Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 507166 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2560 : 29 Şubat 2020, 21:14:09 »
Error 404 (Not Found)!!1

Söz konusu atılan bombanın kab-1500 serisi olduğu tespit edilebilirse sebep vericiside bulunur keza bu bombalardan sadece rusyada var.

Twitter da bir video vardı. Askerler birbirine dayanmış o esnada bu aynı video daki patlamaya benzer patlama olmuştu. Bence Rusların işi bu saldırı.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #2561 : 29 Şubat 2020, 21:16:39 »
Ruslarında zamanı gelecek

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2562 : 29 Şubat 2020, 22:23:47 »
Alıntı
Alper Aytekin Retweetledi
Alper Aytekin
@alpaytkn_ss
Çin, Suriye'ye Rejime ait S-300 ve Pantsir-S1 hava savunma sistemleri başarısız olduğu için FD-2000 (HQ-9) HSS gönderebileceğini bildirmiş. FD-2000, YLC-20 pasif gözetim radarı ile desteklendiğinde stealth hedeflere karşı etkinliği artıyor.
https://twitter.com/alpaytkn_ss/status/1233801200082018317
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2563 : 29 Şubat 2020, 22:45:21 »
Yunanistan, Türkiye'ye yapılması planlanan NATO desteği konusundaki itirazını geri çekti. Böylelikle Türkiye'ye hava desteği verilmesinin önündeki engel kalktı.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2948158-yunanistan-turkiye-itirazini-geri-cekti

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2564 : 29 Şubat 2020, 22:49:28 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan yarım saattir Suriye ile ilgili Twitter'den açıklamalar yapıyor, bu gece Suriye'ye verilen süre doluyor başlayacak harekatın sinyalleri olabilir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2565 : 29 Şubat 2020, 22:50:40 »
Hatay'ın en ucuna yerleştirilecek Hawk bataryaları ne kadarlık bir koruma sağlayabilir Suriye topraklarında?

Sıfır noktasına koysan en uç noktada üslerin çok az kısmına yetişir. Ancak rus uçakları bir 10-15 km daha geriden lazer güdümlü silahlarla saldırdıkları için adamları vuramazsın.

Ayrıca hawk sistemlerinin o menzillerde etkinliği tartışılır. Aktif hızı mach 2.4 zaten kilidi yediği an o menzillerde hedef uçak tapa gaz bombayı atıp kaçsa vuramazsın.

Anladım.. Teşekkürler...

Tabi şöyle bir durum var. Elimizdeki hawk'lar aşırı derecede gelişmiş. Balistik füze vurabilecek irtifa, harp başlığı ve kabiliyete erişti. Üstünde 50 km'lik yarı aktif radar alıcısı var. Gökdoğan'ın tam aktif başlığı ile dual modda 115 km'leri bulabilir. Trg-300',ün yakıt ve roket motoru kısmıyla 120 km'ye rahat ulaşmanın yanında 30-40 km gibi bir irtifaya ulaşır.

Smart-s mk2'nin kara araç üstü versiyonu (arama radarı) , mar-d (atış kontrol radarı ), Akr-d serisi aydınlatma radarı ile eldeki imkanlarla bile etkili bir sistem elde edebiliriz.

Açıkcası Hisar-O'dan sonra bu sistemlerin çöpe gitmesini istemem. Elden geçirip değerlendirildiğinde bulabildiğimiz en kabiliyetli core füze olur.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2566 : 29 Şubat 2020, 23:23:11 »
33 sehitin olmazi erdoganin sucutur

15 -16  yil iktidarda  HSS sistemi almamistir

idlipde olayda HSS olmada asker göndermistir

Teknoloji Transferi kelimesi  batsin  yasiklar olsun

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Yunanistan NATO’daki itirazını geri çekti
« Yanıtla #2567 : 01 Mart 2020, 00:00:21 »
Yunanistan NATO’daki itirazını geri çekti

İdlib'deki hava saldırısının ardından Türkiye'nin talebi üzerine bir araya gelen NATO, Türkiye'nin tedbir çerçevesinde hava savunma sisteminin güçlendirilmesi yönünde karar aldı.

NTV’nin haberine göre, NATO Genel sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın Türkiye’ye desteğini artırma kararı aldığını açıkladı. Bununla birlikte müttefikler Türkiye’ye yönelik olarak destek deklarasyonu yayınlama kararı aldılar.

Ancak Atina, yayınlanacak olan açıklamaya Türkiye’nin AB ile imzalamış olduğu 18 Mart göçmenler anlaşmasına atıfta bulunulmasını ve Ankara’nın bu taahhüdünü yerine getirmesini şarta bağlanmasını talep etti.

Atina’nın talebi karşılık bulmadı. NATO’ya üye tüm ülkeler Yunanistan’ın bu talebinin yersiz olduğu gerekçesiyle kabul etmediler.

Bundan sonra ittifak üyesi ülkeler, Türkiye’nin hava savunmasının güçlendirilmesi için ittifaka ait olan imkan ve yeteneklerle NATO’ya üye ülkelerin ikili düzeyde Türkiye’ye göndereceği imkan ve yetenekleri tespit edecekler.

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/son-dakika-yunanistan-natodaki-itirazini-geri-cekti-5653749/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2568 : 01 Mart 2020, 00:12:07 »
33 sehitin olmazi erdoganin sucutur

15 -16  yil iktidarda  HSS sistemi almamistir

idlipde olayda HSS olmada asker göndermistir

Teknoloji Transferi kelimesi  batsin  yasiklar olsun
çok ayıp hss mi önemli yoksa yapımı devam eden 2. ve 3. Saraylar mi?  Sizi kınıyorum. Hssiz yaşarız ama ya alamanlar ingilizler "aaa bakın türklerin sadece 1 sarayı varmış" diye bizle dalga geçerse ne yapcaz?  İtibarda tasarruf olmaz.  5. Sarayı yaptığımızda süper güç olacaz. Bak trumpin kaldığı beyaz saraya küçücük. Koskoca Amerika başkanısın ufacık eskimiş sarayda kalıyor bizde mi öyle olalım.  Bunlar hep Cehape fikirleri kurtul hemen.. Tüm dünya ummetleri 4.sarayi yapmamızı bekliyor sen hss diyorsun. Ümmet olmak kolunda 250 bin liralık çantasıyla garibana "şükredin" diyen emine Erdoğana inanmaktır. Yırtık donla, cebinde 5 lira olmadan 1000 odalı sarayda yaşayan CBye seni yalnız bırakmayacaz diye bagirmaktir. Özüne dön hemen.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2020, 00:15:53 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2569 : 01 Mart 2020, 00:18:47 »
Cumhurbaşkanının verdiği süre doldu. Savaş uçaklarının üslerden havalandığı haberleri dolaşıyor sosyal medyada.