Gönderen Konu: İ SINIFI FIRKATEYN  (Okunma sayısı 26991 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +348/-48
Ynt: İ SINIFI FIRKATEYN
« Yanıtla #100 : 12 Temmuz 2019, 17:01:32 »
Hemde ekonomik sıkıntılarda araya girdi ama cidden bir gemi 3-4 yıl sürmesi garip.

Sanki çok doğru bir kıyaslama olmamış  :) Harp gemilerini kendi sınıfındaki diğer harp gemileri ile kıyaslamak lazım...

Yüzlerce boş odalı bir cruise yolcu gemisi inşa etmek ile, 100 bin tane elektronik sistem  barındıran savaş gemisi inşa etmek aynı olabilir mi?   :o

Kısmen öyle. Ancak seyir yolcu gemisindeki yüzlerce oda da boş değil! İçerindeki donanımı yerleştirmek oldukça külfetli!

Çinliler gemi inşa işinde çok hızlılar. Onların yöntemlerini incelemek gerek!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +10/-9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #101 : 12 Temmuz 2019, 17:32:52 »
Yolcu gemisi yapmak, yüzen otel yapmak gibi birşey bence; ki lüks işi öle kolay bir şey değil. Minimum alana en lüksü en fazla rahatlığı düşünerek koymakta hiç mi hiç kolay bir şey değil, savaş gemisini bir şeye bezetemedim ama hadi diyelim hastane işine benziyor kullanım ve hataların sonuçlarını gözlemlediğimizde de benziyor ciddi ciddi; oda hiç mi hiç kolay bir şey değil mesele Yüksek Planlama, ne kadar iyi planlıyorsan, olabilirlikleri göz önüne alabiliyor ve riskten kaçınma ve kabul etme çözümlemelerin, bütçen, paydaşlıkların hepsi bir yekün aslında... Yani iki tane gannt çizgisini ard ardına bağlamak değil...

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +12/-13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 15 Temmuz 2019, 02:28:41 »
Umarım birinci gemi tamamlanır tamamlanmaz geri kalan gemileri özel sektöre hemen vakit kaybetmeden ihale ederler.
Tabi bu gemilerdeki en azından antigemiler Atmaca olursa iyi olur. Ve bu füzelerin motorlarınıda kale üretirse tadından yenmez.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2019, 22:01:59 Gönderen: Cetin »