Gönderen Konu: HİTLER'İN YAHUDİ ASKERLERİ  (Okunma sayısı 15126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
HİTLER'İN YAHUDİ ASKERLERİ
« : 12 Mayıs 2009, 13:14:04 »

Yahudi Soykırımı (Holocaust), II. Dünya Savaşı'ndan sonra dünya tarihine damgasını vuran bir olgudur. Sayısız araştırma ve filme konu olmuş, farklı görüşlerce sürekli gündeme getirilmiştir.

Son dönemde değerli kutup yıldızı kardeşim sayesinde elime bir kitap geçti... Kitabın adı " Hitler'in Yahudi Askerleri". Kitabın yazarıysa Amerika'daki Southern Methodist University'de profesör olarak görev yapan Bryan Mark Rigg.

Kitapta gerçekten çok çarpıcı bilgiler var. Buna göre, Hitler'in Yahudi soykırımı yapan ordusunda 150 000 civarında Yahudi asker de varmış. Üstelik bu Yahudi askerler arasında üst düzey subaylar da varmış. Amirallerden generallere, albaylara kadar bir çok üst düzey rütbedeki Yahudi, Nazi ordusu adına savaşta görev yapmışlar. Ailelerindeki Yahudiliğin ne oranda olduğuna bakılarak (bu oranlar %25, %50 Yahudi gibi nitelendiriliyor ve "Mischling" tanımı kullanılıyor) birçok Yahudi, Wehrmacht'ta (Nazi ordusu) görev almış.

Prof. Rigg, dönemin Nazi yasalarının, aileden tamamen veya kısmen Yahudi olanların askere alınmalarına engeller getirdiğini, buna karşın yaklaşık 60 bin askerin anne veya babasının, 90 bin askerin de büyükanne veya büyükbabasının Yahudi olduğunu, bu askerlerin tümünün düzenli orduda (Wehrmacht) görev yaptıklarını belirtiyor. "Bu Yahudi askerler, orduda görev yapmaktan rahatsızlık duymuyorlardı, orduya hizmet ederlerse, Naziler'in kendilerine veya ailelerine zarar vermeyeceğini sanıyorlardı'' diyor Prof. Rigg... Ordudan atılmayan çok sayıda Yahudi asker kaldığını da vurgulayan Prof. Rigg, "Yahudi kökenli birçok subayın, Hitler'in özel izniyle orduya hizmeti sürdürdüklerini tespit ettiğini'' de kaydediyor. Ayrıca Rigg, bu askerlerin bir çoğunun Hitler tarafından çeşitli ödül ve nişanlarla taltif edildiğini de vurgulamakta.

Prof. Bryan Mark Rigg bu araştırmayı uzun bir süreçte gerçekleştirmiş. Kitabın ön sözünde 1992 - 1998 yılları arasında sadece bu konu üzerinde çalıştığını, 430 mülakat yaptığını (bizzat bu Yahudi askerler ile ortalama 90'ar dakikalık görüşmeler yapmış), binlerce belgeyi titizlikle taradığını belirtiyor.

Bu arada hemen hatırlatayım:

Kitabı yazan ve bu çarpıcı iddiayı dünya kamuoyuna sunan Prof. Bryan Mark Rigg'in kendisi de Yahudi kökenlidir 

Kitabın Kapak Resmi...

ABD Baskısı...

http://forum.e-tarih.org/showthread.php?tid=243

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: HİTLER'İN YAHUDİ ASKERLERİ
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2009, 13:16:07 »
Türkiye Baskısı...

Hitler'in Ordusunda Görev Yapan Bazı Yahudi Askerler...

Mareşal Erhard Milch

Amiral Bernhard Rogge

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2009, 13:18:03 »
Hitler'in Ordu Yaveri Binbaşı Gerhard Engel

Paul Ascher (Ünlü Savaş Gemisi Bismarck'ın Kurmay Subayı)

General Johannes Zukertort (Kardeşi Karl Zukertort Da Bir Generaldi)

Ve Belki De En Çarpıcı Resim... Yahudi Asker Werner Goldberg'in Bu Fotoğrafı Nazi Ordusu'nda "İdeal Nazi Askeri" Olarak Propaganda Amacıyla Kullanılmıştır.

http://forum.e-tarih.org/showthread.php?tid=243

Çevrimdışı Reconnaissance

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Turkish Reconnaissance Forces
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2009, 00:18:45 »

Berlindeki Holocoust Anıtı

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2009, 04:14:19 »
Şundan rahatsız oluyorum,bir nazi hayranı olarak.
Tamam yahudileri yaktılar,zehirlediler.
Ama büyük okyanusta amarıkan ların gaz odalarında zehirlediği japonlar?
Keşke zamanında daha çok yahudi katletselermişte,israiloğullarını n bu kadar yükselişini görmeseydik.
Yahudiler yerine nazileri görmeyi daha çok isterdim.

Çevrimdışı Reconnaissance

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Turkish Reconnaissance Forces
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2010, 23:44:27 »
Şundan rahatsız oluyorum,bir nazi hayranı olarak.
Tamam yahudileri yaktılar,zehirlediler.
Ama büyük okyanusta amarıkan ların gaz odalarında zehirlediği japonlar?
Keşke zamanında daha çok yahudi katletselermişte,israiloğullarını n bu kadar yükselişini görmeseydik.
Yahudiler yerine nazileri görmeyi daha çok isterdim.

+1

"Birgün bütün yahudileri öldürmediğim için bana küfür edeceksiniz" A.Hitler

Berlin yakınlarındaki Oranienburg kasabasındaki Esir kampını gezmiştim Cesetlerin konulduğu odalarda halen kan izleri duruyor. Birde adamların inanılmaz testleri varmış Botları bir askerin ayağında ne kadar dayanır diye yahudilere giydirip ölene kadar koşturuyolarmış

Burada esirleri kurşuna dizdiklerinin söyledi rehber fakat arkasındaki odunlarda hiç mermi izi yok bu sebeple işkence yaptıkları kanısındayım.

« Son Düzenleme: 15 Şubat 2010, 23:57:23 Gönderen: Reconnaissance »

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2010, 00:28:15 »
Hitler yahudileri kestiği halde bu haldelerse,Allah bilir yahudileri kesmese yahudilerin şimdiki durumu ne olurdu.

Çevrimdışı yasin_erdogan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2010, 01:19:05 »
 Nedense savaştan,yenilgiden yani sil baştan çıkan bir çok ülke şimdi hiç ummayacağımız yerlerde. Misal Almanya,G.Kore,İsrail,Usa,kısmen japonya...
 Aslında bunu günlük hayatımızda da görebilirsiniz. Etrafınızda başarılı esnaflara bir bakın, ya orası kuşaklardan beri onlarındır, ya da başkalarının dışarıdan gelip hısla çalışanlarıdır.
 Bizim burlarda (İzmir) degişik dinlere mensup olup ticaret yapan çok esnaf var,bizlerden çok farklı düşünüyorlar, saten bizden farklı oldukları için başarılı oluyorlar. Şahsi fikrimdir; iki milleten biri soykırıma ugrayacaksa onların almanların olmasını temenni ederdim.
DAGLARIN TEPESINE, ESKIYANIN ALNINA, KIZLARIN KALBINE OLUMSUZ MEHMETCIK YAZACAGIM.90/1 Kral tertip

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #8 : 16 Şubat 2010, 01:54:59 »
Ben yahudileri sevmem.Sebebiyse kendi içlerine kapanık, dünyadan uzak , hep bana anlayışı olan bir millet olmalarıdır.Kendini beğenmişlikleri, diğer dinlere bakışları.Nefret ederim yahudilerden.
Almanlar konusunda ise, onları severim çünkü;25 sene içerisinden 2 dünya savaşı aradan çıkartacak kadar çalışkanlardır.Berlinde 18 saat çalışıp 6 saat uyumuşlardır.Güçlü bir Almanya için çalışmışlardır.O azim biz Türk milletinin zekası ve askeri dehasıyla birleşmiş olsaydı önümüzde uzunca süreler hiç bir memleket bulunamazdı.Hitlerin aldığı kararlar doğrudur, ama birisi dışında o Kış Alman ordusunu Stalingrada sürmesi belkide hayatından ki tek büyük hatadır.
Eğer ki bir millet katledilecekse onun Yahudiler olmasından yanayım.Almanlar eğer ki savaşı kazanmış olsalardı şuan ki teknolojimiz çok çok ve çok ileride olurdu.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2010, 18:43:39 »
Ben yahudileri sevmem.Sebebiyse kendi içlerine kapanık, dünyadan uzak , hep bana anlayışı olan bir millet olmalarıdır.Kendini beğenmişlikleri, diğer dinlere bakışları.Nefret ederim yahudilerden.
Almanlar konusunda ise, onları severim çünkü;25 sene içerisinden 2 dünya savaşı aradan çıkartacak kadar çalışkanlardır.Berlinde 18 saat çalışıp 6 saat uyumuşlardır.Güçlü bir Almanya için çalışmışlardır.O azim biz Türk milletinin zekası ve askeri dehasıyla birleşmiş olsaydı önümüzde uzunca süreler hiç bir memleket bulunamazdı.Hitlerin aldığı kararlar doğrudur, ama birisi dışında o Kış Alman ordusunu Stalingrada sürmesi belkide hayatından ki tek büyük hatadır.
Eğer ki bir millet katledilecekse onun Yahudiler olmasından yanayım.Almanlar eğer ki savaşı kazanmış olsalardı şuan ki teknolojimiz çok çok ve çok ileride olurdu.

katılıyorum ama bizim milletimizde zamanında insanüstü çabalarla ülkesi için çalışmıştır mesela bakarsak Mustafa Kemal Atatürk 1933 yılına kadar türkiyede özel sektörün çıkması için beklemiştir.ancak millet ardarda gelen savaşlarda(trablusgarp balkan savaşları birinci dünya savaşı ve kurtuluş savaşı)  herşeyi devleti için verdiğinden dolayı halkımızdan bir zengin çıkamamıştır tamam almanlar azimlilerdir itirazım yok ama biz milletimizin 100 yıl önce sahip olduğu azime şimdi sahip olsak asıl ozaman önümüze kimse geçemez.