Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424742 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nocen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4250 : 16 Kasım 2016, 18:23:41 »
Şu yaralı teröristlere ilk müdahale haberlerinden,
Teslim olan kansızlara iyi muamele haberlerinden
Artık gına geldi bile diyemiyorum
Düpedüz öfkeleniyorum
Türklerin en zayıf noktası bu işte,merhameti
Kinimizi diri tutamıyoruz

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #4251 : 16 Kasım 2016, 18:25:17 »
Haber ne kadar doğru sorgulanmalı, çünkü büyük haber siteleri haberleştirmemiş.  Pakistan isminin verilmesi bile yanlış, haber doğruysa pakistan üzerine siyası ve ekonomik baskı uygulanır. Bu meseleler olacaksa bile gizli olmalı. Alırsın gelirsin Türkiye'ye, sürpriz dersen dünya şok olur. 

Sürpriz deyip açıklayınca Pakistan'ın üzerine yine baskı olmaz mı? Olur.
Nükleer silah sahibi olacaksanız bunu gizlememek gerekir. Tam tersi bangır bangır bağırmalı elinde nükleer var diye. Gizlenen nükleerin hiç bir caydırıcılığı yok.
Elinizde nükleer silah yoksa bile varmış havası yaratmak dahi olası düşmanları düşündürmeye yeter.

Vereni pişman etmemek gerekir. Ben haberin doğruluğundan şüpheliyim.  Büyük haber sitelerinde haber yok. Bazı küçük haber sitelerinde bir cümlelik haber var.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #4252 : 16 Kasım 2016, 22:44:58 »
Yalan dolan,
Türkiye de zaten nato'nun nükleer silahları var sen birde ayrıca parkistan'dan getireceğim dersen adamı boğarlar

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #4253 : 17 Kasım 2016, 08:24:00 »
Antalya'nın Konyaaltı İlçesi'nde gece yarısı polis ekipleriyle 2 kişi olduğu kesinlik kazanan teröristler arasında çıkan çatışmada bir terörist ölü, 1 terörist de yaralı ele geçirildi. Bölgede polis ekiplerin operasyon ve incelemeleri sürüyor. Antalya Valiliği İl Olağanüstü Hal Bürosu tarafından çatışmayla ilgili yayın yasağı getirildi.

http://www.milliyet.com.tr/antalya-da-teroristlerle-catisma-gundem-2346170/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4254 : 17 Kasım 2016, 08:28:10 »
Sınırda yakalanan YPG'lilerin kimlikleri şoke etti!

Hürriyet Haber17 Kasım 2016 - 07:49Son Güncelleme : 17 Kasım 2016 - 08:11
Sınırda yakalanan YPGlilerin kimlikleri şoke etti

Şırnak'ta düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin iki üyesi yakalandı. İki YPG'linin Çek Cumhuriyeti uyruklu olduğu öğrenildi.

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu YPG saflarında yer alan 'Serxwebun Botan' kod adlı Miroslav Farkas ile 'Zelane Botan' kod adlı Marketa Vselichova'ya yönelik operasyonu Şırnak Terörle Mücadele'ye bağlı özel ekip düzenledi.

Operasyonun Türkiye’de YPG saflarındaki yabancılara yönelik yapılan ilk operasyon olduğu kaydedildi.

ÖZEL EKİP KISKIVRAK YAKALADI

Akşam'dan Bülent Şanlıkan'ın haberine göre teröristlerin amacı sınırı geçerek Türkiye’ye kaçak yollarla girmekti.

Farkas’ın YPG saflarında keskin nişancı olduğu,  Vselıchova’nın ise Avrupa- Suriye arasında lojistik, sağlık ve eleman temini yaptığı iddia ediliyor. İki YPG'li çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu

İkili  Avrupa'dan YPG'ye silah sevkıyatını organize etmekle suçlanıyor. Farkas'ın Fransa’nın Lejyon kampında eğitildiklerini ve 2015 yılından bu yana Suriye'de YPG militanı olarak savaştıklarını söylediği iddia ediliyor.

Zelane Botan kod adlı Marketa Vselichova'nın  (23) YPG'ye katıldığı daha önce bazı yabancı sitelerde de haber olmuş. Vselichova'nın üniversitede okurken Aralık 2015'te YPG'ye katıldığı iddia ediliyor.

YPG'ye yakın hesaplar daha önce sosyal medyada 'Serxwebun Botan' kod adlı Miroslav Farkas'a ilişkin paylaşımlarda bulunmuş.

http://www.hurriyet.com.tr/sinirda-yakalanan-ypglilerin-kimlikleri-soke-etti-40280045
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4255 : 17 Kasım 2016, 08:45:12 »
Van Büyükşehir Belediyesi'ne Operasyon! Belediye Başkanı Gözaltında

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya ile 4 belediye görevlisi, bu sabah düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Belediyede arama çalışmaları sürüyor.

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması doğrultusunda Kaya ile 4 belediye yetkilisi hakkında gözaltı kararı verildi. Bunun üzerine Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, eş zamanlı operasyon başlattı.

BELEDİYE BAŞKANI İLE 4 BELEDİYE YETKİLİSİ GÖZALTINDA

Büyükşehir Belediye Başkanı Kaya ile 4 belediye yetkilisi polis tarafından gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne götürüldü.

ARAMALAR SÜRÜYOR

Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekiplerinin de katıldığı operasyonda, şüphelilerin evleri ile belediye hizmet binasında aramaların sürdüğü öğrenildi.

BAŞKAN KAYA, 15 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILMIŞTI

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, 7 Haziran 2012'de terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda aralarında partili yöneticilerin de bulunduğu 12 şüpheliyle tutuklanmıştı. Bu soruşturma kapsamında hakkında Van 1. Ağır Ceza Mahkemesinde "terör örgütüne üye olmak" suçundan dava açılan Kaya, 4 Ocak 2016 tarihinde 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-flas-8968459/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4256 : 17 Kasım 2016, 08:46:50 »
Mardin ve Siirt Belediyelerine Kayyum Atandı

Son dakika gelişmesi... Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan görevden alındı. Ahmet Türk'ün yerine Mardin Valisi getirildi.

İçişleri Bakanlığınca, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ın görevlerinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

AHMET TÜRK'ÜN YERİNE MARDİN VALİSİ

İçişleri Bakanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Türk ile tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Bakırhan'ın görevlerinden uzaklaştırıldığı, Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın'ın da Siirt Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiği belirtildi.

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE OPERASYON

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından sabah erken saatlerde Mardin Büyükşehir Belediyesine operasyon düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi önünde güvenlik önlemi alan özel harekat polisleri ve terörle mücadele polis ekipleri belediyeye girişlerde kimlik kontrolü yapıyor. Mardin Büyükşehir Belediyesinde incelemeler sürüyor.

TÜRK HAKKINDA AÇILAN SORUŞTURMA

Türk hakkında, "devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, silahlı terör örgütüne para temin etmek ve üye olmak, görevini kötüye kullanmak, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti'ni, TBMM'yi alenen aşağılamak" suçlamalarından soruşturma açılmıştı.

SİİRT BELEDİYE BAŞKANI DÜN TUTUKLANDI

Bakırhan ise "PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak" da dahil olmak ve bölücü terör örgütü lehine Siirt ilinde yapılan çok sayıda yasa dışı gösteri yürüyüşüne katılarak örgüt lehinde propaganda ve eylemde bulunmanın da aralarında olduğu bir dizi suç nedeniyle 16 Kasım'da gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-son-dakika-mardin-ve-siirt-belediyelerine-8968471/

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #4257 : 17 Kasım 2016, 14:33:37 »
  pkk leşleri pkk ölüleri 2015 16 
! No longer available
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4258 : 21 Kasım 2016, 12:05:10 »
Çukurca Kırsalında 12 PKK'lı Öldürüldü

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında İHA'ların tespit ettiği teröristiler savaş uçakları ve topçu ateşiyle vuruldu.12 terörist öldürüldü.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında insansız hava aracı tarafından tespit edilen 12 terörist F-4 uçakları ve topçu ateşiyle vuruldu. Operasyon sonucu 12 terörist öldürüldü.

TERÖRİSTLER ÖLDÜRÜLDÜ

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Akşam saatlerinde Çukurca Güven Dağı Kuzey doğusunda insansız hava aracı (İHA) ile tespit edilen 12 terörist, F-4 uçakları ve top atışıyla etkisiz hale getirilmiştir. Toplam Çukurca'da 384 ve Hakkari genelinde 525 terörist etkisiz hale getirilmiştir." denildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-cukurca-kirsalinda-12-pkk-li-olduruldu-8980212/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4259 : 23 Kasım 2016, 10:27:38 »
Salih Müslim'den 'yakalama' yanıtı: Avrupa beni vermez

Hürriyet Haber23 Kasım 2016 - 07:58Son Güncelleme : 23 Kasım 2016 - 08:11
Salih Müslimden yakalama yanıtı: Avrupa beni vermez

PKK'nın Suriye'deki yapılanması PYD'nin Eş Başkanı Salih Müslim, Ankara Merasim Sokak'ta 17 Şubat 2016'da askeri servis araçlarına düzenlenen terör saldırısıyla ilgili hakkında çıkarılan yakalama kararı için "Ciddiye almıyorum" dedi.

Müslim, "Biz işimizi yapıyoruz. Bizim Suriye dışında bir işimiz yoktur. Bu karar ile bizi yakalayamazlar. Onlar da bunu biliyor ama amaçları yarın başka devletlere 'biz hakkında yakalama kararı verdik, siz niye yakalayıp bize vermediniz' demek için bu kararı çıkardılar. Yoksa onlar da bu kararın uygulanamayacağını iyi biliyor" dedi.

AVRUPA'NIN KENDİSİNİ VERMEYECEĞİNDEN VE KORUYACAĞINDAN EMİN

Muhabirin, bu karar ile kırmızı bülten hazırlanıp İnterpol aracılığı ile yakalanıp yakalanamayacağı ile ilgili sorusu üzerini ise Salih Müslim, "Bu kararı ciddiye almıyorum. Başta Avrupa olmak üzere hiç bir ülke ciddiye almaz, geçmişte de Remzi Kartal, Zübeyir Aydar için aldıkları kararlar var ortada" diye konuştu.

"PKK BİR PARTİ"

Salih Müslim, PYD olarak PKK ile organik bağları bulunmadığını ileri sürdü, "PKK kuzeyde faaliyet gösteren parti, biz Rojava'nın partisiyiz" dedi.

Ankara Merasim Sokak'ta 17 Şubat 2016'da askeri servis araçları geçerken düzenlenen terör saldırısıyla ilgili, aralarında terör örgütü PKK'nın Avrupa'daki sorumluları Zübeyir Aydar, Remzi Kartal, Kandil'deki yöneticileri Cemil Bayık, Murat Karayılan ve Fehman Hüseyinile PYD Eş Başkanı Salih Müslim için de yakalama kararı çıkarılmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/salih-muslimden-yakalama-yaniti-avrupa-beni-vermez-40285699