Gönderen Konu: 10 TON SINIFI GENEL MAKSAT HELİKOPTERİ PROJESİ  (Okunma sayısı 22513 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: 10 TON SINIFI GENEL MAKSAT HELİKOPTERİ PROJESİ
« Yanıtla #20 : 03 Mayıs 2023, 22:19:40 »
Uzun iş...Adamlar burunsuz helikopteri bile zor yetiştirdi seçim var diye...

Tüm parçalar korozyona karşı özel olarak tasarlanıp üretilmeli...

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 03 Mayıs 2023, 22:43:36 »
Bence satma potansiyeline göre öncelik vermeli. Madem yeterince Atak var o halde satışa bakarım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 03 Mayıs 2023, 23:06:00 »
Hocam tamam da biraz da bu iş

"Bakalım yapabilecek miyiz?"  işi... Milgem gibi yani...

T-129 transmisyon , pal vs tasarımı belliydi , bu hazır gelen tasarımı yaptık-yerlileştirdik...

Gökbey de ise transmisyon , pal vs tasarım ve üretim hep bizim yani bir helikopterin temel yapısal parçalarını tasarladık-ürettik ilk kez...

Şimdi bu güven ile adamları durduramıyoruz... Yerli Chinook haberi de yakında gelir...

« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2023, 23:06:54 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #23 : 03 Mayıs 2023, 23:20:47 »
son haftada hürjet hariç her şey yalan dolan

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 42
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 04 Mayıs 2023, 00:03:13 »
T-925 (orta sinif 10 ton GMH) bu yaz yapilacak paris havacilik fuarinda gösterilecek. Kotil hoca laf arasinda söyledi geçen gün bir röportajda.

İlerde bir gün tf6000 üzerinden 3000+beygir bir motor fantazisine de girersek (elimiz rahatladiğinda) t-925 gövdesine bir pencerelik bölme daha eklediğimizde oradan 30+ kişilik bir milli aw101 de çıkar..

10 ton sinifi bir GM helikopteri tabiki taaruz helikopterinden daha öncelikli. Elimizde 100 civarı taaruz helikopteri zaten var. İlaveten cas görevleri icin zibil gibi taktik ve orta sinif siha da var. Mevcut atak-2 zaten Experimental bir gövde, amaç (güç grubunu,aktarmaları,kumandaları vb) denemek. Zaten bu denenecek ekipman t-925'te de aynen kullanilacak.

donanma, sg (hücum,asw,gmh,sar) , hava kuvvetleri (mak+ulş), özel kuvvetler(mak,op,gmh), orman (yangin sondurme), kkk ve jgk (her türden) hasretle orta sinif gmh bekler. İhracat da cabası..

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 04 Mayıs 2023, 01:26:48 »
Ben Ardan Abi'nin politik okumalarını doğru buluyorum. Teknik olarak zayıf bir profil olsa da dedikleri önemli.

Error 404 (Not Found)!!1

Bu bağlamda ATAK-2 bence daha kritik olabilir. Peynir ekmek gibi satılması çok ciddi bir kazanç olur. Bizim araçlar muhabere sahasında çok fena kendilerini kanıtlıyorlar. Kirpi bile şov yapıyor. Atak-2, Altay tankları eğer beklenildiği gibi çıkarsa Türkiye 10 milyar dolar ihracat rakamlarını yakalar kısa sürede.

Çevrimiçi Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 04 Mayıs 2023, 05:38:35 »
Ardan Zentürk'ün Atak-2 Hakkında verdiği teknik bilgilerin alayı yanlış! Motorunun TS-1400 olduğunu, helikopterin stealth olduğunu falan söylüyor!!

Ne biçim gazetecilik bu yahu?! Bu kadar kıdemli bir yazar hiç mi araştırmaz? Hadi diyelim ki kendisi yaşlı ve dergide yönetici konumunda, öncesinde bir yardımcısına görev verebilirdi. O da ultra cahil bile olsa, arardı Tolga Özbek'i ve öğrenebilirdi 5 dakikada işin doğrusunu.

Ardan Zentürk'ün Youtube kanalını kendi sayfamda banladım, böyle gazetecilik olmaz, olmamalı.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2023, 05:40:27 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 04 Mayıs 2023, 07:04:12 »
Belki de sosyal bir deney yapmak istemiştir Ardan Zentürk...

Bakalım insanlar gerçekten önlerine atılan her şeyi yiyiyorlar mı? türünden sosyal bir deney... ;) ;) ;)

TS-1400 , Stealth bir de ABD bizi kıskanmış tüm ABD savunma sanayi şok geçirdi deseydi  tam süper olacakmış...

Atak-2 için bu kadar üfürdüyse gerçek bir mucize olan KAAN için neler söyleyecek kim bilir????

ABD ordusu F-22'leri emekli edip KAAN almak için bize yalvarıyor türünden bir açıklama bekliyorum...
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2023, 07:06:45 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 04 Mayıs 2023, 08:13:54 »
Ardan bey normalde jeopolitik analiz olarak daha isabetli analizler yapan bir gazeteci. O alanda yaptığı içeriğe çok değer veriyorum.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 04 Mayıs 2023, 12:04:18 »
Ardan Zentürk'ün Atak-2 Hakkında verdiği teknik bilgilerin alayı yanlış! Motorunun TS-1400 olduğunu, helikopterin stealth olduğunu falan söylüyor!!

Ne biçim gazetecilik bu yahu?! Bu kadar kıdemli bir yazar hiç mi araştırmaz? Hadi diyelim ki kendisi yaşlı ve dergide yönetici konumunda, öncesinde bir yardımcısına görev verebilirdi. O da ultra cahil bile olsa, arardı Tolga Özbek'i ve öğrenebilirdi 5 dakikada işin doğrusunu.

Ardan Zentürk'ün Youtube kanalını kendi sayfamda banladım, böyle gazetecilik olmaz, olmamalı.

Abi Ardan Bey yaşlı ya :) Çok normal bazı şeyleri karıştırması. Zaten telafuzları bile alana çok uzak olduğunu hissettiriyor. Keşke o toplara girmese fakat dış politikayı okuma noktasında gerçekten çok başarılı birisidir. Çok şey öğrendim ondan. Bu helikopter için oyun değiştirici tadında bir yorumun gelmiş olması beni heyecanlandırdı. Bunu onlarca gazeteci bulmamış ama bu adam ve ekibi bulmuş. Kıymetli bence.

Ben olaya tamamen ticari bakıyorum. Hangisi olacaksa olsun. Hiç fark yok benim için.