Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 508766 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2710 : 04 Mart 2020, 18:36:37 »
İddia edilen bu açıklamalar doğru mu acaba?  :o :o ???

Alıntı
Esad: Türkiye’yle hayati ortak çok müştereğimiz var. Kültürlerimiz arasında tarihi bağ var. Aramızdaki anlaşmazlıklar mantıklı değil.
Esad: Türkiye ile düşman değiliz, yaşanılan çatışmalar anlamsız.
Esad türk halkı ile düşmanlığımız yok. Erdoğan ile var dedi.
Esad: Türkiye’ye karşı düşmanca hiçbir şey yapmadık.

Bunu yıllardır zaten söylüyor Suriye resmi ağızları zaten...

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2711 : 04 Mart 2020, 18:39:00 »
Ne söylediğinin önemi yok. Vurmaya devam..

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2712 : 04 Mart 2020, 19:05:19 »
Ne söylediğinin önemi yok. Vurmaya devam..

Yahu vurunca ne olacak onu bir açıklayın Allah aşkına!!!

20 yıldır askerini polisini öğretmenini köylünü öldüren , tüm ülkelerde terör örgütü ilan edilen bir örgütü mensuplarını  meşru müdafa için sınırı geçip takip etmemize izin vermiyor bu şerefsiz Batı... Sınır ötesi operasyon yapıyoruz kamplara ,3 gün durdurmuyorlar oralarda  "Hooop askerlerini geri çek" diye tehdit ediyorlar... Yahu batının bu şerefsizliğini  yıllardır yaşıyoruz...

Yahu ortada bu realite varken , ABD-Batı sizi Suriye'de destekliyor , hadi koçum diye gaz veriyor... Yahu siz bunun arkasında batının bir çıkarı olduğunu  anlayamayacak kadar saf mısınız?

ABD-RUSYA-AB ismi ne olursa olsun , size 100 metrekarelik bir ülkeyi bile yedirir mi?
Bize gaz verdi , yıl  2011 ; "Hadi aslanım Suriye 'de iç savaş çıkacak , Suriye bölünecek  ,siz de bu paylaşım projesinden pay alın zaten 3 ay içinde Esad kaçar dediler.
Davutoğlu demedi mi " Biz artık ortadoğu politikasında esas rol oynayacak bir ülke olacağız..."
Verdiler gazı , verdiler gazı , doldurdular ülkeye Dünya'nın dört bir yanından sünni cihatçıları.... Aldık verdikleri , vadettikleri payı...
Şehitler , ordu Suriye içerisinde , 5 milyon mülteci ,milyarlarca dolar zarar ,Batı medyasında "Türkiye radikalleri eğitiyor-destekliyor algısı"
Siz de hala "ne söylediğinin önemi yok  , vurmaya devam " diyorsunuz... Vurduk vurduk vurduk  , Ruslar korktu çekildi Esad da gitti ne olacak ? Yahu Suriye'de ne elde etmeyi umuyorsun ? Hedefin ne ? Siyasi hedefin olmadan askeri harekat olur mu?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2713 : 04 Mart 2020, 19:16:27 »
Yahu Serkan sen niye ağlıyorsun anlamadım. Adam benim 36 mehmedimi şehit etmiş. Sen hâlâ diyorsun ki vurunca ne olacak ? Nemi olacak benim askerimin kanını akıtan kahpelere dünyayı dar edeceğim. Kaçacak delik bulamayacaklar. Bu işten geri dönüş yok. Taş üstünde taş bırakmayacağız. Suriye'yi onlara dar edeceğiz. Bundan böyle Ypg ve Rejim yaşayamaz. Türk'e kafa tutanın, mazlumların kanını akıtanlara dünyayı dar edeceğiz.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2020, 19:17:20 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2714 : 04 Mart 2020, 19:31:38 »
serkan1976 arkadaşıma +1 veriyorum... Gayet güzel özetlemiş.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2715 : 04 Mart 2020, 19:48:26 »
"ne söylediğinin önemi yok  , vurmaya devam " diyorsunuz... Vurduk vurduk vurduk  , Ruslar korktu çekildi Esad da gitti ne olacak ? Yahu Suriye'de ne elde etmeyi umuyorsun ? Hedefin ne ? Siyasi hedefin olmadan askeri harekat olur mu?

Sn Serkan1976 ya ictenlikle katiliyorum.

Bir kac gunden beri formumuzda yorumlarimla belirtmeye calsitigim ama bir turlu beceremedigim dusunceyi iki satirda ozetlemis tebrikler.

+1

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2716 : 04 Mart 2020, 19:48:58 »
Yahu dar etme diyen mi var... Vur , parçala , yok et ,1 mehmetçiğim için 1000 rejim askeri ölsün  ... Sonrası için  ne amaçlıyorsun onu soruyorum haftalardır herkese ,

Vurduk 10 bin rejim askerini öldürdün ya sonra ? Personel alımlarında sorarlar ya "5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz? "diye ...

Ben de size soruyorum 5 yıl sonra Suriye'nin durumunun nasıl olacağını görüyorsunuz?

2011'de de bizimkilere sorunca "5 yıl sonra Suriye'nin durumunun nasıl olacağını görüyorsunuz? " Emevi camisinde namaz kılacağız , Suriye'yi Sünni bir lider yönetecek vs...vs...." diyorlardı... Yıl 2020 gerçekleşti mi bu öngörüler?

Şimdi TSK, rejimi dağıttı , Rejim İdlib'de gözlem noktalarına çekildi ... Ya sonra ? Siz sayfalardır cevap vermiyorsunuz ben fikrimi söyleyeyim.Bizimkiler ne amaçlıyor olabilir?

2011 ideolojik-mezhepsel hedeflerimiz nanay oldu... Şimdi ise bizimkiler özellikle Bat destekli YPG'nin Akdeniz'e koridor ile sarkma projesini gördükten sonra , sınır boyunca bir tampon bölge yaratarak terör oluşumlarını sınırdan uzaklaştırmak istiyorlar... İlk bakışta mantıklı AMA Fırat'ın doğusunda haritalarda sarı ile gösterilen bir kürt devleti oluştu asıl bizim için tehlike burası...

Biz sınırımıza Suriye devleti (aslında şiiler gelecek diye korkuyorlar) gelecek diye endişelenip tampon alan oluşturmaya çalışırken bize asıl darbeyi ; ABD-BATI korumasında kurulacak fırat'ın doğusu ile Irak arası sınırlara sahip kürt devleti vuracak...
Böyle bir devlet ;hem İran-Suriye arasında kurulabilecek şii kuşağını engelleyecek hem de olası İran harekatı için atlama tahtası olarak kullanılabilecek ....

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2717 : 04 Mart 2020, 20:21:21 »
Kürt devleti mi kaldı ortada 😂😂 ulan onlar 10 gün harekât yaptık topuk oldu kaçtı gitti. Bitik durumdalar. 50 bin tır yardım gitmişti. Şöyle ordu, böyle ordu, ne oldu o ordu 10 gün dayanabildi. Sonra topuk. Şu fistanlıları gözünüzde çok büyütüyorsunuz. Bundan böyle herkezin kafasını ezeceğiz. Siyasi hedef diyorsunuz alın size siyasi hedef. Suriye bitmiş durumda neyin hedefi daha. M4 kuzeyi bizim tampon bölgemiz. Buralardan taviz veremeyiz. Biz Suriyede savunma yapıyoruz. İsrail ne yapıyorsa Suriye de bizde onu yapıyoruz.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2718 : 04 Mart 2020, 20:23:39 »
Serkan1976 çok güzel yazmış
+1
Bir defa rejim giderse doğacak güç vakumunu kim dolduracak? Öso mu? THŞ mi? Bunların çoğunluğu aşırı uç ve gerici. Taliban’ın Suriye’lisi.
Bize sağlam güvenilir bir yönetim lazım Suriye’de.
İdlib’te ne işimiz var bizim? Birileri oy oranları düştü diye ülkeyi Hababam savaşa götürüyor insanların milliyetçi duygularını kullanarak.
Bizim problemimiz Ypg ve PKK . Bunlarla en iyi savaşacak olan da rejim. Destekle adamları .
Kazanamayacağın işe niye girersin? İdlib’te şehitten başka bir şey geçmez eline.
Esad la oturup anlaşsaydık şimdiye içeridekilerde geri dönmüşlerdi.
Politik çıkarlar için, koltuk için memleketi uçuruma götürüyorlar.
Uyan Türkiyem uyan!!

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2719 : 04 Mart 2020, 20:32:00 »
1 milyon insanın katili, 29 bin çocuğu bombalarla öldüren, kimyasal saldırılar yapan rejim ile anlaşmadan bahsediliyor. Üstelik koordinatını vermemize rağmen sığınak delici bombalarla kasten 1 tabur askere saldırdı. 36 askerimin katili. Ne diyebilirim ben size.