Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 107383 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #250 : 09 Eylül 2016, 19:51:29 »
Moralin bozulsun ne olmuş yani yeter ki tek bir askerimizin burnu kanamasın.Ben askerlerimiz daha fazla ölmesin diye eleştiriyorum bu site şakşakçılık yapmak için varsa merak etmeyin onu zaten medyamız sabahtan akşama kadar yapıyor bu siteye  gerek yok,ben bu sitenin gerçekleri konuşmak için ordumuzun eksikliklerini fazlalıklarını tartışmak için var olduğunu düşünüyorum.Askere moral onu güvende hissettirmekle verilir şakşakçılık yapmakla göz yummakla değil.

Tankların vurulmasını normal karşılayanların kendileri ve sevdikleri de bu acıyı en ağır şekilde yaşar inşallah.

Çevrimdışı star42

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #251 : 09 Eylül 2016, 20:33:22 »
Moralin bozulsun ne olmuş yani yeter ki tek bir askerimizin burnu kanamasın.Ben askerlerimiz daha fazla ölmesin diye eleştiriyorum bu site şakşakçılık yapmak için varsa merak etmeyin onu zaten medyamız sabahtan akşama kadar yapıyor bu siteye  gerek yok,ben bu sitenin gerçekleri konuşmak için ordumuzun eksikliklerini fazlalıklarını tartışmak için var olduğunu düşünüyorum.Askere moral onu güvende hissettirmekle verilir şakşakçılık yapmakla göz yummakla değil.

Tankların vurulmasını normal karşılayanların kendileri ve sevdikleri de bu acıyı en ağır şekilde yaşar inşallah.

Savaş bu elbette ihmalkarlık varsa giderilsin eksikler tamamlansın bunda problem yok.Ancak önemli olan harekatın başarıyla tamamlanmasıdır.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #252 : 09 Eylül 2016, 20:56:34 »
Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı ooperasyonuyla ilgili "1 tank isabet aldı, 3 askerimiz şehit oldu, 1 askerimiz yaralandı" açıklamasını yaptı

TSK'dan yapılan açıklama şu şekilde; Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğimizi artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek maksadıyla; 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan “FIRAT Kalkanı Harekâtı” ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM’nin DEAŞ’la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir. Suriye sınır hattında gerekli emniyet tedbirleri alınarak, saat 11.00’dan itibaren iki koldan ilerlenerek bir meskûn mahalde (Tall Ali) kontrol sağlanmıştır.

3 ASKER ŞEHİT, 1 ASKER YARALI
Muhalifler ile DEAŞ Terör Örgütü arasında Tell El Hava bölgesinde yaşanan çatışmalarda bir tankın isabet alması sonucu (saat 12.20), üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır.

Kilis güneybatısındaki boş bir araziye, DEAŞ Terör Örgütü kontrolündeki Kafer Ghan (Zeytinlik) bölgesinden atıldığı değerlendirilen bir adet cinsi tespit edilemeyen mermi düşmüş, herhangi bir zayiat meydana gelmemiş, merminin atıldığı değerlendirilen mevkide tespit edilen DEAŞ hedefine FIRTINA obüsleri ile misliyle karşılık verilmiştir.

Ateş destek vasıtaları tarafından harekât sahasında bulunan 15 DEAŞ TÖ hedefine toplam FIRTINA obüsleriyle 41 atım yapılmıştır. (Toplam: 486 hedefe 2.125 atım).

Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, 09.34-09.44 saatleri arasında Tall Ali, Tell El Hava ve Vukuf meskûn mahalli güneyinde tespit edilen dört DEAŞ TÖ hedefine yapılan hava harekâtı ile DEAŞ unsurlarının karargâh olarak kullandığı dört bina imha edilmiştir.

Koalisyon güçleri tarafından, Kafer Ghan (Zeytinlik) bölgesinde tespit edilen DEAŞ unsurlarına yönelik bir hava harekâtı icra edilerek, bir DEAŞ TÖ mensubu etkisiz hale getirilmiş, bir havan ve bir bina imha edilmiştir.

Suriye sınır hattında bir adet Bayraktar İHA ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra edilmeye devam edilmektedir. AFAD ve Kızılay’a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürülmüştür.

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #253 : 09 Eylül 2016, 21:01:02 »
Muhakkak kayip da olabilir, sonucta celik comak oynamiyoruz orada ancak son 3-4 gundur birkac koy almaktan oteye gidemedi. Burun kivirdigimiz YPG bile kac misli toprak isgal etti bu beni endiselendiriyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bu gece yarısından önce belki iyi haberler alırız

Hürriyet Haber
09 Eylül 2016 - 20:40Son Güncelleme : 09 Eylül 2016 - 20:42
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bu gece yarısından önce belki iyi haberler alırız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus Dışişleri Bakanı Lavrov ile yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov ile telefonda görüştü.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Çavuşoğlu, "Bayramdan önce ateşkesin başlaması amaçlanıyor. Süreç yakından takip ediliyor. Bu gece yarısından önce belki de iyi haberler alırız. Ateşkes olmadan müzakereler kolay değil. Bu geçiş hükümeti Suriye'yi seçimlere nasıl hazırlayacak, arazide şartların oluşması, DAEŞ'e ve diğer terör örgütlerine yönelik mücadele de devam ediyor. Terör örgütlerinin de Suriye ve Irak'tan temizlenmesi gerekiyor ki bu şartlar oluşsun. Tarafların mutabık kalması yetmiyor. Suriye'de barışın ve huzurun gelmesi gerekiyor. Tarih vermek zor" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/disisleri-bakani-cavusoglu-bu-gece-yarisindan-once-belki-iyi-haberler-aliriz-40220745
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #255 : 09 Eylül 2016, 21:32:10 »
Benim korkum öso denen adamlara bizimkiler fazla güveniyor.Bugün bir forumda bu harekata katılan bazı öso mensuplarının Halepten geldiklerini okudum.Yani adamlar Halepteki muhalifleri adeta ölüme terk ettiler.Zamanında da Türkmen köylerini boşaltan adamlar bunlar. Zaten sayıları da oldukça kısıtlı, alınan bölgeleri koruyamayacak kadar azlar.Bir zahmet ülkemizdeki 'Godamanlar' da kalkıp ülkelerini korusunlar diyemeden edemiyor insan.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #256 : 09 Eylül 2016, 21:56:33 »
Bab'a kadar elimizdeki tankların hepsi imha olacak öngörüm bu kafayla gidersek gerçekleşecek gibi.Nasıl savaşılacağını bilmiyoruz bunca yıldır Suriyedeki tehditleri analiz edip yeni bir strateji geliştirmiyoruz evet beceriksiziz evet amatörüz.

Lafa bak yaa.. Biz mehmetçiğe moral olsun diye neler yapıyoruz, bunlar neler diyor. Hocam siz tecrübeliyseniz siz gidinde birde sizi görelim bakalım nasıl savaşıyorsunuz. Evet seni subay yapmazlarda uzamanlığa başvurabilirsin. Evet adam öldürmek konusunda tecrübesiziz önümüze gelenin kafasına sıkmıyoruz, daa bu demek olmuyor ki beceriksiz ve bilgisiziz... zayiat tabiki olacak tanklar tabiki vurulacak, hangi savaş vardır ki zayiatsız sonuçlansın hangi ordu vardır ki hiç birşey kaybetmeden ilerlesin? Sayın yetkililer bu tarz üyeleri atın, dışlayın demiyorum ama en azından bir engel butonu koysanızda saçma sapan yorum yapanların yazılarını görmek zorunda kalıpta moralimizi bunlar yüzünden bozmak zorunda kalmasak?

Moralinizi bozmayın. Arkadaşın kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Bu tarz üzücü olaylar sonrasında böylesine duygusal tepkilerle karşılaşmak son derece doğal. Soğukkanlı olmamız gerek.

Aynı temenni sizin için de geçerli. Soğukkanlı olmak. Biz şu an ateş altında değil, klavye başındayız. Kayıplarımız hepimizin içini yakıyor. Bunu önlemek için  eleştirilerimizin yıkıcı değil yapıcı olmasına dikkat edelim. Neler yapabiliriz de bu kayıpları azaltabiliriz onu tartışalım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Hatay ve İskenderun'u alacaklarmış!
« Yanıtla #257 : 09 Eylül 2016, 22:08:22 »

Hürriyet Haber
09 Eylül 2016 - 16:30Son Güncelleme : 09 Eylül 2016 - 17:33

Türkiye'ye karşı kurulan örgütten küstah açıklamalar: "Türkiye Cerablus’tan çıksa ve Hatay ile İskenderun’u bize verse, Türkiye ile aramızda herhangi bir sorun olmaz. Sorun çözülür"

Suriye'de terör örgütü PKK'nın uzantısı YPG öncülüğündeki SDG kontrolünde olan Tel Rıfat kasabasında Türkiye'ye karşı 'Suriye Ulusal Direnişi' adıyla bir grup kurulduğu duyurulmuştu. Açıklamayı yine bir SDG üyesi yapmış, "Türk işgaline karşı mücadele edeceğiz" demişti.

O örgüt yeni bir açıklama yaptı. Örgütün Genel Sekreteri sıfatıyla açıklama yapan Reza Hido, Sputnik'in haberine göre bu kez, Halep bölgesinde kurulduklarını, PYD ve PKK ile bağlantılarının olmadığını, amaçlarının Suriye'nin bütünlüğü olduğunu savundu.

'TÜRKİYE İŞGAL ETTİ'

Türkiye’nin Hatay ili ile ona bağlı İskenderun ilçesinin Suriye toprağı olduğunu öne süren Hido, şöyle devam etti:

“Türkiye Cerablus’a girerek Suriye toprağını işgal etti. Bunu kabul etmiyoruz. Biz Cerablus ve İskenderun’u özgürleştireceğiz. Hatay ve İskenderun Suriye toprağıdır. Türkiye İskenderun ve Hatay’dan çekilmeli. Buralar tekrar Suriye’nin olmalıdır. Bu sorun çözülmelidir. Biz razı değiliz oraların Türkiye’nin elinde olmasına. İskenderun ve Hatay’ın Suriye topraklarına dahil olması için büyük bir mücadele vereceğiz. Türkiye Cerablus’tan çıksa ve Hatay ile İskenderun’u bize verse, Türkiye ile aramızda herhangi bir sorun olmaz. Sorun çözülür. Türkiye bize yakındır, komşumuzdur."

HATAY VE İSKENDERUN İÇİN GÖRÜŞMEYE HAZIRLARMIŞ!

Hido, Hatay ve İskenderun'la ilgili şöyle dedi: “Terör örgütleri Suriye’den çıkarılmalıdır. IŞİD, Nusra ve Fetih Ordusu Suriye’den çıkartılmazsa Suriye demokratikleşemez. Biz terör örgütlerine karşı mücadele edeceğiz. Rusya ve ABD ile de görüşmeye hazırız. İskenderun ve Hatay’ın Suriye topraklarının sayılması için görüşmelerde ülkelerle diyaloğa hazırız.”

http://www.hurriyet.com.tr/hatay-ve-iskenderunu-alacaklarmis-40220522

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #258 : 09 Eylül 2016, 22:11:50 »
Sen gel yavrum buraya. Gel diyalog kuralım. Gel sorununu diyalogla çözelim. Gel bak nasıl bambaşka bir gözle bakmaya başlarsın dünyaya. 5 dakikada İstiklal Marşını söyletirim ben sana. Görürsün İskenderun'u Hatay'ı dingil!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
İşte 5 haritada PYD koridoru
« Yanıtla #259 : 09 Eylül 2016, 22:15:58 »
İşte 5 haritada PYD koridoru
Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin, Türkiye sınırında ele geçirdiği toprakların nasıl genişlediği, beş ayrı haritayla gözler önüne serildi.
Hürriyet Haber
09 Eylül 2016 - 15:48:00

PKK bağlantılı PYD'nin, Türkiye'nin güney sınırında kontrol ettiği toprakların ne ölçüde genişlediği bu haritalarda net bir şekilde görülebiliyor. El Cezire Türk'ün hazırladığı haritalarda, PYD kontrolündeki alanlar sarı renkle gösteriliyor. İlk harita Aralık 2014'ten...

PYD, söz konusu toprakları kimi zaman terör örgütü IŞİD ile çatışarak, kimi zaman da IŞİD ile anlaşarak elde etti. İkinci haritanın tarihi Nisan 2015.

Üçüncü harita Haziran 2015'ten...

Bu haritanın tarihi ise Haziran 2016...

Son harita bu ay içerisinde hazırlanmış.