Gönderen Konu: (Hisar A-O)Alçak-Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Projeleri  (Okunma sayısı 238987 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Alıntı

HISAR-A Alcak Irtifa Hava Savunma Sistemi nihai sistem testlerinde hedefi %100 basariyla imha etti. Seri uretime geciliyor.
youtu.be/IyOBVLzdPIM

Ankhises

• Ziyaretçi
Seri üretim derken umarım diğer seri üretimlerimize benzemezde 1 yıl gibi kısa sürede kendimizi alçak irtifada donatabiliriz. Ben alçak irtifayı çok önemsiyorum. Kolay kolay balistik füze saldırısı yiyecegimizi düşünmüyorum. Asıl tehlike seyir füzeleri. Seyir füzeleri içinde en değerli hazine alçak irtifa hsslerdir. Korkut ve Hisar-A bizi koruyacak oranda üretilirse seyir füzelerine karşı S400den daha faydalı olacaklar.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2019, 14:01:50 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
İrtifa ve menzil bilgileri kapatılmış demekki verilen bilgilerden daha yüksek bir menzil irtifa söz konusu. Açıkcası eğer 8 bin km irtifa ve 20 km bir menzile ulaşabiliyorsa . Su-25 Frogfoot , Tüm saldırı helikopterleri ve predator sınıfı ihalar ve seyir füzelerine nefes aldırmaz.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Cumhurbaşkanı az önce canlı yayında açıkladı: "Bu testten sonra Hisar sisteminin seri üretimine başlıyoruz. Önümüzdeki sene kullanmaya başlayacağız."
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Demekki istedikden sonra oluyormus

italyanlarin aster 30 cekmelerini beklememiz gerekmiyordu

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Eurosam'da biraz adamın olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler hesabı kendini birşey sanıyor. Hava hava füzesi üzerinden hava savunma sistemi geliştirdiniz kendinizi bir şey sanıyorsunuz . Siper projesi tamamlandığında koca konsorsiyumun yaptığını tek başımıza yapmış olacağız. Ha yardım aldık alıyoruz ama zamanınd onlarda çok aldı.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
Belki de şu Suriye operasyonlarının en büyük faydası bu olacak; yani bize silah ambargosu yapıldıkça konuya eğileceğiz.

Ayrıca umarım menzil ve irtifa artmıştır.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Barış Pınarı harekatı Aster30 işini etkilermi bilemiyorum ama mantıken etkilememesi gerekir. Ambargo, harekatta kullanılacak araç gereç için. Aster, tamamen savunma amaçlı ve Türkiye içi kara konuşlu ya da Deniz platformlarında kullanılacak.
Hisar a, o ve u sistemleri bize bu iki alanda VLS kabiliyeti veriyor.
Bizim Hisarlarda hava hava füzelerinden geliştirme diye biliyorum. ancak Aster block 2 booster lı ve ramjet kullanıyor diye anımsıyorum. Ayrı bir teknoloji.
Aster30 blok2 den mutlaka öğreneceğimiz şeyler vardır. Onun için bu projenin devamı bize çok zaman kazandırır. 20km irtifa 120km menzil , 3000km den atılan mrbm önlemesi yabana atılacak özellikler değil.
Aster30 1nt de 20km irtifalı ve 120km menzilli 1000-1500 km menzilli balistik füzeleri vurabilecek füzeler. Şu anda elimizde olmayan şeyler.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Alıntı