Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 508918 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2720 : 04 Mart 2020, 20:40:21 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2721 : 04 Mart 2020, 20:57:21 »
Şov yapıyoruz Suriyede.
 https://twitter.com/clashreport/status/1235255595890085889?s=09

Sov yapilmasinda sorun yok . Ama akmakta olan kan ve verilmekte olan onca sehit bunun bir parcasi olmamasi gerekir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2722 : 04 Mart 2020, 21:11:50 »
Halepte Rejim Hedefleri Vurulurken Keyif Sigarasını Yakan Askerimiz Allah ayaklarına taş değdirmesin inşallah.....

<a href="http://youtu.be/pqsYjpiFL-0" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/pqsYjpiFL-0</a>

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2723 : 04 Mart 2020, 21:21:50 »
1 milyon insanın katili, 29 bin çocuğu bombalarla öldüren, kimyasal saldırılar yapan rejim ile anlaşmadan bahsediliyor. Üstelik koordinatını vermemize rağmen sığınak delici bombalarla kasten 1 tabur askere saldırdı. 36 askerimin katili. Ne diyebilirim ben size.
Sn Mermi,
Geçmiş, gelecek ve şu anı karıştırmayalım ltf!
1. İdlib’e girmeden önce 36 vatan evladımız şehit olmamıştı.
2. Suriye’yi bu hale getiren Obama/İsrail yönetiminin gazına gelen Suud, Katar, BAE ve Türkiye yönetimlerinin ne kadar muhalif ve aşırı uçta adam varsa toplayıp rejime saldırtmasıdır.
3. 1 milyon kişiyi öldüren adama, dünya bir gözünü kapatıyorsa, herkesin cengaveri bizmiyiz işin içine askerimizi sokuyoruz?
4. fırat kalkanı, Afrin, barış pınarı Ypg PKK için lazımdı. Ama onları da yaratan gene bu yönetimin beceriksizliği. Bir ara Ypg ‘li Müslüm’ü Ankara’ya çağırıp müttefik muamelesi yapan gene bu yönetim.
5. İdlib öncesi Esad’la konuşulsaydı 40 vatan evladı hayatta olurdu şu anda. Oy sevdasına Şehit veriyoruz ve milyarlar harcanıyor şimdi.
6. Şimdi Artık çok geç. Ok yaydan çıktı. Ama her hatadan da dönmenin bir yolu vardır.
Öyle ortaya suçlayıcı yazı yazmadan önce gerçekleri görün lütfen. Yazılanı da iyi okuyun. konuşulSAYDI , anlaşılSAYDI diyorum.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2724 : 04 Mart 2020, 21:39:02 »
Geçmiş için söylüyorsanız bu zamanda niye bu konuları açıyorsunuz. TSK görmüyormusunuz IHA/SIHA, EH, Awacs, F-16 ile tarih yazıyor. Tank çöplüğüne döndü Suriye. Savaş uçakları, HSS vuruluyor. Türk ordusu gücünü dünyaya gösteriyor.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2725 : 04 Mart 2020, 22:58:13 »
Hele bir şu toz duman dağılsın kim kazanmış kim kaybetmiş görürüz elbette. İnşallah siz haklı çıkarsınız ben yanılırım.
 İnşallah askeri zafer bize, siyasi zafer emperyalistlere yazılmaz.  Çünkü tarihte çok sık yaşanıyor bu tezatlık

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2726 : 04 Mart 2020, 23:02:06 »
Geçmiş için söylüyorsanız bu zamanda niye bu konuları açıyorsunuz. TSK görmüyormusunuz IHA/SIHA, EH, Awacs, F-16 ile tarih yazıyor. Tank çöplüğüne döndü Suriye. Savaş uçakları, HSS vuruluyor. Türk ordusu gücünü dünyaya gösteriyor.
kardeş sen hiç bowling oynadın mı? Hani Topu yuvalarsin labutlar dağılır ve mekanizma karşına tekrar ayakta duran labutlar getirir. İşte suriyede öldürdüğümuz tipler o labutlar gibi mekanizma ise İran ve Rusya. Senin karşına daima labut çıkarırlar. Bizim gücümüz labutlara yetiyor, Mekanizmaya yetmediği için en baştaki CB mekanizmanın ayağına gitti demekki idlibte hersey istediğimiz gibi değil. Aksi halde neden durduk yere rusyaya gidilsin. Rusyanin izin verdiği yerleri vuruyor, Rusyanin izin verdiği yerlerde kalıyoruz. Rusya ne demişti?" Türk askeri üs bölgesinden dışarı çıktigi için vuruldu ".. Bunun Türkçesi ben nereyi gösterirsem sen orda duracaksın demektir. Sen akıllı adamsın bunu bilmen lazım. Ayrıca Süleyman Şah türbesini kaçırdığımız günde haberler ve devletimizi yönetenler "operasyonu tüm dünya ayakta alkışladı" demişlerdi ama bugün olayın ne kadar saçma bir şekilde yapıldığını biliyoruz degil mi?
« Son Düzenleme: 04 Mart 2020, 23:06:28 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2727 : 04 Mart 2020, 23:19:39 »
Suriye Haber Ajansı SANA bugün 1 İHA'mızın düşürüldüğünü iddia ediyor fakat bana pek düşürülmüş gibi gelmedi...

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2728 : 04 Mart 2020, 23:26:30 »
kardeş sen hiç bowling oynadın mı? Hani Topu yuvalarsin labutlar dağılır ve mekanizma karşına tekrar ayakta duran labutlar getirir. İşte suriyede öldürdüğümuz tipler o labutlar gibi mekanizma ise İran ve Rusya. Senin karşına daima labut çıkarırlar. Bizim gücümüz labutlara yetiyor, Mekanizmaya yetmediği için en baştaki CB mekanizmanın ayağına gitti demekki idlibte hersey istediğimiz gibi değil. Aksi halde neden durduk yere rusyaya gidilsin. Rusyanin izin verdiği yerleri vuruyor, Rusyanin izin verdiği yerlerde kalıyoruz. Rusya ne demişti?" Türk askeri üs bölgesinden dışarı çıktigi için vuruldu ".. Bunun Türkçesi ben nereyi gösterirsem sen orda duracaksın demektir. Sen akıllı adamsın bunu bilmen lazım. Ayrıca Süleyman Şah türbesini kaçırdığımız günde haberler ve devletimizi yönetenler "operasyonu tüm dünya ayakta alkışladı" demişlerdi ama bugün olayın ne kadar saçma bir şekilde yapıldığını biliyoruz degil mi?
CB'nin Rusya'ya gitmesi anı değil. Kendisi idlib krizi başladığından beridir görüşmek istiyor. En son şehitlerimiz olunca Putin ortamı yumuşatmak için moskovaya davet etti. Yani işlerin kötü gittiğinden değilde kendisinde anlayamadığım Rus düşkünlüğü var. Putini gözünde çok büyütmüş. 5 gündür Rejim darma duman oldu. Hâlâ Rus diyor. Erdoğanı anlayamıyorum açıkçası. Onurumuzu ayaklar altına alıyor. Kanıma dokunuyor bu hareketi.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2729 : 05 Mart 2020, 00:04:21 »
CB'nin Rusya'ya gitmesi anı değil. Kendisi idlib krizi başladığından beridir görüşmek istiyor. En son şehitlerimiz olunca Putin ortamı yumuşatmak için moskovaya davet etti. Yani işlerin kötü gittiğinden değilde kendisinde anlayamadığım Rus düşkünlüğü var. Putini gözünde çok büyütmüş. 5 gündür Rejim darma duman oldu. Hâlâ Rus diyor. Erdoğanı anlayamıyorum açıkçası. Onurumuzu ayaklar altına alıyor. Kanıma dokunuyor bu hareketi.
Biz o ayaklar altına alınma mevzusunu haklı olduğumuz uçak düşürme olayında özür dilediğimizde yaptık zaten yetmedi ölen rus pilotun ailesine antalyadan ev hediye ettik. Yalakalık yapcaz ya... Yani bugün yaptıkları fazla değil... O ev hediye eden şahsa bizzat sormak isterdim hangi şehit Türk askerinin ailesine ev hediye ettiniz diye..Eren bülbülün ailesine hediye edilen vardı bir tane annesi ağlarken bazıları hediye ev üzerinden siyaset yapıyordu yani devenin nerem doğru ki mevzusu var ya işte halimiz o... .