsiz, 1 adet cep telefonu, 3 adet sırt çantası, 6 adet uzaktan telsiz komutalı tol serisi, 2)adet Alpha fire ateşleme sistemi, 1 adet Alpha fire ateşleme sistemi kumandası, 1 adet el yapımı elektronik ateşleme kumandası, 8 adet büyük boy pil, 1 adet zaman ayarlı hassas (tuzaklı) devre kartı, 200 gr plastik patlayıcı, 1 adet bölücü terör örgütü kıyafeti ve 1 çift mekap ayakkabı ve yaşam malzemesi ele geçirilmiş. Adli makamlardan alınan kararlara istinaden 5 köy ve mezrasında toplam 52 ev ve eklentilerinde adli arama faaliyeti icra edilmiş, 3 şahıs göz altına alınmış, bölücü terör örgütü mensuplarınca yağmalanmayı müteakip, bombalı araç yapımında kullanılacağı yönünde istihbari bilgi bulunan 1 araç ele geçirilmiş, tesis edilen 31 yol kontrol noktasında yapılan kontroller neticesinde; 120 araç ve 334 şahsın sorgulaması yapılmış, yapılan sorgulamalar sonucu yoklama kaçağı olduğu tespit edilen 13 şahıs yakalanarak 1111 Sayılı Askerlik Kanunu gereğince tebligat yapılmasını müteakip serbest bırakılmış.

Bölücü terör örgütü mensuplarına ait 1 sığınak ve 1 mağara ile çevresinde yapılan detaylı aramada; 18 adet mutfak tüpü, 50 kilogram amonyum nitrat, muhtelif yiyecek maddesi  ve çok sayıda yaşam malzemesi ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirimiş. Narko-terörizmle mücadele kapsamında; 196 kilogram toz, 17 kilogram kubar esrar olmak üzere toplam 213 kilogram uyuşturucu madde ile 14 bin 695 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiş olup, kenevir bitkisi numune alınmasını müteakip, Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı gereğince yerinde imha edilmiş, 2 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonel faaliyetlere artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir" denildi.

http://www.milliyet.com.tr/diyarbakir-lice-deki-buyuk-gundem-2464827/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4273 : 08 Mart 2018, 13:29:21 »
Çavuşoğlu: Irak'ta sınır ötesi operasyon olacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşluğu,"Irak'ta sınır ötesi operasyon olacak. Operasyon Irak seçimleri sonrası yapılabilir" dedi. Afrin harekatı ile ilgili de tarih veren Çavuşoğlu, mayıs ayına kadar biter" diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu, Avusturya Dışişleri, Avrupa ve Uyum Bakanı Avrupa Karin Kneissl ile  görüştü.  Görüşme sonrası açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, Türkiye gündemine dair çok önemli açıklamlar yaptı. Çavuşoğlu, Irak'taki seçimlerden sonra PKK'ya yönelik Bağdat ile ortak sınır ötesi operasyon olacağını söyledi. Çavuşoğlu, ortak operasyon konusunda İbadi ile görüşüldüğünü belirtti.

AFRİN HAREKATI MAYIS AYINA KADAR BİTİR

Çavuşoğlu, Afrin harekatının Mayıs ayına kadar sonlanacağını söyledi.

SALİH MÜSLİM'İN İADESİ

Çavuşoğlu, terör örgütü PYD'nin eski eş başkanı Salih Müslim'in İsveç'te olduğunu ve İsveç'ten geçici tutuklama talebinde bulunulduğunu söyledi.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-cavusoglu-sinir-otesi-siyaset-2623597/

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4274 : 08 Mart 2018, 16:26:40 »
Herhalde opersayon ,lokasyonu veya  olası tarihini dünyaya ile paylaşan tek bizdedir?

Ben bildiğim dünyada operasyon ile ilgili her sey gizlilik içerisinde hazırlanır. Operasyon başlama tarihine kadar da operasyon ile ilgili az kişi operasyon dan haberi olur. Siyasiler ise konu hakkında demec vermekten kacınırlar. Bizde ise tüm devlet bürokratları konu hakkında haberdarlar  adeta kendi aralarında kim daha önce medyaya bilgi verircesine yarışırlar!

Gizliligin temel faktör olmasının ana nedeni operasyon oncesi ve dahilinde  karşilaşılması muhtemel riskleri minimuma indirmektir . Hal böyle iken niye bu tür konular siyasiler tarafından alanen konuşulur ?

a) Bos boğazlık
b) Siyasi hesaplar
c) Dez enformasyon

Ben cevabını da biliyorum  ::)

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4275 : 08 Mart 2018, 16:55:02 »
Bana bardağın dolu tarafından bakıyon da diyebilisiniz ancak aklıma şu geldi: Haber vererek oparasyon yaptığımızda karşı taraf bir araya toplanıyor (AFRİN) ve 45 günde üçbin küsür leş alinıyor. Habersiz olsa bir araya toplanmadıkları için bu kadar leş alınamaz (eğer toprak kazanma amacımiz yoksa) , askeri derbe ve psikolojik darbe bu kadar etkili olmaz. Şehit sayımız arıyor oda bizim kaybımiz.

Çevrimdışı Moonstar

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4276 : 08 Mart 2018, 21:41:38 »
Bana göre de  " Korkup Kaçsınlar " diye haber veriliyor gibi geldi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4277 : 11 Mart 2018, 13:32:46 »
Musul'da PKK'ya 10 gün süre tanındı

Musul İl Meclisi Başkanı Kiki, terör örgütü PKK'nın Sincar ilçesinden çıkması için kendilerine 10 gün süre tanıdıklarını söyledi.

Musul İl Meclisi, Sincar ilçesinde konuşlanan terör  örgütü PKK'ya bölgeden çekilmesi için 10 gün süre tanıdı.     

İl Meclisi Başkanı Beşir Kiki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Irak  merkezi hükümeti ve Musul İl Meclisi'nin ortak toplantısı sonucu, Sincar  ilçesindeki kamu binalarını elinde tutan PKK'nın ilçeyi terk etmesi için 10  günlük süre tanıdıklarını ifade etti.

PKK'nın, Sincar'da konuşlanması veya orada varlık göstermesinin mümkün  olmadığını dile getiren Kiki, "İl Meclisi'nin bu konudaki tavrı açık ve nettir.  PKK'nın ilçeden çıkması gerekiyor. Bunun için de işbaşındayız ve tüm girişimlerde  bulunuyoruz." dedi.

Örgütün ilçedeki varlığı nedeniyle, Sincar'daki idari yetkililerin  görevlerini yapamadığını hatırlatan Kiki, 10 gün içerisinde söz konusu  yetkililerin bölgelerine dönmeyi amaçladığını kaydetti.

Türkiye'den ortak operasyon mesajı

PKK’ya ortak operasyon konusunda Irak Başbakanı Haydar İbadi ile görüşüldüğünü Perşembe günü belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Irak'ta sınır ötesi operasyon olacak. Operasyon Irak seçimleri sonrası yapılabilir" demişti.

DEAŞ bahanesiyle yayıldılar

Terör örgütü DEAŞ'ın, 3 Ağustos 2014 tarihinde Sincar'daki Ezidilere  saldırmasını bahane eden PKK, bölgede varlık göstermeye ve yayılımcı bir politika  izlemeye başlamıştı.

Irak merkezi hükümetine bağlı ortak güçlerin, 16 Ekim 2017 tarihinde  düzenlediği askeri operasyon sonucu PKK'nın yanı sıra Peşmerge'nin yer aldığı  Sincar, Bağdat yönetiminin kontrolüne geçmişti. Bu operasyon sonrası Sincar  ilçesi ve çevresinde hakimiyet gösteren Peşmerge güçleri, bölgeden çekilmek  zorunda kalmıştı.

Sincar ilçesinde hali hazırda, Irak ordusu, Haşdi Şabi, federal polis  güçlerinin yanı sıra PKK'ya bağlı militanlar var.

http://www.milliyet.com.tr/musul-da-pkk-ya-10-gun-sure-tanindi-dunya-2625407/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4278 : 13 Mart 2018, 16:45:33 »
Diyarbakır'dan acı haber... İki asker şehit

DHA13.03.2018 - 16:30 | Son Güncelleme: 13.03.2018 - 16:42
Diyarbakır Valiliği, mayın patlaması sonucu 2 askerin şehit olduğunu,2'si ağır 5 askerin de yaralandığını açıkladı.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: "Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında Diyarbakır İli Dicle İlçesi Kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında, 13 Mart 2018 Salı günü saat 14.15 sıralarında teröristlerce daha önceki tarihlerde döşenmiş olan mayın/EYP’ye temas sonucunda meydana gelen patlamada (2) kahraman silah arkadaşımız olay yerinde şehit olmuş, (2)’si ağır, (3)’ü hafif olmak üzere (5) kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan arkadaşlarımızın Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'nde tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-diyarbakirdan-aci-haber-iki-asker-sehit-40770896

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4279 : 15 Mart 2018, 08:55:49 »
TSK'dan Kuzey Irak'a hava operasyonu

TSK, Kuzey Irak'ta Hakurk ve Zap bölgelerinde saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen terör örgütü mensuplarına hava harekatı düzenledi, 8 hedef imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak’ın kuzeyinde Hakurk ve Zap bölgelerinde saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlenen hava harekatında teröristlere ait barınak, sığınak ve silah mevzii olarak kullanılan 8 hedefin imha edildiğini açıkladı.

TSK’dan yapılan açıklamada, Irak kuzeyinde terör örgütüne ait hedeflerin etki altına alınmasına devam edildiği bildirilerek, Hakurk ve Zap bölgelerinde keşif ve gözetleme vasıtaları ile karakol/üs bölgeleri ile bölgede görevli birliklere saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik 14 Mart 2018 tarihinde hava harekatı düzenlendiği; teröristlere ait barınak, sığınak ve silah mevzii olarak kullanılan 8 hedefin imha edildiği aktarıldı. Harekata katılan uçaklar emniyetle üslerine döndüğü ifade edildi.

http://www.milliyet.com.tr/tsk-dan-kuzey-irak-a-hava-gundem-2627891/