Gönderen Konu: İran F-14 Savaş Uçaklarını Modernize Etmiş  (Okunma sayısı 7354 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İran F-14 Savaş Uçaklarını Modernize Etmiş
« : 21 Nisan 2010, 19:13:14 »
İran  F-14 Savaş Uçaklarını Modernize Etmiş

Salı günü İran Haber ajansına açıklama yapan bir askeri yetkili, Aralarında F-14 Tomcat uçaklarının da bulunduğu savaş uçaklarının modernize ve revize edildiğini açıkladı.

Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı General Aziz Nasirzadeh, FNA haber ajansına yaptığı açıklamada 1970’lerde geliştirilen F-14 Tomcat uçakları üzerinde yerli radar ve yeni motor bulunduğunu söyledi. Çoğu uçağın eski tasarım olmasına rağmen, tüm bileşenlerinin düzenli olarak modernize edildiğini de ekledi. Bombardıman görevindeki uçaklara 900 kg ağırlığındaki yerli üretim akıllı bombalar da takıldığını belirtti.

İran Hava Kuvvetleri Eylül ayında Fars denizi ve Umman körfezinde Qassed 1 ve Qassed 1bombalarını başarıyla denemişti.

ABD son şah döneminde İran’a F-14 uçaklarını satmıştı. ABD 1979’daki İslam devriminden bu yana İran’a askeri ambargo uyguluyor.

DEFENCETURK.COM
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2013, 15:32:32 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2010, 11:36:24 »
İstediği kadar modernize etsin, ama kullanacak muhimmatı yok ... yok qased miş yok el-bomba'ymış hepsi palavra...

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2010, 13:18:16 »
Yav nerden biliyorsun olmadığını.

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2010, 19:54:38 »
Yav nerden biliyorsun olmadığını.

Sence ne kullanıyolardır o uçakda? Rus füzelerinimi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2010, 20:45:45 »

Kanat Altındaki füzeye dikkat!

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2010, 14:21:13 »
HAWK füzelerini F-14leremi yerleştirmişler?

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 23 Nisan 2010, 17:36:23 »
Kendileri HAWK füzelerini kopyaladılar o kopyaladıklarını takmaya başlamışlar hem hava-hava hemde yer-hava görevi için kullanıyorlar . Darısı bizim başımıza

Çevrimdışı Fighting Falcon

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Dalaletin delaleti neyine olmak Desturun !!!
« Yanıtla #7 : 23 Nisan 2010, 17:44:51 »
Genel itibariyle İran Hava Kuvvetleri bölge ülkelerin hava kuvvetlerine oranla düşük seviyededir,olası bir İran-İsrail Savaşı'nda İran'ın hava kuvvetleri eksikliği apaçık görülebilecektir,çünkü İsrail'den düşük bir seviyede hava kuvvetleri var.

Günümüz savaşlarında hava kuvvetlerinin etkisi savaşın gidişatını değiştirebilir,bilindiği gibi artık herşey karada değil havada bitiyor.

Yeni nesil filolara karşılık F-14 lerin karşılığı ne derece olabilir ki ?

İran'ın Sukhoi filolarına ihtiyacı vardır kanımca.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #8 : 23 Nisan 2010, 17:48:40 »
Kendileri HAWK füzelerini kopyaladılar o kopyaladıklarını takmaya başlamışlar hem hava-hava hemde yer-hava görevi için kullanıyorlar . Darısı bizim başımıza

İran'ın Hawk füzelerini kopyaladığına dair bi bilgi nerede var?
Bu fotoğrafın da yeni olmadığını belirteyim ayrıca.

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 24 Nisan 2010, 14:07:04 »
Yeni bir hava savunma füzesi geliştirdik diyorlardı 40 km menzilli aynı HAWK lara benziyordu.Koyduğunuz 2. resimdeki füzeler bu füzeler olsa gerek