Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4260 : 23 Kasım 2016, 14:56:15 »
Ankara'dan Salih Müslim için flaş adım

Hürriyet Haber23 Kasım 2016 - 12:30Son Güncelleme : 23 Kasım 2016 - 13:39
Ankaradan Salih Müslim için flaş adım

PYD lideri Salih Müslim hakkında kırmızı bülten çıkarılması için çalışmalara başlandı.

Ankara’nın hakkında yakalama kararı bulunan terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’nin lideri Salih Müslim için “Kırmızı Bülten” talep edeceği öğrenildi.

Ankara Merasim Sokak'ta 17 Şubat 2016'da askeri servis araçları geçerken düzenlenen terör saldırısıyla ilgili, aralarında terör örgütü PKK'nın Avrupa'daki elebaşlarından Zübeyir Aydar, Remzi Kartal, Kandil'deki yöneticileri Cemil Bayık, Murat Karayılan ve Fehman Hüseyin ile PYD lideri Salih Müslim'in de aralarında bulunduğu 48 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/ankaradan-salih-muslim-icin-flas-adim-40286012
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alparslan

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4261 : 23 Kasım 2016, 17:54:04 »
geçen sene Ankara'da görüşmeler yaparken terörist değil miydi bu devletsiz herif ! ulan bu toplumun çöküşünü izlemek çok zoruma gidiyor hangi türk devletinde ayrılıkçı bir görüşü olan grup kurultaya katılmış ? dünyanın hangi devletinde seni böleceğim topraklarında kürdistan kuracağım diyen bir grup meşru kılınmış ! bu ayrılıkçı .....ler yıllardan beri meclisimizde ülkemizin yönetiminde söz sahibi olmadılar mı ? milletin içinde öyle bir kitle var ki sadece ideoloji peşinde koşarak ülkeyi yönetenler tarafından gerçekleştirilen eylemlerin doğruluğunu yanlışlığını asla sorgulamıyor ! neden biz böyle bir millet olduk sol kesimden bir iktidar başa gelse muhafazakar insanların yaşam biçimine karışır muhafazakar bir iktidar gelse sol kesimin yaşam biçimine karışır halbuki olması gerek en doğal ve en mecburi şey tek amaç vatana millete hizmet değil midir ? ben ayrılıkçıyım diye bir ithamda bulunan her fert toprağın altına gömülmeli ve her türk insanı bir olmalı sağcı solcu diye birbirimizi hor görüp birbirimize cephe almamalıyız ! yeni nesildeki çöküşü bir bilseniz kan ağlarsınız ! BEN BİR LİSE ÖĞRENCİSİYİM VE GENÇLERİMİZİN BU BİLİNÇSİZ AHLAKSIZ VURDUMDUYMAZ CAHİL DURUMUNA ŞAHİT OLDUKÇA İÇİM YANIYOR MİLLETİMİZİ PEK AZ ZAMAN SONRA BÖLMEK YENMEK YOK ETMEK ÇOK KOLAY OLACAK YETİŞEN NESİL NE ATASINI BİLİYOR NE TÖRESİNİ BİLİYOR NE BİLİM ÖĞRENİYOR NE İNSANLIK EĞİTİME VE GENÇ NESİLLERE ÖNEMİNİ BİLDİĞİMİZ ATATÜRK GİBİ BİR LİDER BAŞIMIZDAN GEÇMİŞTEN TARİHİMİZDE FATİH SULTAN MEHMET GİBİ HARİKULADE İNSANLAR VARKEN GENÇLİĞİMİZİN BUGÜNKİ DURUMU İÇLER ACISI ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLESİN 
Tanrı Türkü korusun

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4262 : 20 Ocak 2018, 10:43:14 »
Kuzey Irak'ta 20 terörist etkisiz hale getirildi

AA
20.01.2018 - 10:23 | Son Güncelleme: 20.01.2018 - 10:23
TSK'dan yapılan açıklamada, 20 PKK'lı teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, 12-18 Ocak'ta PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Bitlis, Mardin, Diyarbakır ile Irak’ın kuzeyinde yürütülen operasyonlarda 20 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-kuzey-irakta-20-terorist-etkisiz-hale-getirildi-40716110
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4263 : 20 Ocak 2018, 10:58:05 »
PYD/PKK, Afrin'den yine sivilleri vurdu: 1 ölü, 5 yaralı

Terör örgütü PYD/PKK'nın, Suriye-Türkiye sınırındaki  Afrin'den, Fırat Kalkanı Harekatı'nın düzenlendiği bölgede bulunan Bab ilçesini  hedef alan saldırısında

Bab Sivil Savunma yetkilisi Ebu Selim, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, ilçe merkezindeki Hikme Hastanesinin yaklaşık 150 metre yakınında  sivillerin yaşadığı çadır kurulu alana bomba isabet ettiğini söyledi.

Selim, "Saat 19.30 sularında meydana gelen saldırıda, 10 yaşındaki bir  çocuk yanarak can verdi. Aynı aileden 2'si ağır 5 kişi yaralandı. Yaralananlar  hastaneye sevk edildi." dedi.

Bab ilçesinde güvenliği sağlayan Özgür Suriye Ordusu komutanlarından  Ebu İsmail de AA'ya yaptığı açıklamada, terör örgütü PYD/PKK'nın Bab'ın 10  kilometre batısındaki Şeale bölgesinden top ya da roketle saldırdığını söyledi.

Terör örgütü, gece saat 01.00 sularında da Suriye-Türkiye sınırında  yer alan Azez ilçesinin hastane bölgesini hedef almıştı. Saldırıda psikiyatri  hastanesinde tedavi gören kadın hastalardan 1'i ölmüş, 14'ü de yaralanmıştı.

http://www.milliyet.com.tr/pyd-pkk-afrin-den-yine-sivilleri-gundem-2594164/

Çevrimiçi fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4264 : 21 Ocak 2018, 22:58:01 »
Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada , Hizan ilçesinde terör örgütü PKK'ya  yönelik operasyonda çığ düşmesi sonucu 5 asker şehit oldu, 14 asker yaralandı.

Bitlis'in Hizan ilçesinde terör örgütü PKK'ya  yönelik operasyonda çığ düşmesi sonucu 5 asker şehit oldu, 14 asker de yaralandı.  Valilikten yapılan açıklamada, bölücü terör örgütüne yönelik Hizan  ilçesi İncirli köyü Giriziyaret Tepe bölgesinde "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Erdal  Kavallı Operasyonu" düzenlendiği belirtildi.

Operasyon kapsamında bugün saat 12.20 sularında Batman Jandarma  Komando Tabur Komutanlığı unsurlarınca icra edilen arama tarama faaliyeti  esnasında görevli personelin üzerine çığ düştüğü aktarılan açıklamada, şunlar  kaydedildi:    "Çığ düşmesi sonrasında Batman Jandarma Komando Tabur Komutanlığı  emrinde görevli Jandarma Astsubay Üstçavuş Ferruh Kulaoğlu, Jandarma Sağlıkçı  Astsubay Çavuş Hilmi Öz, Jandarma uzman çavuşlar Durmuş Tek, Yüksel Kapdan ve Ali  Taştepe şehit olmuştur. Jandarma Binbaşı Bülent Cantürk, Jandarma Astsubay  Üstçavuş Ahmet Karademir, Uzman Jandarma Çavuş Cihan İnal, Jandarma uzman  çavuşlar Ümit Köse, Eyyüb Alev, Kadir Yaman, Mehmet Ali Dilek, Bülent Kılınç,  Emin Keser, Taner Açıker, Yusuf Dertli ve Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Koyuncu  isimli personel hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.  Yaralı personel, helikopterle Bitlis ve Hizan Devlet Hastanesine sevk  edilerek tedavi altına alınmıştır. Bölgeye helikopter faaliyetiyle AFAD ekibi  gönderilmiş olup, arama ve kurtarma faaliyetleri devam etmektedir."

Mekanları cennet olsun Allah rahmet eylesin...

http://www.milliyet.com.tr/bitlis-te-askerlerin-ustune-cig-gundem-2594931/
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2018, 23:04:04 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4265 : 26 Ocak 2018, 08:35:45 »
170 ödül sahibi komando görevden uzaklaştırıldı
Hürriyet Haber12 Mayıs 2016 - 06:52:00
170 ödül sahibi komando görevden uzaklaştırıldı

Komando Uzman Çavuş Numan Güçükturalı’nın Ağrı’da ailesiyle birlikte gittiği piknik, hayatının dönüm noktası oldu. Piknikte karşılaştığı PKK’lı teröristleri ihbar eden Güçükturalı, belediye sınırları dışına çıktığı için görevden uzaklaştırıldı. 170 ödül sahibi Güçükturalı, 2 yıldır mesleğini yapamıyor ve halen bir oto yıkamacıda çalışıyor.

Habertürk Gazetesi'nden Güngör Karakuş'un haberine göre, Tunceli Jandarma Özel Harekât’ta 5 yıl görev yaptıktan sonra Ağrı’ya tayin olan Gücükturalı, tavsiye üzerine bir arkadaşıyla birlikte Yazıcı Barajı’na pikniğe gitti. Burada karşılaştığı ve kendilerine ateş eden PKK’lılardan kendisinin ve ailesinin canını zor kurtaran Gücükturalı, 156 Jandarma ihbar hattını arayarak olayı anlattı.

Ancak görevli olduğu askeri birlik, “Bölge belediye sınırları dışında, ne işiniz var orada?” ek savunma istedi. Gücükturalı, piknik yaptıkları bölgenin belediye sınırları içinde kaldığına dair belgeyi savunmasına ekledi.

1 hafta içinde kendisinden 8 savunma alındığını söyleyen Gücükturalı, “Ben 170 ödül alan bir askeri personeldim. Bazı komutanlarım ‘Botun boyasız, ense tıraşın uzun’ ek savunma istediler. ‘Sen kim, subayla uğraşmak kim?’ dediler. 8. savunmadan sonra TSK ile ilişiğim kesildi” dedi.

AYM'YE BAŞVURACAK

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nden de boş döndüğünü belirten Güçükturalı, şimdi Anayasa Mahkemesi’ne ‘AYM) bireysel başvuru hazırlığı yapıyor.

'ÇOCUĞUMU KAYBETTİM’

Mesleğini çok sevdiğini ifade eden 29 yaşındaki Numan Güçükturalı, “Tunceli Ovacık’ta görevliyken 4 gün süren bir çatışmanın içinde kaldık. Eşim 8 aylık hamileydi. Benden 3 gün haber gelmeyince fenalaştı ve bebeğimizi kaybettik” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/170-odul-sahibi-komando-gorevden-uzaklastirildi-40102707

Her şey piknikte PKK'lılara ateş etmesiyle başlamıştı... Ve ödüllü komando göreve iade edildi
Hürriyet Haber26.01.2018 - 07:19 | Son Güncelleme: 26.01.2018 - 07:48
Komando Uzman Çavuş Numan Güçükturalı, piknikte karşılaştığı PKK’lı teröristlere ateş etmiş ancak “Belediye sınırı dışında ne işiniz var?” denilerek TSK'dan ihraç edilmişti. Yargıya başvuran Güçükturalı 2.5 yıl sonra görevine iade edildi
Her şey piknikte PKKlılara ateş etmesiyle başlamıştı... Ve ödüllü komando göreve iade edildi

Habertürk'ten Soner Özcan'ın haberine göre Komando Uzman Çavuş Numan Güçükturalı’nın, Ağrı’da ailesiyle birlikte gittiği piknik hayatının dönüm noktası olmuştu. Piknikte karşılaştığı PKK’lı teröristlere ateş eden Güçükturalı olayı bağlı bulunduğu birliğe anlatmış ancak “Belediye sınırı dışında ne işiniz var?” denilerek savunması istenmişti. Güçükturalı bölgenin belediye sınırları içinde kaldığına dair belgeyle birlikte savunmasını vermiş ama 1 hafta içinde “Botun boyasız”, “Ense tıraşın uzun” gibi suçlamalarla Türk Silahlı Kuvvetleri’yle ( TSK) ilişiği kesilmişti.

AYM’DEN İYİ HABER ALDI

Göreve dönebilmek için Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuran 170 ödül sahibi uzman çavuş, sonuç alamayınca bu kez Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu.

30 yaşındaki Güçükturalı’nın dosyası AYM’de görüşülmeyi beklerken, kendisine ateş açan teröristlerden biri bir operasyonda yaralı olarak ele geçirildi. Sorgusunda ateş açma olayını ve olayın gerçekleştiği yeri anlatan PKK’lı teröristin ifadesi de Güçükturalı’nın dosyasına eklendi.

Gazete Habertürk'ten Soner Özcan'ın haberine AYM, bunun üzerine Güçükturalı’nın göreve iadesine karar verdi. TSK’dan ilişiği kesildikten sonra Antalya’da bir oto yıkamacıda çalışan Güçükturalı, yaklaşık 2.5 yıl ayrı kaldığı birliğine döndü ve görevine başladı.

http://www.hurriyet.com.tr/her-sey-piknikte-pkklilara-ates-etmesiyle-baslamisti-ve-odullu-komando-goreve-iade-edildi-40722053

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4266 : 26 Ocak 2018, 09:47:52 »
Nasıl hainlerle dolu bir ülke olduk biz böyle yaa..  Ne demek adam pkk  ileçatışmaya girdi diye adam atmak. Şaka gibiyiz yaa.. O kararı veren askeri hakim vede izleyenleri bu askerin emrine verip

afrine yollayacaksın en öne sürdüreceksin geri dönerlerse kafasına sık diyeceksin madem bizim ülkemiz de idam yok   o zaman  yolunu bulacaksın  >:(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4267 : 29 Ocak 2018, 08:24:34 »
Bu kez Kandil'de vuruldular...

Hürriyet Haber29.01.2018 - 07:48 | Son Güncelleme: 29.01.2018 - 08:06
Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'deki Zeytin Dalı harekatı devam ederken bu kez Kandil'de karakol ve üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki PKK'lı teröristleri vurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklama şöyle: Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak kuzeyinde terör örgütüne ait hedeflerin etki altına alınmasına devam edilmektedir.

Irak Kuzeyi Asos/Kandil bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtaları ile karakol/üs bölgelerimize saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik 29 Ocak 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı neticesinde, teröristlere ait sığınak, barınak ve silah mevzii olmak üzere 11 hedef imha edilmiştir.

Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-bu-kez-kandilde-vuruldular-40724608

Çevrimiçi fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4268 : 01 Şubat 2018, 12:44:40 »
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce üs bölgesine sınırın Irak tarafından düzenlenen güdümlü füze ile saldırdı.Saldırıda bir asker şehit oldu, 5 asker yaralandı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Güven Dağı'nda bulunan  askeri üs bölgesine PKK'lı teröristlerce sınırın Irak tarafından saldırı  gerçekleştirildi.   Güdümlü füze ile gerçekleştirildiği değerlendirilen saldırıda bir  asker şehit düştü, 5 asker yaralandı.
Yaralı askerler tedavi edilmek amacıyla Hakkari Devlet Hastanesine kaldırılırken, bölgede operasyonlar sürüyor.

http://www.milliyet.com.tr/teroristler-cukurca-da-us-gundem-2601911/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4269 : 02 Şubat 2018, 21:14:12 »
Ankara'daki vergi dairesindeki patlamayla ilgili flaş açıklama

Dün akşam Ankara'da Çukurambar semtindeki Vergi Dairesi Başkanlığı'nın kazan dairesinde meydana gelen patlamayla ilgili olarak Ankara Valiliği açıklama yaptı. Valilik, patlamanın bomba düzeneği ile yapıldığı yönünde bulguların elde edildiğini aktardı. Sabaha karşı gerçekleştirilen operasyonlarda bir terörist ölü ele geçirilirken olayla ilgili olarak toplam 10 kişi gözaltına alındı. Bombalı çantayı bırakan ve ölü ele geçirilen teröristin Suriye'de PYD kontrolündeki bölgede eğitim aldığını belirlendi.

Dün akşam saatlerinde Ankara'da Çukurambar semtindeki Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı'nın kazan dairesinde patlama meydana geldi. Panik yaratan patlama şehrin büyük bir kesiminden de duyulurken, Ankara Valiliği'nden olayla ilgili son dakika açıklaması geldi.

Açıklamada patlamanın bomba düzeneği ile yapıldığı yönünde bulguların elde edildiği ve olayla ilgili 8 şüphelinin de gözaltına alındığı ifade edildi.Valiliğin açıklaması şöyle:

“Patlamayla ilgili olarak yapılan incelemede, söz konusu patlamanın, bomba düzeneği kullanılarak gerçekleştirildiği yönünde bulgular elde edilmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimlerinin ortak çalışmasıyla, bölgedeki KGYS, PTS ve güvenlik kameraları görüntüleri incelenerek şüpheli erkek bir şahsın beraberinde getirdiği ve bomba düzeneği yüklü olduğu değerlendirilen bir çantayı, Vergi Dairesinin girişine koyduğu ve bomba düzeneğini hazırladığı tespit edilmiştir.

Yapılan bu çalışmalar kapsamında, 02/02/2018 günü, sabaha karşı 04.00 sularında, şüpheli şahıs ile birlikte kendisine yardım eden ve aynı araçta bulunan 2 kişi Osmaniye ilinde, diğer 2 kişinin içinde bulunduğu araç ise Adana ilinde yakalanmıştır.

Daha sonra bu kişilerle irtibatlı olan, Şırnak ilinden 2 ve Mardin ilinden 2 kişi olmak üzere toplam 8 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Sahte kimlik taşıyan ve yakalama sırasında ölü olarak ele geçirilen 1991 Mardin Mazıdağı doğumlu Ersen Ertogan’ın, PYD’nin kontrolünde bulunan Suriye kırsalında YPS içinde eğitim aldığı ve yasa dışı yollardan ülkemize girdiği değerlendirilmektedir.”

Valiliğin açıklamasından kısa süre sonra emniyet güçleri Mersin'de de patlamayla ilgili olarak 2 kişiyi daha gözaltına aldı.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-ankaradaki-vergi-dairesindeki-patlamayla-ilgili-flas-aciklama-40729809