Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 342363 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #40 : 30 Ocak 2010, 15:21:43 »
Donanma bakımından Yunanistan'dan üstünüz denizaltı konusundada bu böyle fakat onların her biri gemi sayılacak adalrı var Ege'de hava üstünlüğünü tamamen sağlamadan  denizdedee tam başarı sağlanamaz çünkü onların Mirage 2000 lerinde anti ship füzeleri var.Yunanistan'ın AH-64 sayısı benim bildiğim 12 kadar. ;)45 APACHE küçümsenecek bi sayı değil.

Doğru söylüyorsun 45 değil  ;D 31 adet olması lazım. Bunların 19 tanesi AH-64A 12 adetide AH-64D. Ama daha AH-64D'ler gelmedi bir iki tanesi teslim edilmişti. Ama bizimde T-129 helikopterimiz var :).

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #41 : 30 Ocak 2010, 20:24:02 »
Bizim herhangi bir hava aracını kolaylıkla avlayabilecek(Bir başka F35 ya da F22 dışında) F35 uçaklarımız onların her türlü sistemini bloke edecektir.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #42 : 30 Ocak 2010, 20:55:08 »
Bizim herhangi bir hava aracını kolaylıkla avlayabilecek(Bir başka F35 ya da F22 dışında) F35 uçaklarımız onların her türlü sistemini bloke edecektir.

Bloke edilir ve F-35'leri vuramazlar. Kilitlenseler bile F-35'lerin üstün elektronik özellklerinden biri füzeleri bloke etmek ondan sonra pilot yapacağı manevraya göre kaçabilir. Bu sistemin adını unuttum bu konu bayağı bir konuşulmuştu.

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #43 : 30 Ocak 2010, 21:47:15 »

Bloke edilir ve F-35'leri vuramazlar. Kilitlenseler bile F-35'lerin üstün elektronik özellklerinden biri füzeleri bloke etmek ondan sonra pilot yapacağı manevraya göre kaçabilir. Bu sistemin adını unuttum bu konu bayağı bir konuşulmuştu.
Bahsettiğiniz şey ECM podudur,bu podda her uçakta bulunur.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #44 : 31 Ocak 2010, 15:48:15 »

Bahsettiğiniz şey ECM podudur,bu podda her uçakta bulunur.

Her uçakta olabilir ama izlediğim belgeselde uçak hakkında ayrıntıya girmiyorlardı ve yaptıklara ECM sistemi(tabii buysa dedikleri) gayet güçlü gösteriliyordu. Bu tüp belgeselleri izlemek isteyenlere History Channel'ı öneriyorum.

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #45 : 02 Şubat 2010, 20:15:36 »
H.channelda bu bay abartılır propaganda derecesine kadar son model Su-30lar rafale ler MiG-35 ler keklik gibi düşüyordu gerçeklikle pek yakınlığı olmuyo.

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #46 : 02 Şubat 2010, 22:12:29 »

Avcı ne kadar hile bilse,ayı o kadar yol bilir...

F-117ler için de böyle şeyler söylendi fakat sonuç...

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #47 : 03 Şubat 2010, 00:40:15 »
F117 nin güzergahı biliniyordu.O sistem açığı değil,istihbarat açığıydı.

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #48 : 03 Şubat 2010, 09:34:54 »
F117 nin güzergahı biliniyordu.O sistem açığı değil,istihbarat açığıydı.

Sonuçya bir şekilde düşürüldü ama...

Yani hiçbir uçak düşürülemez değildir,elbet bir açığı vardır ve önemli olan da bu açığın yakalanması...

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #49 : 03 Şubat 2010, 14:23:55 »
Kendi kendine bile düşebilir.F35 düşme ihtimali diğer uçaklara göre çok düşük olan bir uçaktır.