Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
80 (41.2%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.6%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (12.9%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.7%)

Toplam Oy Verenler: 194

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1038510 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 76
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #5790 : 21 Şubat 2024, 15:56:38 »
Arkadaşlar havada iken kanat büyüklüğü ve arka yatay satbilizörlerin büyüklüğü ,uçağın büyüklüğü ve genişliği bana devasa ve fit bir F35 yaptık izlenimi yarattı..

Ben havada çift motorlu f35 var gibi gördüm

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5791 : 21 Şubat 2024, 16:01:58 »
isvec küçük bir ülke o yüzden teslim tarihinde geçikmeler olası normal birde adamların uçak satmak gibi bir dertleri yok çok rahatlar bizde ise adet yapmak çok sorun olcanı zannetmiyorum gerekirse biz cumartesi pazar gece çalışır o siparişleri yetiştiriz ben bir proje için bir hafta eve gitmediğimi bilirim ama isvecli öldürsen bunu yapmaz bizim kısa sürede bir çok sorunu pratik zekamızla çözme kabiliyetimiz var yeterki başımızdakiler sağlam dursun yoksa biz kısa sürede büyük işler yapa bilme kabileyeti olan bir milletiz bu yüzden adet yapmak bizim için sorun olmaz bu uçuş bir çok ambargonun da kalkmasını sağlayacaktır çünkü herkes güçlünün yanında olmak ister artık biz bunların gelişmesini durduramayacagız düşüncesi hakim olduğunda ortağımız çok olacaktır yakında avrupalı ortaklarımızında olacagını göreceksiniz bu beş yıl çık önemli.

Çevrimdışı Ocak

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5792 : 21 Şubat 2024, 16:05:40 »
 Bu mutlu anlara uyurken yakalandım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Daha 10 yıl önce Mpt-76 tüfeğini tartışıyorduk. 10 yıl içinde savunma sanayisinde yaptıklarımız kimse farkında olmasa bile gerçekten bir devrim niteliğinde. Tipik Türk'ün gücü vakası. Ah keşke biraz ekonomi düzgün gitseydi de, daha neler yapacaktık.

Bu durum inşallah bir kar topu gibi gittikçe büyür ve önünde kimse duramaz.

Yeni Kızılelmamız Tf-6000-10000 oldu.

Ağlamıyorum, gözüme birşey kaçtı ..

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5793 : 21 Şubat 2024, 16:07:51 »
CHP li TV kanallarını kapatsak yeminle CHP iktidar olurdu

Dalga geçtikleri ve küçümsedikleri aslında kendi seçmenleri.

Arkadaşlar bu küçük muhabbetleri hiç taşımasak foruma en güzeli olacak. Yok kalorifer peteği yok vileda sopası vs. Cahillik bu ülkenin her bir tarafına işledi. Muhalefeti sadece eleştirmek olarak gören bir kitle var. Yapıcı davranma, takdir etme kültürü yok. Bizler buradan başlayalım. Herkes hem fikir bu konuda. Büyük bir başarı bu. Maç bitmedi ama gol attık. Artık maçı bitirene kadar bu küçük kafalı insanları CHP veya AKP farketmeksizin yok edelim.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 76
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5794 : 21 Şubat 2024, 16:10:34 »
Uçağımızın önce yeteneklerini ve kabiliyetlerini görsek fena olmaz mı?

Daha sonra ihracatı düşünsek ...

O zamana ilgili tesisler büyütülüp,ihracat için gereken kapasite arttırılır.

Yeterki ilgilenen ülkelerin ilgisi ve takdirini kazansın
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2024, 16:11:24 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 300
« Yanıtla #5795 : 21 Şubat 2024, 16:27:52 »
Bu hafta geçti gelecek haftaya bizim uçakla Araplar ilgilenmeye başlarlar ortaklık tekfikleri gelmeye başlar. Hiç çekinecek bir şey yok her teklife açık olmak gerek önemli olan global pastadan ısırığımızı almak. Araplar dünya uçak pazarında önemli bir dilim bu şansı kullanmamak enayilik olur. Araplar çok bıktılar batılı silah tedarikçisi ülkelerden bence. Biz bile bakın F35 travmasına girdik bu ülkeler ezelden beri böyle yaşıyorlar. Suudiler amraam sız F15 kullandılar İsrail endişeli diye. Türk silah ekolü gümbür gümbür geliyor inşallah.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 76
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5796 : 21 Şubat 2024, 16:34:23 »
Bu hafta geçti gelecek haftaya bizim uçakla Araplar ilgilenmeye başlarlar ortaklık tekfikleri gelmeye başlar. Hiç çekinecek bir şey yok her teklife açık olmak gerek önemli olan global pastadan ısırığımızı almak. Araplar dünya uçak pazarında önemli bir dilim bu şansı kullanmamak enayilik olur. Araplar çok bıktılar batılı silah tedarikçisi ülkelerden bence. Biz bile bakın F35 travmasına girdik bu ülkeler ezelden beri böyle yaşıyorlar. Suudiler amraam sız F15 kullandılar İsrail endişeli diye. Türk silah ekolü gümbür gümbür geliyor inşallah.

+1

Gümbür gümbür geliyoruz

Fakat Araplar değilde NATO Avrupa ve Japonya Avustralya ve pasifik ülkelerinden talep gelse ilgi görse güzel olmaz mı?

Ben şahsen Demokratik ve Laik olmayan dünya standartı dışında kalan yönetim anlayışına sahip ülkeler ile yüksek teknoloji içeren silah satışına şüphe ile yaklaşıyorum..

Ama sonuçta pastadan pay almak lazım o yüzden fazla karşı çıkmanında bir faydası yok

Bakalım dünya gerçekleri bize neyi dayatacak
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2024, 17:29:14 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Fedakar _asker

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5797 : 21 Şubat 2024, 16:36:51 »
       Geleceğimiz için hayati derecede mühim olan bu uçağın yapımında emeği geçen herkese selam olsun durmadan yılmadan projeyi nihayete erdirmenizi diliyorum.  İnşallah tez vakitte bu uçağı TSK envanterine kavuşturursunuz.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5798 : 21 Şubat 2024, 16:51:33 »
Sazcı tv:
"Görünmez dedikleri uçak görünmez değil. Türkiyeli halklarımızı kandırıyorlar."

Hulk Tv:
"Seçim propagandası oyuncak maket uçağa harcanan parayla kaç tane kreş açılabilir ? Ayrıntılar birazdan."

Fax tv: Arka fonda F117 varken
"Bak bu ilk görünmez uçak f 117. Bunu amerikalılar 40 sene önce yapmış. Sen amerikanın 40 sene gerisindesin.
Dolayısıyla onlara yetişmene imkan yok. Ne dedi adam: Ver S-400 ü al F35'i . Kaan maan bunlar boş işler. Hem sen buğdayı bile ithal alıyorsun ne uçağı!1!1!  "

İnşallah yazılanlar yanlış anlaşılmaz , sarcazm anlayan hala vardır. Gereksizse silinebilir.

Selamlar

bunları diyen insanlar türk değildir eğer türk olsalardı bunları asla demezdi diyemezdi türklerin dertleri ile dertlenmeyenler bu ülkenin evlatlerı değildir.Bunların lafınada itibar edilmez...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 300
« Yanıtla #5799 : 21 Şubat 2024, 16:54:59 »
Uçak uçalı bir kaç saat oldu Youtube da onlarca yabancı video ya denk geliyorum
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.