Gönderen Konu: Güney Doğu'ya Ac130 uygun değil mi ?  (Okunma sayısı 10791 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Güney Doğu'ya Ac130 uygun değil mi ?
« Yanıtla #10 : 07 Eylül 2010, 20:07:15 »
Konuyu sadece terör olarak algılamak yanlış bana göre.Tek tehlike Pkk değil sonuçta Türkiye Cumhuriyetine karşı, bir çok ülke potansiyel düşman niteliğindedir.
AC-130 önemli birimlerimizi, önemli operasyonlar sırasında ateş üstünlüğü sağlayabilecek mükemmel bir uçak.Bu açıdan düşünüldüğünde kesinlike Tusaş vb. kurumlar mevcut C-130 lardan yararlanarak bir modernizasyon ile TC-130 çıkarılabilir. Mevcut durumlarda da işe yarayacaktır.
Elimizdeki uçaklar nakliye görevini ancak yerine getirebilirken bir de bazılarını dönüştürmek pek mantıklı değil ki!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Güney Doğu'ya Ac130 uygun değil mi ?
« Yanıtla #11 : 07 Eylül 2010, 20:08:13 »
Konuyu sadece terör olarak algılamak yanlış bana göre.Tek tehlike Pkk değil sonuçta Türkiye Cumhuriyetine karşı, bir çok ülke potansiyel düşman niteliğindedir.
AC-130 önemli birimlerimizi, önemli operasyonlar sırasında ateş üstünlüğü sağlayabilecek mükemmel bir uçak.Bu açıdan düşünüldüğünde kesinlike Tusaş vb. kurumlar mevcut C-130 lardan yararlanarak bir modernizasyon ile TC-130 çıkarılabilir. Mevcut durumlarda da işe yarayacaktır.
Elimizdeki uçaklar nakliye görevini ancak yerine getirebilirken bir de bazılarını dönüştürmek pek mantıklı değil ki!
+1000000000000