Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
80 (41.2%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.6%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (12.9%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.7%)

Toplam Oy Verenler: 194

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1026927 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #4860 : 28 Kasım 2023, 22:31:10 »
Uçak baya baya f22 alttaki Kaan

Biraz konu dışı olacak ama
İnsanlar bazen arabaları güzel kandınlar ile özleştirir,benzetmede kullanır,metafor kullanır.

Bende uçaklara bakınca bunu yaparım f22 yi Dünya'nın en güzel kadınına benzetirim,özleştiririm,metafor kullanırım estetik agresiflik ve güzellik bakımından.

F22 yi bana göre dünyanın en güzel kadını olan Liv Tyler'a benzetirim.herdefasında da aşk ile bakarım ikisinede.

Gençlik anım geldi aklıma o zamanlar 16-17 yaşındayım eski mahallemden iki kardeş olan Candemir ve Melike diye arkadaşlarım vardı birgün akrabalarından birini tanıştırdılar,kız Liv Tyler'ın kopyası idi,özellikle stranger flimindeki haline benziyordu ismi Leyla.konuşurken zorlandım ağzımı nerdeyse bıçak açtırmayacak kadar heycanlandırmıştı.Yani Türkiye de kopyaları var.

Sanki 2016 da birdaha gördüm gibi, yalnız ve farklı yerde...
Kısaca evlenmek isterdim ,tabi heyecanlanmayıp duygularımı ifade edebilseydim....

Acaba ne yapıyordur aklıma gelir zaman zaman.

Ezcümle  ile f22 nin ve Liv Tyler'ın bendeki benzerlik kısmı yada anlatmak istediğim;

F22 nasıl kimseye verilmediyse Amerika harici, Liv Tyler ve kopyası ile evlenmeme tanrı müsade etmedi yâda imkansız gibi f22 nin Amerika dışı kimseye verilmemesi gibi.

Konu Kaan ama f22 yi görünce dayanamadım.

Bizide genclik yillarimiza dondurdunuz, herkesin böyle bir hikayesi vardir....bizim hikayenin adi Didem idi.
..akşam akşam huzunlendirdiniz beni

Artık sizin sayenizde  F22ye de bakamayacagiz...:)
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2023, 22:33:02 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #4861 : 28 Kasım 2023, 22:51:10 »
İnternetten önce kızlar birer prensesti her kızın etrafında erkekten çok samimi çok gönülden bir hale olurdu erkekler kızı kapmaya çalışır kız onlardan birini seçer yada seçmezdi hayat onlara güzeldi. Sonra internet icat oldu durum tersine döndü şimdi oğlanların etrafında kadından bir hale var erkek kadın seçiyor. Hele bu 30 yaş üstünde acınası halde adaletsiz hal alıyor erkek lehinde. Kadınların etrafında hala bir erkek gurubu var ama bu eskisi gibi gönülden değil çok sadakatsiz yalan bir erkek gurubu bu. Artık erkeğin umrunda bile değil kadını ikna etmiş etmemiş biri gider biri gelir rahatlığında. Çok zulmettiler kadınlar bunu hak etti
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2023, 22:54:32 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4862 : 28 Kasım 2023, 23:34:09 »
İnternetten önce kızlar birer prensesti her kızın etrafında erkekten çok samimi çok gönülden bir hale olurdu erkekler kızı kapmaya çalışır kız onlardan birini seçer yada seçmezdi hayat onlara güzeldi. Sonra internet icat oldu durum tersine döndü şimdi oğlanların etrafında kadından bir hale var erkek kadın seçiyor. Hele bu 30 yaş üstünde acınası halde adaletsiz hal alıyor erkek lehinde. Kadınların etrafında hala bir erkek gurubu var ama bu eskisi gibi gönülden değil çok sadakatsiz yalan bir erkek gurubu bu. Artık erkeğin umrunda bile değil kadını ikna etmiş etmemiş biri gider biri gelir rahatlığında. Çok zulmettiler kadınlar bunu hak etti

+1111   Güzin abla duymasın ama haklısınız...

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4863 : 29 Kasım 2023, 01:02:43 »
Uçak baya baya f22 alttaki Kaan

Biraz konu dışı olacak ama
İnsanlar bazen arabaları güzel kandınlar ile özleştirir,benzetmede kullanır,metafor kullanır.

Bende uçaklara bakınca bunu yaparım f22 yi Dünya'nın en güzel kadınına benzetirim,özleştiririm,metafor kullanırım estetik agresiflik ve güzellik bakımından.

F22 yi bana göre dünyanın en güzel kadını olan Liv Tyler'a benzetirim.herdefasında da aşk ile bakarım ikisinede.

Gençlik anım geldi aklıma o zamanlar 16-17 yaşındayım eski mahallemden iki kardeş olan Candemir ve Melike diye arkadaşlarım vardı birgün akrabalarından birini tanıştırdılar,kız Liv Tyler'ın kopyası idi,özellikle stranger flimindeki haline benziyordu ismi Leyla.konuşurken zorlandım ağzımı nerdeyse bıçak açtırmayacak kadar heycanlandırmıştı.Yani Türkiye de kopyaları var.

Sanki 2016 da birdaha gördüm gibi, yalnız ve farklı yerde...
Kısaca evlenmek isterdim ,tabi heyecanlanmayıp duygularımı ifade edebilseydim....

Acaba ne yapıyordur aklıma gelir zaman zaman.

Ezcümle  ile f22 nin ve Liv Tyler'ın bendeki benzerlik kısmı yada anlatmak istediğim;

F22 nasıl kimseye verilmediyse Amerika harici, Liv Tyler ve kopyası ile evlenmeme tanrı müsade etmedi yâda imkansız gibi f22 nin Amerika dışı kimseye verilmemesi gibi.

Konu Kaan ama f22 yi görünce dayanamadım.

Bizide genclik yillarimiza dondurdunuz, herkesin böyle bir hikayesi vardir....bizim hikayenin adi Didem idi.
..akşam akşam huzunlendirdiniz beni

Artık sizin sayenizde  F22ye de bakamayacagiz...:)
Konu farklı yerlere gitmiş. Ama son zamanlarda bende bu konudan muzdaribim. Hayatım boyunca hiç bir kadına aşık olmadım ta ki bu 1 yıldır üniversitedeki bir kıza kadar. Zamanında sizin yaşadığınız bataklığın içindeyim. Unutmak  ve derslerime yoğunlaşmak için spor ve hobilerimle fazla fazla ilgileniyorum. Bunlardan biri de savunma sanayi ve bu forum. Çok daha aktifim bu yüzden şu aralar. İnsanın yaşamaması gerektiğini düşündüğüm bir duygu hali.

Her gün ortak mühendislik derslerine girip hatta konuşup yanında buz gibi kalmak ve hislerini belli etmemek aşırı zor. Ki duygusal bir insan olmama rağmen. Tüm bu soğuk kanlılığıma rağmen kendimi  ona gösterme çabası eklenince ayrı zor oluyor. Tabi bunu  itici olmadan yapmakta önemli... Zor şey.

Bende uçakları kadından çok erkeğe benzetiyorum. F15 EX şu an favorim. F15 serisinin kaslı bir ağır siklet boksörü havasını çok beğeniyorum. Kadın gibi uçak diyeceksek F14 Tomcat diyebiliriz. Saab 35 Draken'i nereye koyacağım konusunda şüphelerim var ama çok güzel uçak.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2023, 01:08:46 Gönderen: Kaptan-I Derya »
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4864 : 29 Kasım 2023, 01:41:22 »
Genç arkadaşlara tavsiyem, rahat olun. Siz deliler gibi aşık da olsanız, aşkınızdan ölseniz de, hatta karşınızdaki kız da sizi sevse, hayat kendi koşullarını dayatıyor.  O yaşlarda yapacağınız en doğru hareket kendinize yatırım. O yüzden, asla kendinizi kaybetmeden, kendinize maddi ve eğitim yatırımı yaptığınız süreler dışında, manevi kişiliğini de de doyuracak şekilde,  keyfinize bakın, çıkın, gezin eğlenin, kızlarla da rahat olup, akışına bırakın, izin verdikleri yere kadar da gidin. Düzeninizi oturtmadan evlilikler vs ise ileride genelde sıkıntılı oluyor, kendinizi üzecek şeylerden uzak olmanızda fayda var.   Putty'nin dediği doğru, bizim yaşlar için tecrübe ile sabit, işinizi, hayatınızı işine koyduysanız zaman sizin lehinize. Zamanında deli olduğunuz kız 15-20 yıl sonra sizden çok daha hızlı yıpranmış olabiliyor. Zamanla sevginin daha çok fedakarlık, çaba, karşılıklı denge olduğunu görüyorsunuz. O yaşlarda yaşadıklarınız ise bunlardan çok uzak, kızların beklentileri ve ötesinde hayatın gerçekleri karşısında bu böyle. O yüzden belki her erkeğin geçmişe bakıp, acaba onunla olsa nasıl olurdu dediği bir kız vardır . Ama dediğim gibi hayat kendi koşullarını getiriyor. Hatta diyebilirim ki, zaman bir yanılsama ise, zaten mesele anın yaşanmasıdır, o yüzden anı doğru ve güzel yaşayın.   

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 188
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4865 : 29 Kasım 2023, 01:44:40 »
Forumdaki arkadaşlar tam bir aşk böcüğü olmuş meğer. :)

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #4866 : 29 Kasım 2023, 02:21:40 »
.....
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2023, 09:49:09 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4867 : 29 Kasım 2023, 03:33:17 »
Genç arkadaşlara tavsiyem, rahat olun. Siz deliler gibi aşık da olsanız, aşkınızdan ölseniz de, hatta karşınızdaki kız da sizi sevse, hayat kendi koşullarını dayatıyor.  O yaşlarda yapacağınız en doğru hareket kendinize yatırım. O yüzden, asla kendinizi kaybetmeden, kendinize maddi ve eğitim yatırımı yaptığınız süreler dışında, manevi kişiliğini de de doyuracak şekilde,  keyfinize bakın, çıkın, gezin eğlenin, kızlarla da rahat olup, akışına bırakın, izin verdikleri yere kadar da gidin. Düzeninizi oturtmadan evlilikler vs ise ileride genelde sıkıntılı oluyor, kendinizi üzecek şeylerden uzak olmanızda fayda var.   Putty'nin dediği doğru, bizim yaşlar için tecrübe ile sabit, işinizi, hayatınızı işine koyduysanız zaman sizin lehinize. Zamanında deli olduğunuz kız 15-20 yıl sonra sizden çok daha hızlı yıpranmış olabiliyor. Zamanla sevginin daha çok fedakarlık, çaba, karşılıklı denge olduğunu görüyorsunuz. O yaşlarda yaşadıklarınız ise bunlardan çok uzak, kızların beklentileri ve ötesinde hayatın gerçekleri karşısında bu böyle. O yüzden belki her erkeğin geçmişe bakıp, acaba onunla olsa nasıl olurdu dediği bir kız vardır . Ama dediğim gibi hayat kendi koşullarını getiriyor. Hatta diyebilirim ki, zaman bir yanılsama ise, zaten mesele anın yaşanmasıdır, o yüzden anı doğru ve güzel yaşayın.   
+1 Teşekkürler
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4868 : 29 Kasım 2023, 09:36:13 »
kaan sayfası diye girdik güzin abladan tavsiyeler sayfasını okuyor buldum kendimi ne iş yahu

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 264
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4869 : 29 Kasım 2023, 09:43:54 »
Yönetim eline süpürgeyi alsın bence.