Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 505654 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2760 : 05 Mart 2020, 23:42:41 »
Güneyde bir kürt devleti kurulmasın diye çarpışıyoruz soran olursa. Aylardır o bölgede PYD PKK mevzilerine hiç atak yaptık mı?

Adamların terör yuvası gördüğü İdlibteki islamcılara kol kanat gerdik. Membiç Kobani falan hala duruyor beyler. Biz radikal islamcılar için onlarca canımızı kaybettik.

Savaş masada kazanılıyor dedikleri gibi. Genel olarak bakarsak yıllardır yaptığımız onca şey bize ne kazandırdı?! Ben somut bir kazanım göremiyorum. Şehitlerin ailelerinden dilenmesi gereken büyük bir özür olduğunu düşünüyorum.

Bari Suriyeliler sağ salim Avrupaya geçebilse.
aklın yolu bir. İdlibte olmamızın tek amaci radikal dinci eskiyalari korumak gibime geliyor tabi bu benim görüşüm. Seçim zamanı fıratin güneyinde pkk devleti kuracaklar bekamiz elden gidiyor diyenler seçim bitti biteli fıratin doğusundan bahsetmediler. Aramıza Rusya ve rejimi sokmuş iken şuan pydnin olduğu bir bölgede pkk devlet kursa bizimkilerin bunu nasıl engelleyecegini çok merak ediyorum çünkü bitti o hikaye şimdi idlib başladı. Radikal dincilerin rejimle olan savaşını Türk milletinin bekasiymis gibi empoze ettiler bu millete hergun şehitler geldi hala geliyor. Rusyada anlaşma imzalanirken bile 2 sehit verdik. Fıratin doğusundan vazgeçtik, menbicten vazgeçtik, son anlaşmaya bakılırsa idlibtende vazgeçecek gibiyiz sirada afrın var sanırım. Hicbirsey zoruma gitmiyorda kıytırık idlibi Çanakkale gibi kutsal hale getirmeleri çok zoruma gidiyor. Sanki idlib giderse ülke elden gidecekmiş tavırları falan bu ne ya kimi kandırıyor bunlar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2761 : 05 Mart 2020, 23:50:41 »
İdlip'te resti çekmemizin nedeni Esad rejiminin bu gerilimi azaltma bölgesinde saldırılarına devam etmesiydi. Gözlem noktalarının aşağısına çekilmesini istedik . Şimdi ise İdlip ile Esad arasına güvenli bölge oluştrulması konusunda anlaşılmış. Bu ne kadar işe yarayacak göreceğiz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2762 : 05 Mart 2020, 23:55:54 »
Tatsız aşa tuz neylesin, akılsız başa söz neylesin !

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2763 : 05 Mart 2020, 23:57:18 »
Tatsız aşa tuz neylesin, akılsız başa söz neylesin !

+1
Müthiş denge politikamız! :o :o
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #2764 : 06 Mart 2020, 00:24:34 »
İdlip'te resti çekmemizin nedeni Esad rejiminin bu gerilimi azaltma bölgesinde saldırılarına devam etmesiydi. Gözlem noktalarının aşağısına çekilmesini istedik . Şimdi ise İdlip ile Esad arasına güvenli bölge oluştrulması konusunda anlaşılmış. Bu ne kadar işe yarayacak göreceğiz.

İdlibde resti çekmemizin sebebi bizim kullandığımız milis grubun buradan hayat bulması. Rejimin de buraya saldırıp insan gücümüzü hedef alması. Ön saflara sürdüğümüz bu adamların aileleri vs orada. Dolayısıyla onları sağlam tutmak muhalifleri de elde tutmak anlamına geliyor ancak  Bu restin meşru bir temele oturtulamadığı İdlib bölgesi er ya da geç elden çıkacaktı çünkü dirsek temasında olduğumuz bu kişiler gayet radikal islami görüşlere sahipler. Dolayısıyla meşru zeminde düzgün destek de bulamıyorsunuz.

Soçi mutabakatı zaten kafama pek yatmamıştı. Maddelerde yazan ile bize lanse edilen pek mantıklıca gelmiyordu.

Son dönemde pek net bir tavır sergileyemedik diye düşünüyorum. 

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2765 : 06 Mart 2020, 01:06:56 »
El Nusraya bağlı HTŞ ateşkese uymayacağını açıklamış.

Ateşkes başlamadan önce 2 şehit haberi daha geldi...

İdlib'te yine ateşkes başlamadan önce bir Rus keşif uçağının düşürüldüğüne dair iddialar var...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2767 : 06 Mart 2020, 19:11:27 »
El Nusraya bağlı HTŞ ateşkese uymayacağını açıklamış.

Ateşkes başlamadan önce 2 şehit haberi daha geldi...

İdlib'te yine ateşkes başlamadan önce bir Rus keşif uçağının düşürüldüğüne dair iddialar var...

Uymazlar tabi. M4 otoyolu demek Kürdistan siniri demek. Adamlara da "çek git" diyorsun. Adamlar da diyor ki "ben buradayim, gel sen cikar."
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı P4RS

• DefenceTurk
  • *
  • 8
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2768 : 06 Mart 2020, 19:34:54 »
Adamlar bizi bütün bölgelerden yavaş yavaş atacak  gibi yeni bir anlayış gelmezse bunlar olacak gibi. 2 gün önce dönmek yok Şama kadar girelim diyen adamlar bugün büyük diploması başarısından söz ediyor :o :o

Biz şehitlerimize üzülürken yüzsüzce öso/smo da çok şehit verdi onlara da üzülün diyorlar utanmadan bunları söyleyebiliyorlar.

« Son Düzenleme: 06 Mart 2020, 19:36:04 Gönderen: P4RS »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2769 : 06 Mart 2020, 20:17:14 »
Yiyemiyeceğin lokmayı yutmaya kalkarsan böyle olur.
1. Ne işin vardı İdlip’te?
2. Hava savunmasız onbinlerce askeri nasıl yığarsın oraya?
3. İç politikayı dış siyasetle karıştırırsan olacağı bu dur.
4. Esad, oradan haber yolluyor benim düşmanım Türkiye değil diye.
5. İhvancılık’tan vazgeçmesi lazım artık, yukarıdakilerin.
6. Dolaylı ya da dolaysız Esad’la görüşülmesi ve asıl Düşman, Ypg/PKK nın üzerine konsantre olmasını sağlamak lazım rejimin.
7. Ateşkes ve barış istiyorsa, Esad’ın mültecileri geri almasını sağlamak gerekir.
8. Sana ne Esad’ın nekadar kendi vatandaşını öldürdüğü? Batı bunu kendisine problem ediyor mu? Sende etme! Asıl İsrail’in hazırladığı komployu bozmaya bak!