Gönderen Konu: (Hisar A-O)Alçak-Orta Ýrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Projeleri  (Okunma sayısı 249149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
menzil Hisar A da 15 km idi. A+ da ise yukarlarda ki gibi 20-25 km arasý menzil 8-10 km irtifa olacaðý yazýyor. Ama kaynaklar verileri nerden aldý bilmiyorum. Resmi kaynak olsa idi mutlaka duymuþ olurduk.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
+ versiyonda standart Ýrtifa 10km, Maksimum 25km menzil. Ancak bu menzil ve irtifa, hedefin irtifasýna, hýzýna ve atýþ manevra kombinasyonuna göre + - deðiþir.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 189
  • DefenceTurk.com
Alıntı
Erdoðan: Bu son test birkaç ay gecikti, çünkü yurt dýþýndan tedarik edilen bir parçaya ambargo uygulandý, yerli parçayý kýsa sürede geliþtirip füzemizi entegre ettik.
Testte ateþlenen füzede, ithal lazer yaklasma sensoru yerine yerli tasarým ve üretim RF yaklaþma sensörü kullanýldý.

youtu.be/SUdf63M_mFE
https://mobile.twitter.com/miguyan2000/status/1339171446128513026
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2020, 18:35:57 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 464
  • DefenceTurk.com
Korkut - Sungur - HÝSAR/A  - Hisar/O - Siper

Sýrasýyla üretiliyor çok þükür...

Gerçi þunlar üretilene kadar "Ayý'ya (ABD'ye)  dayý diyelim" dedim ama nerdeyse Amerikancý , psikoloða gidecek kadar ruh saðlýðý bozulmuþ olarak damgalandým... :D :D :D

Ama saðlýk olsun...Önemli olan Türkiye , gerisi sadece teferruat...

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • …
Füzenin çýkardýðý alev biraz parçalý ve dumansýz falan; katý yakýtýn cinsinden dolayý sanýrým?!
Bir de sanýrým booster ile hedef vuruþu art arda gibi. Mesafe yakýn olsa gerek.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2020, 22:35:28 Gönderen: ACE »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
hayirli olsun   siperi de  görürüz  insallah

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
Tandem atýþ yapýlmýþ. Sonuç 2'de 2.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
Çift vuruþun paylaþýlmasý da enteresan olmuþ.

Demir, Hisar/A+ testi için 6 aylýk gecikmeden bahsetti. Güdüm sistemi parçasýnda ambargo uygulandýðýný ve yerli üretimle sýkýntýnýn aþýldýðýný ifade etti.

Merak ediyorum. Hisar A daki menzil ve güdüm iyileþtirilmesine ne sebeple karar verildi? Zaten Hisar O varken alt sekmende revizeye gidilme gerekçesi ne olabilir?
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAÞLARDA HAFÝFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ÞÝDDETLÝ BÝR DÝRENÝÞ VE BASKIYA UÐRAR.
3. EN SON TAM BÝR DOÐRU OLARAK KABUL EDÝLÝR..

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 267
  • DefenceTurk.com
Çift vuruþun paylaþýlmasý da enteresan olmuþ.

Demir, Hisar/A+ testi için 6 aylýk gecikmeden bahsetti. Güdüm sistemi parçasýnda ambargo uygulandýðýný ve yerli üretimle sýkýntýnýn aþýldýðýný ifade etti.

Merak ediyorum. Hisar A daki menzil ve güdüm iyileþtirilmesine ne sebeple karar verildi? Zaten Hisar O varken alt sekmende revizeye gidilme gerekçesi ne olabilir?

Ýdlib. Ýlk Hisar planlamasý (CONOPS) hatalýydý zaten. Tepeye uçak bombasý yiyince akýllar baþa geldi! Hem A, hem de O versiyonlarýnda kabiliyet artýþýnýn gerekli olduðuna karar verdiler.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2020, 01:52:21 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
Demek ki Saha tecrübeleri programý revize edilmesine sebep oldu. Bu arada HisarA+ için "Ayný anda 6 hedefe angajman ve füze ateþleme yeteneði" diyor. Normal mobil AKINCI aracý üzerine kurulu sistem 4 füze itiva ediyor. Buradan A+ nýn sabit bir yapýda olacaðýný anlýyorum.

IRIS füzeleri yapý ve lancerleri daha ince. Eðer AKINCI platformuna entegre edilse 8 füze taþýyabilecek þekilde. Mevcut 4 füze bana efektif gelmiyor. Yaklaþan tehtide 2 füze fýrlatýlsa ancak 2 hedefe bu haliyle angajman saðlanabiliyor. Ýleride füze gövdesi ve larcerde iyileþtirme yapýlýp biraz menzilden fedakarlýk yapýlýrsa sistem 8 hisar taþýyabilir.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAÞLARDA HAFÝFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ÞÝDDETLÝ BÝR DÝRENÝÞ VE BASKIYA UÐRAR.
3. EN SON TAM BÝR DOÐRU OLARAK KABUL EDÝLÝR..