Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 505617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2750 : 05 Mart 2020, 21:42:13 »
Putin hala, '' Maalesef Suriye askerleri de dahil hiç kimse Türk askerlerinin o anda bulundukları yeri bilmiyordu" diyor. Milli Savunma Bakanımız, '' Biz askerlerimizin yerini söyledik uyarımızı yaptık'' demedimi bu ne çelişkidir? Cumhurbaşkanımız da orada cevap vermedi Milli Savunma Bakanımızın açıklaması ne olacak o zaman? Sizce ateşkese uyulacakmı? Ben pek ihtimal vermiyorum. Bu 6 km'lik alan biraz dar olmuş sanki sınıra yığılmış insanlar geri döndüklerinde kafese girmiş gibi olacaklar.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2020, 21:44:16 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2751 : 05 Mart 2020, 21:45:18 »
Bu anlaşmayı şehitler vermeden yapamazmıydık

Kanimca evet mukundu Sn mavi1991.

Niye gerceklestiremedik " su anda Tv analistlarince dillendirilmeyen bir iddiamiz mevcuttu o da . Rejim kuvvetlerinin Soci mutabakatinda anlasilmis bulunan gozlem noktalarimizin ilerisine cekilmeleri idi"

Kriterimiz bu degilmiydi yoksa ben mi yanlis hatirliyorum. ;)

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2752 : 05 Mart 2020, 21:47:32 »
Kuyruğu iki bacak arasına kıstırıp , Rus tokadını da yedikten sonra geri dönüyorlar.
M4 ve M5 otoyolları rejime açılıyor. Soçi mutabakatı sınırlarına dönmezlerse biz göndeririz lafını da yutmuş oluyor bizimkiler.
Obama, FETÖ den sonra Putin de kandırdı bizi!

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2753 : 05 Mart 2020, 21:48:04 »
Anlamıyorum ki o kadar şehit veriyoruz, olaylar hadiseler yaşıyoruz sonra bir görüşme oluyor ve bir bakmışsın ortak devriyeye gitmiş durum bir sonraki evresi nedir bunun? Yıllardır bir gece menbic diyip durduk ruslara bıraktık. Kobanı dedik ruslara bıraktık. Pkk devlet kuracak dedik pkk ile aramıza rusyayi koyduk artık pkk devletini hic engelleyemecegiz ee idlibte ne olacak? Biz bu kadar pkk lafı ettik demekki amacımız pkk devleti kurulmasını engellemek değilmiş Amerika gitti gideli pyd haberleri kayboldu. Yaa ben anlamıyorum şimdi ne oldu suriyede ne halt yedik yiyoruz yiyeceğiz?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2754 : 05 Mart 2020, 21:49:44 »
Anlamıyorum ki o kadar şehit veriyoruz, olaylar hadiseler yaşıyoruz sonra bir görüşme oluyor ve bir bakmışsın ortak devriyeye gitmiş durum bir sonraki evresi nedir bunun? Yıllardır bir gece menbic diyip durduk ruslara bıraktık. Kobanı dedik ruslara bıraktık. Pkk devlet kuracak dedik pkk ile aramıza rusyayi koyduk artık pkk devletini hic engelleyemecegiz ee idlibte ne olacak? Biz bu kadar pkk lafı ettik demekki amacımız pkk devleti kurulmasını engellemek değilmiş Amerika gitti gideli pyd haberleri kayboldu. Yaa ben anlamıyorum şimdi ne oldu suriyede ne halt yedik yiyoruz yiyeceğiz?

Türkiye büyük devlet! Rusya ve ABD nin izin verdiği ölçüde tabiiki!!!

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2755 : 05 Mart 2020, 22:32:09 »
Bu anlaşmayı şehitler vermeden yapamazmıydık

Söylüyoruz ama dinleyen yok ki! Suriye' yle çatışmaya girmek demek, karşına Rusya ve İran' ı almak demektir. Bu ülkelerle savaşa tutuşmanın kazandıracağı hiç birşey yoktur. Yine günün sonunda, oturup mecbur anlaşacaksın. O halde savaş niye? Her meselemizi savaşarak çözeceksek, diplomasi niye var? Hayır bizler asker milletiz, her işimizi savaşarak çözeriz diyorlarsa; o halde çekip gitsinler, memleketi asker yönetsin -diyeceğim artık. En azından işi kitabına göre yapar, hava savunması olmadan gündüz gözüyle askeri intikal ettirmezler.

Efendim tarihimizde Sakallı Nurettin Paşa diye bir zat vardır. Bu zat kendini övmeyi; kendi kendine sanlar, ünvanlar, nişanlar, şerefler vermeyi çok severmiş. Hiç alakası olmadığı halde, şu savaşı kazanan, şu muharebeyi yöneten, şu toprakları düşman işgalinden kurtaran falan..(!) Büyük Atatürk, NUTUK eserinde işbu Sakallı Nurettin Paşa' yı yerden yere vurmuştur. Yine bu Nurettin Paşa, Başkomutanlık Meydan Muharebesi' nin en cafcaflı yerinde oradaki komutanlardan birini huzuruna çağırtıp; yerli yersiz, savaşın gerçekleriyle uyumsuz emirler vermeye başlamış. Kurmay Başkanı bu emirlerin yerine getirilmesini uygun bulmamış. O esnada Büyük Atatürk durumu fark edip Nurettin paşayı huzura çekip sorguya alıyor. Verdiği emirlerin savaşın gerçekleriyle uyumsuz olduğunu anlattıktan sonra mealen diyor ki; şayet  verdiği emirler yerine getirilmiş olsaydı, ordumuz çok müşkül durumlarda kalabilirdi!

Nutuk' ta konuyu şöyle özetler;

Komutanlar buyruk vermiş olmak için buyruk vermezler. Gerekli ve yapılabilecek olan işleri buyururlar. Buyruk verirken kendini, O buyruğu yürütecek olanın yerine koymak ve buyruğun nasıl uygulanıp, yürütüleceğini düşünmek ve bilmek gerektir.

Kıssadan hisse günümüze geliyoruz, hayatın gerçekleriyle uyumsuz onlarca emir veriliyor ve bu emirlerin yerine getirilmesi isteniyor. Adam, İdlip' ten gireriz Şam' dan çıkarız! -diyebiliyor mesela... Peki ya sonra? Sonrası için planın yoksa bu işleri hiç bulaşmayacaksın arkadaş. Atatürk' ümüzün dediği gibi; Komutanlar buyruk vermiş olmak için buyruk vermezler... Bizde diyoruz ki; savaşmış olmak için savaşılmaz; bir siyasi hedefinin olması lazım. Ancak O hedef ulaşılabilir ve ülke menfaatleriyle uyumlu olsun. Başka ülkelerin menfaati için de savaşılmaz. Ne yazık ki Türkiye olarak 9-10 yıldır Amerikan BOP' ne hizmet etmek için cefa çekiyoruz. Bu durumun akılla, mantıkla açıklanabilir hiç bir tarafı yoktur. 

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #2756 : 05 Mart 2020, 22:32:45 »
ABD'li senatör Rubio: Türkiye'ye hava desteği verilmeli

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio, NATO'nun Türkiye'ye hava desteği, istihbarat ve Suriyeli mültecilerle ilgilenen yardım kuruluşlarına finansal destek vermesi gerektiğini söyledi.

Twitter'dan yaptığı açıklamada İdlib'deki durumun gün geçtikçe daha kötüye gittiğini belirten ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio, Rusya ve Esad rejimine, düzenlediği saldırılardan dolayı tepki gösterdi.

"NATO, TÜRKİYE'YE HAVA DESTEĞİ VERMELİ"
Rubio, açıklamasında, "Rusya, İdlib'deki Türk gözlem noktalarını çevreleyen Esad güçlerini geri çekmeli. NATO, Türkiye'ye hava desteği, istihbarat ve Suriyeli mültecilerle ilgilenen yardım kuruluşlarına finansal destek vermeli." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Amerikan Fox News kanalına bir makale yazan Temsilciler Meclisi üyeleri Demokrat Brandon Boyle ile Cumhuriyetçi Adam Kinzinger de benzer bir çağrıda bulundu.

Temsilciler Meclisi üyeleri, Rusya ve Esed rejiminden İdlib'de düzenledikleri saldırılara son vermesini istedi.

GRAHAM, "UÇUŞA YASAK BÖLGE" ÇAĞRISI YAPMIŞTI
Cumhuriyetçi Senatör Graham ise geçen hafta internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Dünya hiçbir şey yapmadan İdlib’in Esad, İran ve Rusya tarafından yok edilmesini izliyor." ifadesini kullanmıştı.

Graham, açıklamasında "Şu anda uluslararası toplumun binlerce masum erkek, kadın ve çocuğu bu dehşet verici ölümden kurtarmak için İdlib’de uçuşa yasak bölge ilan etmesinin zamanı gelmiştir." değerlendirmesinde bulunmuştu.

https://www.ensonhaber.com/abdli-senator-rubio-turkiyeye-hava-destegi-verilmeli.html

Desteğiniz yerinde dursun. F- 35 ‘ lerimi vereceksin.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2757 : 05 Mart 2020, 23:06:07 »

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio, NATO'nun Türkiye'ye hava desteği, istihbarat ve Suriyeli mültecilerle ilgilenen yardım kuruluşlarına finansal destek vermesi gerektiğini söyledi.

Twitter'dan yaptığı açıklamada İdlib'deki durumun gün geçtikçe daha kötüye gittiğini belirten ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio, Rusya ve Esad rejimine, düzenlediği saldırılardan dolayı tepki gösterdi.

"NATO, TÜRKİYE'YE HAVA DESTEĞİ VERMELİ"
Rubio, açıklamasında, "Rusya, İdlib'deki Türk gözlem noktalarını çevreleyen Esad güçlerini geri çekmeli. NATO, Türkiye'ye hava desteği, istihbarat ve Suriyeli mültecilerle ilgilenen yardım kuruluşlarına finansal destek vermeli." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Amerikan Fox News kanalına bir makale yazan Temsilciler Meclisi üyeleri Demokrat Brandon Boyle ile Cumhuriyetçi Adam Kinzinger de benzer bir çağrıda bulundu.

Temsilciler Meclisi üyeleri, Rusya ve Esed rejiminden İdlib'de düzenledikleri saldırılara son vermesini istedi.

GRAHAM, "UÇUŞA YASAK BÖLGE" ÇAĞRISI YAPMIŞTI
Cumhuriyetçi Senatör Graham ise geçen hafta internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Dünya hiçbir şey yapmadan İdlib’in Esad, İran ve Rusya tarafından yok edilmesini izliyor." ifadesini kullanmıştı.

Graham, açıklamasında "Şu anda uluslararası toplumun binlerce masum erkek, kadın ve çocuğu bu dehşet verici ölümden kurtarmak için İdlib’de uçuşa yasak bölge ilan etmesinin zamanı gelmiştir." değerlendirmesinde bulunmuştu.

https://www.ensonhaber.com/abdli-senator-rubio-turkiyeye-hava-destegi-verilmeli.html

Desteğiniz yerinde dursun. F- 35 ‘ lerimi vereceksin.

Bunlar bizi övmeye başladıklarında anlayın ki büyük bir çıkarları vardır. Bizi uçan balon sanıyorlar. Ver gazı uçsunlar. Hoş bunların gazıyla uçan sayısı az da değil.

Bakın geçmişte nasıl övgüyle söz ediyorlardı mesela. Yine bir çıkarlar söz konusuydu.

https://youtu.be/O4luqY0EVXk
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #2758 : 05 Mart 2020, 23:10:09 »
Güneyde bir kürt devleti kurulmasın diye çarpışıyoruz soran olursa. Aylardır o bölgede PYD PKK mevzilerine hiç atak yaptık mı?

Adamların terör yuvası gördüğü İdlibteki islamcılara kol kanat gerdik. Membiç Kobani falan hala duruyor beyler. Biz radikal islamcılar için onlarca canımızı kaybettik.

Savaş masada kazanılıyor dedikleri gibi. Genel olarak bakarsak yıllardır yaptığımız onca şey bize ne kazandırdı?! Ben somut bir kazanım göremiyorum. Şehitlerin ailelerinden dilenmesi gereken büyük bir özür olduğunu düşünüyorum.

Bari Suriyeliler sağ salim Avrupaya geçebilse.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2759 : 05 Mart 2020, 23:12:33 »
Senator Marco Rubio, Lindsey Graham ve arkadaslari S400 nedeni ile memleketime mueyidelerin uygulanmasina on ayak olan zamaninda sabah aksam Turkiye hakkinda olumsuz konusan zat degilmi . Ne cabuk unuttuk bunu !
Bu adam su anda durup duruken niye ansizin lehimize konusuyor diye aklimizdan birsey gecmiyormu. Bu tur habercilik ve haberler kimin hizmetine?