Gönderen Konu: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi  (Okunma sayısı 143542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi
« Yanıtla #30 : 26 Ocak 2014, 00:53:38 »
İki gündür sosyal medyada Azeri-ermeni sınırında çatışmaların yaşandığına dair haberler dolanıyor. Ancak ajanslarda bu konu hakkında bir habere rastlayamadım. Sadece yerli haber ajansları değil, yabancı kaynaklarda da birşey yok. İşin aslı nedir birlen var mı acaba? Forumu takip eden Azeri kardeşlerimiz herhalde daha sağlıklı bilgiye ulaşabilirler.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #31 : 27 Ocak 2014, 00:45:00 »
Waff da Azeri bir kardeşimiz durumun abartıldığını söylemişti.Sık yaşanan durumlardan biri olduğunu söylüyor...

Çevrimdışı KORAYKURT

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #32 : 27 Ocak 2014, 14:47:28 »
İki gündür sosyal medyada Azeri-ermeni sınırında çatışmaların yaşandığına dair haberler dolanıyor. Ancak ajanslarda bu konu hakkında bir habere rastlayamadım. Sadece yerli haber ajansları değil, yabancı kaynaklarda da birşey yok. İşin aslı nedir birlen var mı acaba? Forumu takip eden Azeri kardeşlerimiz herhalde daha sağlıklı bilgiye ulaşabilirler.

Konunun abartıldığına hiç şüphe yok.Fakat benim kafama şöyle bir soru takılıyor.Hiç bir haber ajansında böyle bir haber olmadığı halde ,durup dururken sanki dünya savaşı çıkmış gibi ortalığı velveleye verenler kimlerdir ? Böyle bir haberi sosyal medyada haber yaparak ne murat ediliyor ? Amaç nedir ? Her zaman cereyan eden Azerbaycan-Ermenistan arasında ki sınır çatışmaları ,sanki bugüne kadar hiç olmamış da yeni oluyormuş veya çok büyük bir olaymış gibi kamuoyuna sunulmasından hedeflene amaç nedir ?

Bir de şöyle bir olay var;Güney Doğu Anadolu Bölgesinde PKK Terör Örgütü nerdeyse kendi devleti kurmuş,kendi pasaportunu bastırmış ,hatta bazı sınır kapılarında pasaport kontrolü yapıyor diye haberler geliyor.Vatandaştan VERGİ topluyor.''Bakınız vergi diyorum HARAÇ demiyorum,vergi salma gücü sadece mevcut otoriteye aittir,o otoritede DEVLETTİR.Haraç ise kabadayının,çetelerin,teröristin ve buna benzer oluşumların yapabileceği işlerdir.Devlet HARAÇ almaz,alsa alsa HARÇ alır.Bu kavramları birbirine karıştırmamak lazım.Yani PKK Terör örgütü vergi adı altında DEVLET KURDUĞUNU İLAN ETMİŞTİR.Bunun Türkçesi budur.''

Hal böyle iken kimse bu durumdan bahsetmiyor,medyada hiç bir haber çıkmıyor,yani ortada fiili bir durum varken haber olmuyor,birde bakıyorsun Azerbaycan-Ermenistan Savaşı çıktı diye ortalıkta haberler çıkmaya başlıyor.Ben bu işin altında bit yeniği ararım.Bakalım öküzün altın hangi buzağı çıkacak !

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #33 : 03 Ağustos 2014, 01:36:28 »
Ermenistan-Azerbaycan Sınır Hattında Çatışma

02 Ağustos 2014 08:19
Azerbeycan-Ermenistan sınırında yaşanan şiddetli çatışmalar sonrası, Azerbaycan ordusuna ait 4 asker şehit oldu.

Ermenistan-Azerbaycan sınır hattında çıkan çatışmada Azerbaycan ordusundan dört asker şehit oldu.

ÇATIŞMALAR ŞİDDETLENDİ

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermeni ordusunun sınır hattının farklı bölgelerinde 73 kez ateşkes ihlali yaptığı, gece saatlerinde Ağdam ve Ağdere bölgesinde Azerbaycan mevzilerine yaklaşmaya çalışan Ermeni askerleriyle çatışmaların yaşandığı bildirildi.

4 AZERİ ASKERİ DAHA ŞEHİT OLDU

Şiddetli çatışma sonrasında Ermeni askerlerin kayıp vererek geri çekildikleri, Azerbaycan ordusundan da dört askerin şehit olduğu kaydedildi. Bakanlık yetkilileri, şehit askerlerin aile ve yakınlarına taziye dileklerini iletirken, Ermeni provokasyonuna karşı önlem alındığı ve sınır hattındaki durumun Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin kontrolü altında olduğu belirtildi.

Azerbaycan ordusu, dün çıkan çatışmalarda da sekiz askerini kaybetmişti.

http://www.haberler.com/ermenistan-azerbaycan-sinir-hattinda-catisma-6331991-haberi/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #34 : 03 Ağustos 2014, 01:37:52 »

Ermenistan Açıkladı: Azerbaycan Olayında 20 Askerimiz Öldü

02 Ağustos 2014 17:12 Haberler »Dünya »Haber [6333673] CİHAN
Ermenistan Savunma Bakanlığı, son 2 günde Azerbaycan'la çıkan silahlı çatışmalarda 20 askerinin öldüğünü, 26 askerinin yaralandığını açıkladı.

Son 20 yılın en kanlı günlerinin yaşandığı ihtilaflı bölge Dağlık Karabağ sınırında, iki ülke ordusu arasında çıkan çatışmada şuana kadar 13 Azerbaycan askeri şehit oldu. Gerginlik sonrası Ermenistan'dan da açıklama geldi. Ermenistan Savunma Bakanlığı, son 2 günde Azerbaycan’la çıkan silahlı çatışmalarda 20 askerinin öldüğünü, 26 askerinin yaralandığını açıkladı.

Ermenistan, Azerbaycan’ın gerginliğin tırmanmaması için güç kullanmaktan vazgeçmesini istedi.

AZERİ KAYNAKLAR "50" DİYOR

Azeri kaynaklar ise çatışmalarda 50 Ermeni askerin öldürüldüğünü iddia ediyor. Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında ateşkes ihlali sonucu yaşanan çatışmalarda iki gün içinde 15 Azerbaycan askeri şehit oldu. Azeri ve Ermeni basını Erivan’ın asker kayıplarıyla ilgili rakamları kamuoyundan sakladığını iddia ediyor.

AZERBAYCAN'DAN ÇATIŞMA BÖLGESİNE TAKVİYE

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın çatışma bölgelerine uçak, tank ve çeşitli zırhlı araçları gönderdiği kaydedildi.

RUSYA "DURDURULSUN" DEDİ

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan ve Ermenistan arasında son günlerde cephe hattında artan silahlı çatışmanın durdurulmasını istedi.

http://www.haberler.com/ermenistan-20-askerimiz-oldu-6333673-haberi/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #35 : 03 Ağustos 2014, 01:39:19 »

Sosyal Medyadan konuyla alakalı olduğu iddia edilen bir fotoğraf. Altında şöyle yazıyor: Bugün akşam üzeri Ağdam, Azerbaycan!

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #36 : 03 Ağustos 2014, 14:27:58 »
Şuan azerbaycan halkının büyük kısmı azerbaycanın saldırmasını istiyormuş.Ayrıca bir habere göre pakistanda Türkiyeden  önce biz azerbaycana yardım ederiz demiş.Eğer durum dahada kızışırsa Türkiye Azerbaycan ve pakistan bir olup gerekli müdehaleyi yapmalıdır...
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #37 : 03 Ağustos 2014, 17:49:08 »
Şehit olan kardeşlerimize Allah''tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.Ermenilerin kayıplarını gizledikleri ve son çatışmalarda 50 civarında kayıpları olduğu söyleniyor.Son olayların Ermenilerin Azeri sınır birliklerine baskın yapmak isterken çıktığı haberleride Emenilerin rahat durmadıklarını gösteriyor.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #38 : 03 Ağustos 2014, 18:50:06 »
Bir Azeri kardeşimiz ermeni kayıplarının 70 e ulaştığını söylemiş...

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #39 : 04 Ağustos 2014, 00:17:43 »
Ermenistan-Azerbaycan Arasında Yaşananlar..
31 Temmuzu 1 Ağustos bağlayan gece Ermeni kuvvetleri önceden mevzilendirilmiş Rus keskin nişancılarının desteğiyle ve kendi özel eğitimli birlikleriyle aniden hücuma geçti. Azeri askerleri 1 ağustos gecesi 9 şehit ve 10'a yakin yaralı vermesine karşın mevzilerini korudu ve düşmana büyük kayıp verdirdi.Düşman ilk gece 20 kayıp ve 30'a yakin yaralı verdi.Bunun üzerine Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri intikam sözü verdi ve çatışma bölgesine yığınak yaptı.
2 Ağustos gecesi intikam operasyonu başladı.Düşman tam hazırlıklı bekliyordu ama Bordo Berelilerin eğittiği Azeri Özel Kuvvetleri düşmanın arkasına sızdı ve 1 Ağustos gecesi operasyon yapan düşmanın özel eğitimli birliklerinin 5 çadırını ve 3 özel aracını dağıttı, 30 askerini öldürdü.
Azeri topçusu düşman kışlalarını top ateşiyle vurdu 15-20 arası asker orada öldürüldü.. 2 Ağustos gecesi Azerbaycan 5 şehit ve 10 yaralı verdi. Düşmanın tüm sınır birlikleri füze ateşiyle perişan hale getirildi..Ermeniler hemen Rusları devreye soktu ve yalvar yakar 3 Ağustos'ta Azerbaycan tarafını ateşkese dönelim diye ikna etti..
Kaynak : Direk Tovuz rayonu elibeyli bölgesinden özel birliklerden birinin subayından alınmış bilgilerdir.