Gönderen Konu: DTP'lilerden Protesto  (Okunma sayısı 3899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
DTP'lilerden Protesto
« : 11 Eylül 2009, 18:51:20 »
DTP'lilerden Protesto

Öcalan'ın yol haritasının açıklanmamasını protesto ettiler.

11.09.2009 14:45
Tunceli'de Demokratik Toplum Partisi (DTP) üyeleri, PKK terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın "yol haritasının" açıklanmamasını Başbakan,Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı'na faks çekerek protesto ettiler.

DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis ve Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin'in de destek verdiği DTP'liler, Sanat Sokağı'nda bir araya gelerek merkez postanesine doğru yürüyüşe geçtiler. Postane önünde grup adına DTP İl Başkanı Veli Haydar Güleç bir açıklama yaptı. Hükümetin demokratik açılımının kendilerini umutlandırıp memnun ettiğini ancak Öcalan'ın yol haritasının halka açıklanmadığını belirten Güleç, "Ülkemizde ve bölgemizde gerçek anlamda Kürt-Türk kardeşliğinin özgür birlikteliği temelinde kalıcı bir barışın gelişmesi için Sayın Abdullah Öcalan'ın ilgili taraflara ve demokratik kamuoyuna sunmuş olduğu yol haritasının ilgili devlet kurumlarına, Kürt kurumlarına ve demokratik kamuoyuna sunulmamasını protesto ediyoruz" dedi.

Hazırlanan metin, Başbakan, Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı'na fakslandı. Grup, faks çektikten sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Cihan
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Reconnaissance

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Turkish Reconnaissance Forces
Ynt: DTP'lilerden Protesto
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2009, 18:55:15 »
Bu hainler birgün elbette kaybedecekler benim korkum hain olmayanları kaybetmektir.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2009, 18:59:34 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ilginc Aksam yemegi.
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2019, 13:23:15 »
Alıntı
Ahmet Türk, Yunanistan eski Başbakanı Papandreu, Ekrem İmamoğlu, bazı milletvekilleri, Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü'nün Kandilli'deki  evinde yemekte bir araya geldi.