Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 106901 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #300 : 20 Eylül 2016, 16:48:30 »
savunma sanayi forumlarını sitelerini takip edenler, az çok birbirlerni yorumlardan tanır.   sayın nutuk sizde tanıdık simalardan birisiniz.

Sayın @Nutuk sen bu işleri bırak, kalbin dayanmaz. yok bırakamam dersen Waff ta yunanlılar ile kumdan kale yapıp, egolarınızı  yarıştırın. zaten yıllardır bunu yapıyorsunuz. olmadı hobi bahçesi yapıp sebze yetiştirebilirsiniz. Savunma sanayi  sizin boyunuzu aşıyor.

Bu kanaate nerden mi varıyorum? Deash, Fırtına obüsümüzü vurduğunda kamuya kapalı forumdan vurulan obüslerimiz resimlerini ç'alarak birçok yabancı basında resmlerin yayılmasına sebep oldunuz. Bununla belki gurur duyuyorsunuzdur! Bununla beraber bazı forumlardan yasaklandınız.

Yukarıdaki son mesajlarınızda dalga geçme aşağılama havası sezinliyorum. orada bir çatışma ortamı var. ne pahasına olursa olsun o bölge deashten ve pyd den temizlenecektir.  pydnin kantonları birleştirmesine ne pahasına olursa olsun karşı çıkılacaktır.

darbe olaylarında takındığınız tutumuda üstesinde eklersek.  240 dan fazla insanın ölmesine tiyatro mantığıyla bakmanız mantık yoksunu biri olduğunuzu gösteriyor. 

Kusura bakmayın da  açık açık soruyorum Gizli Fetöcümüsünüz. fetöcülerin okullarındamı okudunuz! amacınız nedir kime neye hizmet ediyorsunuz. Türk ordusunu zor durumda bırakmak için yaptığınız paylaşımlar kime hizmet ediyor!

fiyaskoymuş bilmem neymiş, bence en büyük fiyasko sizsiniz.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #301 : 20 Eylül 2016, 16:55:27 »
Sen misin o cigirtkan alcak? Ben birkere obus resimlerini forumdan almadim, Twitter'da boy boy paylasiliyordu! Dr.Partizan adindaki sahis tum resimleri gecmisti!!!!

Ikincisi dalge gecme degil, dehsetle bu kadar zaafiyeti izliyorum. Sen ne sezinlersen sezinle, geri zekalisin demek!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #302 : 20 Eylül 2016, 17:01:44 »
Firat kalkani operasyonu tam bir komediye donusmek uzere, ISID 6-7 koyu geri almis. Sinirimizdan 5km ilerisini idare edemiyoruz gulermisin aglar misin

Işid başta muhtemelen bizden böyle bir operasyon beklemiyordu. Bu nedenle kısa sürede pek çok alanı kaybettiler. Hatta o zamanki bazı haberlere göre geri çekildiler. Ancak bunu yaparken pek çok yere mayınlar, patlayıcı tuzaklar döşedikleri açık. Özellikle hedefteki Al-Bap'ta pek çok hendek açtıkları ve patlayıcı döşedikleri belirtiliyor. Bu da ilerleyişi yavaşlattı. Bugün görünen o ki karşı taarruza geçip bazı yerleri geri almışlar. Esasen yaklaşık 10 gündür başlangıçtakine oranla çok fazla direniyorlardı. Ancak sınıra yaklaşmaları kendileri için bu saatten sonra intihar olur!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #303 : 20 Eylül 2016, 17:04:40 »
TR(B) ve Nutuk!

Neler oluyor! Bu nasıl bir hitap şekli böyle! Lütfen kendinize geliniz!

Aranızdaki sorun ne olursa olsun konuyu dağıtmayın ve sorunuzu özel mesaj yoluyla çözün lütfen!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #304 : 20 Eylül 2016, 17:11:21 »
Sen misin o cigirtkan alcak? Ben birkere obus resimlerini forumdan almadim, Twitter'da boy boy paylasiliyordu! Dr.Partizan adindaki sahis tum resimleri gecmisti!!!!

Ikincisi dalge gecme degil, dehsetle bu kadar zaafiyeti izliyorum. Sen ne sezinlersen sezinle, geri zekalisin demek!

hop dedik alçaklık, alçakların işidir...   alçaklık, alçaklık yapanların işidir.

ben bu konu hakkında ilk defa burada yazıyorum, bir forumda isminiz geçti,resimleri sizin sızdırdığınız forumdan yasaklandığınız adminler tarafından geçti ona  istinaden yazıyorum.  sizin takip ettiğiniz üye olduğunuz bir çok yerli yabancı savunma formunu takip ediyorum.  sonuçta savunma sanayine gönül verenler, az çok birbirlerini tanıyor.

fiyaskonun sözlük anlamını bizle paylaşabilirmisiniz?

Böylelikle dalga geçme niyetinde olmadığınızı anlayabiliriz?

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2016, 17:12:57 Gönderen: TR(B) »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #305 : 20 Eylül 2016, 17:48:08 »
Ben Nutuk u seviyorum. Neden öteden beri ona karşı bir antipati beslendiğini de hiç çözemedim diyemiycem çünkü benzer durumu bende yaşıyorum forumlarda.
Nutuk un vatansever adam olduğu apacık ortada. Olaylara dokunuş tarzı üslubu var olay bu yani. Nutuk u seven böyle sevsin bence. Zira bu yapılanlar ile pek ehlileşecek çizgisini değiştirecek gibi hiç durmuyor.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2016, 17:50:14 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #306 : 20 Eylül 2016, 17:55:11 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=fi9_093X7xM&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=fi9_093X7xM&amp;feature=youtu.be</a>

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #307 : 20 Eylül 2016, 17:56:31 »
Re TR(B),

O zaman tamam, biran o forumdaki cigirtkan oldugunuzu dusundum. Bir cigirtkanin biri cikti Nutuk forumdan resimler paylasiyor diye yaygara yapti sorgusuz sualsiz uyeligimi sildiler, silsinler onemli degil ancak yanlis ve yalana tepkim var. Twitter de dolasan resimleri paylastim baska birsey yok, o forumdan paylastiysam Allah beni oturdugum yerden kaldirmasin o kadar!

Fiyaskoya gelince evet kocaman bir fiyasko! OSO ile bu is zor yuruyecek gibi gorunuyor, ISID elini kolunu salayarak yine Turk sinirina kadar geldi. Bunu herhalde basari olarak tanimlayamayacagim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #308 : 20 Eylül 2016, 18:00:03 »

Bence de duruma acilen müdahale edilmeli! Gerekenin yapılacağını umuyorum...

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #309 : 20 Eylül 2016, 18:30:29 »
Nutuk, seninde bildiğin gibi bu tür operasyonlar, çatışmalar uzun soluklu oluyor.  bir günlük başarıyı yada başarısızlığı  tanımlarken dikkatli olmak gerekir. bu tür forumları genç insanlarda takip ediyor. insanlara yanlış fikirler vermekten kaçınmalıyız. yaşınız itibari  yorum yazarken heycana kapılmak yerine  daha  bilinçli yorumlar yazmanız gerekir. en azından yorumlarınızı okuyan genç insanlara karşı daha bilinçli olmanız gerekir.

Günümüz çatışmaları 3 günlük 5 günlük çatışmalar değil. bu yüzden uzun soluklu çatışmalar yaşanıyor. çekilmede olur ilerlemede olur, maalesef şehitde olur gazide.... bu savaşın doğasında olan olaylardır.

fırat kalkanı operasyonuna mecburiyetten dolayı başladık. Bu operasyonda ne ösö ye güvenildi nede başka birine, ösö ile amaçlarımız uyuştuğu için ortak harekat ediyoruz. ösö çekilirse Türk ordusu kesinlikle  suriyeye girecektir. amaç kantonların ne pahasına olursa olsun birleşmesini engelemektir.

kantonlar birleşirse Hatay'ın ve Hatay'a yakın olan Türkmen bölgelerin toprak bütünlüğü tehlikeye girer bu yüzden operasyon yapılıyor. keyiften yapılmıyor. Eğer suriye bölünecek olursa ,fırat kalkanında ele geçen topraklar muhtemelen Türkiyeye bağlanacaktır. Çünkü bölge halkının başka çıkışı yok. Suriyede Elimizi güçlendirmek için petrol olan bölgeleri ele geçirmeliyiz. dahada aşağıya inmeliyiz. Böylelikle suriye masasına elimiz güçlü şekilde oturabiliriz.

önümüzdeki abd seçimleri  önemli abd seçimlerinden sonra bölgede taşlar değişebilir.