Gönderen Konu: Türk - Yunan İlişkileri  (Okunma sayısı 351197 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1421
 • 1
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #170 : 23 Şubat 2012, 15:29:49 »
Bu sadece  yunanistana zarar değil ayrıca bizede  zarar 

Çevrimdışı NOMED

 • NOMED
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 19
 • 0
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #171 : 23 Şubat 2012, 16:28:21 »
Bizim Büyükler de bu yorgolara acıyıp (sanki babasının dükkanını işletir gibi) doğalgaz vanalarını açsın ,doğalgaz borcunu ertelesin ..Adamlarda buna karşılık sınırlarımızı sürekli taciz etsin , tek taraflı  anlaşmazlık olan parsellerde doğalgaz arasın ve hatta bize karşı açık açık isralle anlaşmalar yapsın ...Allah akıl fikir versin yönettiğini zannedenlere..

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 44337
 • 623
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #172 : 10 Nisan 2012, 12:39:48 »
Türklere baskı yapın ya da üsleri boşaltın

Yunanistan'ın, NATO üyeliği üzerinden Türkiye hakkında nasıl pazarlığa girdiği, bir belge ile ortaya çıktı.
10.04.2012 - 04:41

Yunanistan'ın 1981'de ABD ve İngiltere'ye, Türkiye'ye destek vermeleri halinde NATO'dan çekileceğini söylediği mektubun detayları İngiliz arşivlerinden çıktı

Milliyet'ten Nevsal Elevli'nin haberine göre; İngiliz devlet arşivlerinin üzerindeki 30 yıllık gizlilik hükmü kaldırılarak kamuoyunun bilgisine sunulan belgeler arasında 6 Kasım 1981 tarihli bir yazışmada dönemin Yunanistan Başbakanı Andreas Papandreu'nun ABD ve İngiltere ile NATO üyeliği konusunda Türkiye üzerinden pazarlık yaptığı ortaya çıktı.

TÜRKLERE BASKI YAPIN YOKSA..

İngiliz diplomat raporda, Papandreu'nun "NATO'dan ya da en azından onun askeri kanadından ayrılmak seçeneği üzerinde duruyorum. Bunun da ötesinde, sizin buradaki üslerinizi de istemiyorum. Fakat eğer benim tarafımı tutar ve Türkiye üzerinde Kıbrıs ve Ege meseleleri konusunda baskı kurarsanız, o zaman durum başka olur, o zaman yeniden düşünürüz" dediği aktarılıyor. Mektubun ABD Başkanı Ronald Reagan'a gönderildiğini kaydediyor.
"ASIL TEHDİT TÜRKİYE"

1974 Kıbrıs çıkarmasıyla bozulan Türk-Yunan ilişkileri 1980'ler boyunca gergin bir dönem yaşadı. Papandreu'nun 1981'de başlayan başbakanlığı boyunca iki ülke arasındaki sorunlara çözüm bulmak amacıyla yapılan fakat kesilen görüşmelere yeniden başlanabilmesi için Kıbrıs'tan Türk askerlerinin çekilmesi şartını öne sürdü. Papandreu, Yunanistan'ın toprak bütünlüğünü ilgilendiren hiçbir konuda Türkiye ile masaya oturulamayacağını açıkladı. ABD üslerinin kapatılacağını açıklayan Papandreu'nun liderliğindeki PASOK Hükümetleri daha sonra NATO'dan çıkmamanın gerekçesi olarak 'Yunanistan'a asıl tehditin Varşova Paktı ülkeleri ve SSCB'den değil Türkiye'den geldiğini' iddia etmişti.
http://www.ensonhaber.com/turklere-baski-yapin-ya-da-usleri-bosaltin-2012-04-10.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1421
 • 1
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #173 : 10 Nisan 2012, 15:25:21 »
Demekki etkili olamamışlar

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 44337
 • 623
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #174 : 18 Temmuz 2012, 09:38:33 »
Ezik Yunan gazeteciden Kardak masalı

18 Temmuz 2012
YUNAN GAZETECİDEN KARDAK MASALI
Yunanistan’da özellikle doğaüstü olaylar ve komplo teorileri konusundaki haberleriyle ünlenen Ta Nea gazetesi ile Mega ve NET televizyonlarında çalışan gazeteci Kostas Chardevellas, ‘Türkiye ve Yunanistan’da yaptığım 16 yıllık araştırmanın sonucu‘ dediği Kardak dosyasını açtı. Chardavellas, Kardak’a bayrak diken 12 Türk SAT komandosunun tamamının Yunan ajanlar tarafından infaz edildiğini ileri sürdü. Yunan basını da bu iddiayı ciddiye almadı. Yunanlı gazetecinin iddialarının aksine o komandoların tümü yaşıyor. Hatta Kardak operasyonunun komutanları Balyoz ve Ergenekon davasından cezaevinde...

Vatan Gazetesi'nden İsmail Şahin'in haberine göre, Chardevellas’ın iddiaları Yunan basını tarafından bile ciddiye alınmadı ancak bazı Yunan haber siteleri, haberi büyüterek Yunan istihbaratının Kardak’a çıkan 12 Türk SAT komandosunu yıllarca süren bir operasyonla ‘öldürdüğü’ iddiasını manşetlerinden verdi.

1996 yılının Ocak ayında iki ülkeyi savaşın eşiğine getiren olay sırasında bir geceyarısı operasyonu ile Kardak’a çıkan Türk komandoları bu adacığa Türk bayrağı diktikten sonra Yunanistan şoke olmuş ve hükümet sallamıştı. Yunan gazetecinin iddiasına göre Yunan istihbaratı, olayın ardından intikam almak için bu 12 SAT komandosunun peşine düştü. Nitekim komandoların tümü şüpheli bir şekilde ilerleyen senelerde hayatını kaybetti.

Kaza mı sabotaj mı?

İddiaya göre, İzmir’deki Aksaz deniz üssünden hareket ederek Kardak’a çıkan komandolar, Yunan Genelkurmay Başkanı’nın istifasına sebep oldu ancak Yunan ajanlarının hedefi oldu. Kardak operasyonundan 17 gün sonra 16 Şubat 1996 tarihinde Aksaz’da gerçekleşen tatbikat sırasında adacığa Türk bayrağı diken 12 komandodan 9’u şüpheli bir şekilde düşen S-70A Black Hawk (Kara Şahin) helikopterinin içinde şehit oldu. Yunan basınında o dönemde helikoptere Yunan ajanları tarafından sabotaj yapıldığı iddiası dile getirilmişti. Kardak timinin komutanı olan Zeki Şen ise tatbikat sırasında izindeydi. Helikopter olayının ardından timin 2 üyesi de iki gün arayla gerçekleşen iki farklı trafik kazasında hayatını kaybetti. Sadece bazı yerel gazeteler bunu ‘şeytani tesadüf’ olarak verdi. Yunan gazeteciye göre 10 komandonun öldürülmesinin ardından sıra Zeki Şen’e gelmişti.

KOSTAS CHARDEVELLAS KİMDİR?

Yorgo Kırbaki anlattı:

Fanatik bir milliyetçi, akıl sağlığı pek yerinde olmayan, ciddiye alınmaması gereken bir kişi.

Sağlığı yerindeyken gazetede çalışıyordu, kanser oldu işten ayrıldı sonra televizyonda ‘bilim-kurgu’ formatında programlar yapmaya başladı. Kendi internet sitesini açtı.

Bir zamanlar, Başbakan Erdoğan’ın Rum kökenli olduğunu iddia edecek kadar ileri gitmişti.
‘Çember kapandı’

Türk Savunma Bakanlığı tehlikenin farkına vararak Şen’i Gürcistan’da bir BM görevine gönderdi. Şen, burada Leila adında Gürcü bir kadınla aşk yaşamaya başladı ve 2003 yılının Mayıs ayında Türkiye’ye döndüğünde de Leila’yı beraberinde getirdi. Taksim’de hayatını kaybettiği gece Ortaköy’de kız arkadaşıyla birlikte doğumgünü partisi vermişti ve Çırağan Otel’de yer ayırtmıştı. Partinin ardından Taksim Meydanı’nda 3 kişinin saldırısına uğradı ve kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Yunan gazeteci, bu cinayet sırasında Taksim’deki bir kafede bir Yunan ajanın olayı izlediğini, bıçaklamanın hemen ardından garsona dönerek, ‘İşte bu iş şimdi bitti, çember kapandı’ dediğini iddia etti.


Kahramanlar yaşıyor ama cezaevinde

Yunan basınında yer alan iddiların aksine, Kardak operasyonuna katılan tüm askerler hayatta olduğu ortaya çıktı. 31 Ocak gecesi iki ayrı hücumbotla adaya çıkan 12 SAT komandosunun içindeki iki tim komutanı, şuan Payrazköy ve Balyoz davasının tutuklu sanığı. Diğer 10 astsubay ise, farklı bölgelerde görevlerine devam ediyor.

İşte Yunan basınında yer alan iddiaların yanıtı:

31 Ocak 1996 gecesi saatler 00.00’ı gösterdiğinde, Türk SAT komandoları Kardak’a çıkarma operasyonu yaptı. İki ayrı hücumbotta 6’şarlı gruplar halinde 12 SAT komandosu vradı. Botlardan birinin komutanı Deniz Kıdemli Üsteğmen Ercan Kireçtepe, diğeri ise Deniz Kıdemli Üsteğmen Ali Türkşen’di. Botta ayrıca Astsubaylar Hakan Çalışkan, Salih Çörekçioğlu, Cavit Özmen, Abdullah Arslan, Sadettin Doğan, Levin Keten, Lütfü Tokuşoğlu, İbrahim Balçın, Hasan Arap ve Tanel Erenay bulunuyordu. Operasyona katılan 12 asker de bugün hâlâ hayatta.

Tim komutanları cezavinde

Yarbay rütbesinden emekli olan tim komutanı Ercan Kireçtepe, Poyrazköy davası kapsamında tutuklu olarak yargılanıyor. Aynı dava sanığı olan ve bugün albay rütbesinde olan tim komutanı Ali Türkşen ise, Balyoz Davası’nın tutukmlu sanığı. Operasyona katılan astsubayların tamamı farklı bölgelerde görevlerine devam ediyor. Operasyonun karadaki koordinasyonunu ise şu an emekli olan Binbaşı İz Metin sağlıyordu. Metin’de bugün hala hayatta. Yunan basınında iddia edildiği gibi 15 Şubat 1996 yılında Sikorsky model Türk askerlerini taşıyan helikopter Marmaris’teki Aksas Üssü’nden havalandıktan sonra 150 metre açıkta denize çakıldı. Helikopter iddia edildiği gibi “Kardak’ta değvriye görevi” değil, “Harbe hazırlık eğitimi” yapıyordu. 2003 yılı Mayıs ayında Beyoğlu’nda 4 tinercinin tinercilerin saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden Yüzbaşı Zeki Şen’in de Kardak’ta karaya çıkan ekiple bir ilgisi yoktu.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/21009384.asp
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2012, 09:39:14 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı swat

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 23
 • 0
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #175 : 19 Temmuz 2012, 18:23:38 »
yazık :)

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 44337
 • 623
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #176 : 20 Temmuz 2012, 13:13:25 »

'Hava Kuvvetleri 8 yıl sakladı'20 Temmuz 2012
EGE'YE DÜŞEN F-16 İLE İLGİLİ 8 YIL SAKLANAN SIR
Ege Denizi’nde 8 Ekim 1996 tarihinde görev yaparken Yunan savaş uçaklarıyla girdiği 'it dalaşı' sırasında Sakız Adası açıklarında düşen F-16 uçağıyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Emekli pilot Kurmay Yarbay Osman Çilekli, kendisinin de o uçakta bulunduğunu ve Hava Kuvvetleri'nin bu olayı utancından 8 yıl gizlediğini öne sürdü. Yunan jetinin vurması sonucu düşen uçakta Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan yaşamını yitirmişti. Nail Erdoğan'ın naaşı halen Ege'de denizin 400 metre altında bulunuyor. Nail Erdoğan'ın kızı Evrim Erdoğan'ın tek isteği babasının naaşının çıkarılması...Ege Denizi’nde 8 Ekim 1996 tarihinde görev yaparken Yunan savaş uçaklarıyla girdiği 'it dalaşı' sırasında Sakız Adası açıklarında düşen F-16 uçağının pilotu Yüzbaşı Nail Erdoğan’ın naaşı ve uçak enkazı bugüne kadar çıkarılmadı. Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan’ın, bugün 23 yaşına gelen kızı Evrim Erdoğan, dünyaca ünlü araştırma gemisi Nautilus’a umut bağladı, ''Nautilus Suriye tarafından düşürülen Türk keşif uçağının enkazını ve pilotların naaşını buldu. Babamı da bulsun'' dedi. Evrim Erdoğan'ın çağrısı üzerine Cumhurbaşkanı Gül, Genelkurmay'a 'çıkarın' talimatı verdi.


Uçak enkazı ve Nail Erdoğan'ın naaşının çıkarılması gündeme gelirken, olayla ilgili ilginç bir iddiada ortaya atıldı. Emekli pilot Kurmay Yarbay Osman Çilekli, Habertürk TV'de Hava Kuvvetleri'nin bu olayı utancından 8 yıl gizlediğini öne sürdü.

'HAVA KUVVETLERİ 8 YIL SAKLADI'

Çilekli yaşadıklarını şöyle anlattı: "Yunan jeti tarafından vurulduk. Ben uçak düşerken otomatik pilotu çalıştırdım. Uçak denize düşmeden paraşütle denize indim. Uçağımız Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan ile denizin dibine gömüldü. Bu Hava Kuvvetleri açısından büyük bir utançtı. Bu yüzden uzun süre gizlendi. Ailesine 8 yıl sonra üzeri örtülü şekilde söylendi. Ancak şimdi  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de uçağın denizden çıkartılması talimatını verdiği için olay sır olmaktan çıktı. Başka şeyler de var ama onlar hala sır" dedi.
 
DENİZİN 400 METRE ALTINDA

Ege Denizi'nde, 1996 yılında uluslararası hava sahasında Yunan jetinin vurması sonucu düşen uçakta Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan yaşamını yitirmişti. Nail Erdoğan'ın cesedi hale Ege'de denizin 400 metre altında bulunuyor. Yaşamını yitiren ve kayıp olan Nail Erdoğan'ın kızı Evrim Erdoğan ise o dönemde ailesinin neler yaşadığını ve beklentilerini açıkladı. Evrim Erdoğan ve ailesinin tek bir isteği var: 'Babalarının bulunması'

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21028796.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1421
 • 1
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #177 : 20 Temmuz 2012, 15:01:56 »
Bu hangi vijdana sığar? Bir subayı dahada ötesinde bir şehidi denizin dibinde bırakanlar bunu neye dayandırarak savunacak acaba?

Çevrimdışı Türkistan

 • İntikam Sıcak Yenen Bir Yemektir !!!
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 113
 • 0
 • '' ... Bekle Beni İntikam !!! ... ''
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #178 : 21 Temmuz 2012, 19:31:13 »
... İşte Süper Güç Denilen Zavallı Halimiz !!! , Kendi Kendimizi Kandırıyoruz ( Nokta )
''  İntikam'ın Kanlı Olanı Makbüldür !!! ... ''


Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 44337
 • 623
Ynt: Türk - Yunan İlişkileri
« Yanıtla #179 : 10 Şubat 2013, 02:49:08 »
Yunan Kalkanı geçit vermedi
Yorgo KIRBAKİ/ATİNA
10 Şubat 2013

Yunan Kalkanı geçit vermedi
Yunanistan’ın Meriç’deki Türk-Yunan kara sınırının hemen tümünü kaplayan ve “Kalkan” adı verilen tel örgünün tamamlanmasıyla bölgede yakalanan kaçak sayısında büyük düşüş kaydedildiği bildirildi.

Atina’nın geçen yıl Haziran ayında 6 bin kaçak göçmen geçtiğini tespit ettiği Türk hududunda inşa ettirdiği 10 bin 365 metre uzunluğunda ve 4 metre yüksekliliğindeki tel örgüden, geçen ay sadece 45 kaçak geçiş tespit edildi. Bölgeden sorumlu Polis Müdürü Yorgo Salamanga “Meriç, göçmen kaçakçılığı sorununda yeni bir sayfa açtı. Tel örgü sayesinde sinek bile geçmiyor” dedi.

Termal kamera var

İnşası 6 ayda tamamlanan ve 3.1 milyon euro’ya mal olan “Kalkan” üzerindeki termal kameralar, Yunanistan’a geçmeye çalışan kacak göçmenler olduğunda bölgede devriye gezen polis araçlarına derhal sinyal gönderiyor. Tel örgünün metal ve galvaniz işleri ilgili ihaleyi kazanan bir Türk şirketi tarafından yapılmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/22564305.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com