Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 505135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2520 : 29 Şubat 2020, 03:36:07 »
"esadla gorusme yok, olmayacak"dedigimde dalga gecen arkadaslari piste alalim.

Perde arkasinda gorustugunuz, gorusulmesi icin baski yaptiginiz esad rejimini gördünüz mü şimdi?! Ummadik taş baş yarar boyle iste!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2521 : 29 Şubat 2020, 11:48:39 »
Idlib operasyonuna ben destek veriyorum. Ama bu şekilde olmamalıydı. Binlerce askeri oraya sokarak olmamalıydı. Özel kuvvetler ve tecrübeli komando birliklerimizle yapilmalıydı. 300, 500 asker onlarda sahaya yayılmış vaziyette olmalıydı. Yoğun obüs, Çnra, Kasırga, Siha ile desteklenmeliydi.
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 11:55:36 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2522 : 29 Şubat 2020, 12:09:42 »
Idlip kirsalindaki askerlerimizin HSS konusunda bir zafiyeti oldugu gorulmekte . TSK unsurlarinin alcak irtifa HSS kapsaminda ,olasi hasim helikopter,UAV ,ve alcak irtifada olan ucaklardan korunmasi icin MANPADS agirlikli sistemler ile donatildigi belirtilmekle birlikte ,eldeki sistemlerin daha yuksekten ucmakta olan ucak taruzlarina karsin zafiyetlerinin oldugu gorulmektedir. Yurdumuz sinirlari icerisinde konuslu bulunan Yuksek, Orta irtifa  HSS lerin menzil yetersizligi veya kullanilamayislari nedeni ile Idlipteki TSK unsurlarinin tam olarak hava savunmasinin yapilamadigi anlasiliyor.

Elimizdeki Rapier veya Hawk HSS lerinin bir kacini Idlipteki birliklerimize daha etkin hava savunma kabiliyeti saglanmasi icin kullanilamazmi? yoksa bu sistemlerin yurt disinda konuslandirilmasinda bir engel mi mevcut ?

"Bazi arkadaslar saldiran ucak Rejim ise eyvallah ama Rus ucagina sen fuze mi atamayi planliyorsun diye dusunebilirler" Yanitim sayet evelsi gun gibi  konumunu bildirimde bulundugum birlige hava taruzunda israrci olan unsuru vurmak gecerli bir arguman olur"
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 12:23:32 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2523 : 29 Şubat 2020, 12:20:36 »
Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'de yaptığı açıklamada, şehit sayımızın 36'ya yükseldiğini söyledi.

https://www.haberler.com/son-dakika-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-12966680-haberi/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2524 : 29 Şubat 2020, 12:31:34 »
Son dakika: Rusya, İdlib'de tansiyonun düşürülmesi konusunda Türkiye ile anlaştıklarını duyurdu

Son dakika: Rusya, İdlib'de Esed rejiminin gerçekleştirdiği saldırının ardından yükselen tansiyonun düşürülmesi için Türkiye ile anlaştıklarını duyurdu. Türkiye'den konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Ankara'da yapılan Suriye görüşmelerine ilişkin, "Yapılan görüşmeler, sahada tansiyonu düşürme anlaşmasıyla sona erdi" açıklamasında bulundu.

https://www.haberler.com/son-dakika-rusya-ankara-da-gerceklestirilen-12966567-haberi/

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2525 : 29 Şubat 2020, 12:39:15 »
Idlib operasyonuna ben destek veriyorum. Ama bu şekilde olmamalıydı. Binlerce askeri oraya sokarak olmamalıydı. Özel kuvvetler ve tecrübeli komando birliklerimizle yapilmalıydı. 300, 500 asker onlarda sahaya yayılmış vaziyette olmalıydı. Yoğun obüs, Çnra, Kasırga, Siha ile desteklenmeliydi.

İdlib operasyonuna destek veriyorsanız , idlib operasyonunun amacını bize de açıklayında öğrenelim... Ama açıklarken 5 yıl sonra Suriye topraklarının durumunun sizce ne olacağını da bi zahmet açıklayıverin...
Yani rejimin idlib'i alıp sınırımıza gelmesi mi yoksa Suriye'nin emperyalistlerce 3-5 parçaya ayrılması mı Türkiye için daha iyi?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2526 : 29 Şubat 2020, 12:55:09 »
Idlip kirsalindaki askerlerimizin HSS konusunda bir zafiyeti oldugu gorulmekte . TSK unsurlarinin alcak irtifa HSS kapsaminda ,olasi hasim helikopter,UAV ,ve alcak irtifada olan ucaklardan korunmasi icin MANPADS agirlikli sistemler ile donatildigi belirtilmekle birlikte ,eldeki sistemlerin daha yuksekten ucmakta olan ucak taruzlarina karsin zafiyetlerinin oldugu gorulmektedir. Yurdumuz sinirlari icerisinde konuslu bulunan Yuksek, Orta irtifa  HSS lerin menzil yetersizligi veya kullanilamayislari nedeni ile Idlipteki TSK unsurlarinin tam olarak hava savunmasinin yapilamadigi anlasiliyor.

Elimizdeki Rapier veya Hawk HSS lerinin bir kacini Idlipteki birliklerimize daha etkin hava savunma kabiliyeti saglanmasi icin kullanilamazmi? yoksa bu sistemlerin yurt disinda konuslandirilmasinda bir engel mi mevcut ?

"Bazi arkadaslar saldiran ucak Rejim ise eyvallah ama Rus ucagina sen fuze mi atamayi planliyorsun diye dusunebilirler" Yanitim sayet evelsi gun gibi  konumunu bildirimde bulundugum birlige hava taruzunda israrci olan unsuru vurmak gecerli bir arguman olur"
Hocam anca oraya mobil HSS gönderebilirsin. Hawk lar öyle değil. Oraya götürmeden önce altyapıyı hazırlayacaksın. Sonra götürmen kurman zaman alır. Ayrıca bu kadar zahmetten sonra vurulma ihtimalide çok yüksek çünkü savaş bölgesi. Bizimkiler pek sıcak bakmıyor.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2527 : 29 Şubat 2020, 12:58:52 »

İdlib operasyonuna destek veriyorsanız , idlib operasyonunun amacını bize de açıklayında öğrenelim... Ama açıklarken 5 yıl sonra Suriye topraklarının durumunun sizce ne olacağını da bi zahmet açıklayıverin...
Yani rejimin idlib'i alıp sınırımıza gelmesi mi yoksa Suriye'nin emperyalistlerce 3-5 parçaya ayrılması mı Türkiye için daha iyi?
Hocam, toprak bütünlüğümü kalmış. Param parça olsun  yeminlen artık yetti ya.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2528 : 29 Şubat 2020, 13:10:10 »
Elimizdeki raf ömrü dolmuş hava-hava füzelerini modifiye ederek Yemen'de Husilerin yaptığı gibi yerden fırlatsak aslında fena olmazdı. Büyük ihtimal Husiler, İran yardımıyla modifiye ediyorlar o füzeleri bizimde bu işi yapabilecek imkanımız vardır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2529 : 29 Şubat 2020, 13:11:53 »
Cumhurbaşkanımız az önce şunları söyledi:

Dün sayın Putin'e de söyledim. “Sizin orada ne işiniz var, üs kuracaksanız üssü yine kurun. Ama şu anda siz bizim önümüzden çekilin, rejimle baş başa bırakın. Biz gereğini yaparız.”

Yani Putin' e telefon açıp " Aradan çekilin bizi rejimle başbaşa bırakın" demişiz... :o

Canlı canlı kulaklarımla duydum vallahi... Ne kadar mantıklı , realist  bir teklif yapmışız şaşırdım kaldım... Dış politikamızın neden bu halde olduğu , sadece Putin'e yapılan bu parlak teklifle bile anlaşılabilir... Siz de hala mantık arayın neden bu kadar kayıp veriyoruz , neden önlemler alınmıyor diye...
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 13:13:40 Gönderen: serkan1976 »