Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 259444 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #90 : 09 Mayıs 2018, 14:31:35 »
Bu hat engellenmeli.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #91 : 09 Mayıs 2018, 16:52:26 »
Bu hat engellenmeli.

Bu hat başta kendini engelleyecektir. Ekonomik olarak ne kadar rantabl olaçağını düşündülermi o üç gerizekalı
Planörler?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #92 : 09 Mayıs 2018, 17:06:31 »
Bu hat engellenmeli.

Şam'da cuma namazi kildiktan önce mi sonra mi?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #93 : 09 Mayıs 2018, 17:10:28 »
O rantabl olmayan hatta, kuzey ırak, Suriye petrolü birde katar gazını ekleyince rantabl hale geliyor.

Yıllar önce Suriyeyi karıştırmayın diye çok uyardık. Vatan haini ilan edildik. Artık şu makarnacılar ne halleri varsa görsünler.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #94 : 09 Mayıs 2018, 22:54:14 »
O rantabl olmayan hatta, kuzey ırak, Suriye petrolü birde katar gazını ekleyince rantabl hale geliyor.

Yıllar önce Suriyeyi karıştırmayın diye çok uyardık. Vatan haini ilan edildik. Artık şu makarnacılar ne halleri varsa görsünler.

Doğru YPG ’ ye dokunmasaydık ve managementi Tahran ve Telaviv’e bıraksaydık.

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #95 : 10 Mayıs 2018, 13:54:16 »
O zamanlar ortalıkta ypg yoktu. Suriyede ki olaylar yeni başlıyordu. Haşmetlimiz şamda cuma namazı kılma rüyasındaydı. İşid kuzey ırakta musula ilerliyordu.

Barzani gelip bizden yardım istemişti. Ben diğer sitede mutlaka yardıma gidip işinde karşı savaşılmalı yazmıştım.
Ama üstad olarak bilinen birkaç kişinin o yıllarda yazdıklarını yazıyorum.

Biri. Kürtler artık bitmiştir. Diye yazıp son cümlesinde tanrı kürdü korusun yazmıştı. Bir başka üstad. O katar gazı bize gelecek. Yazmıştı.

Akabinde musulun düşmesinden sonra abd işidi bombalamaya başladı. Kara gücü olarak ta ypg ortaya çıktı.

Hayır efendiler. Bu ypg yi siz ülkeyi yönetenler yarattınız. Hata üstüne hata yaptınız. En salakça hatalarınızdan biri de süleymanşah türbesini korkakça kaçırmanız oldu.

Bu vebal Bütün AKP lilerindir. Hiçte yok fetö, yok şu tarafından kandırıldık demeyin. Sizin salak dış politikalarınızın cezasını çekiyor ülke.

Neyse kestim. Söylenecek çok şey varda. Sürekli dış güçler, fetö, bakkal emmiye atıyorsunuz suçu.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #96 : 10 Mayıs 2018, 15:15:45 »
Yav millet belki yer diye bir günah keçisi yarattilar. Tüm suçu ona yikip esas adamlarini kurban/kahraman yapmaya kalktilar. Şimdi seçimden sonra genel af var zaten. Ama bu sefer de ekonomi dikiş tutmadi. 2008 krizinin klonu geliyor. Ortada "fetö" de yok. Mecbur erken seçime gidildi.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #97 : 10 Mayıs 2018, 15:33:19 »
O zamanlar ortalıkta ypg yoktu. Suriyede ki olaylar yeni başlıyordu. Haşmetlimiz şamda cuma namazı kılma rüyasındaydı. İşid kuzey ırakta musula ilerliyordu.

Barzani gelip bizden yardım istemişti. Ben diğer sitede mutlaka yardıma gidip işinde karşı savaşılmalı yazmıştım.

Biri. Kürtler artık bitmiştir. Diye yazıp son cümlesinde tanrı kürdü korusun yazmıştı. Bir başka üstad. O katar gazı bize gelecek. Yazmıştı.

Akabinde musulun düşmesinden sonra abd işidi bombalamaya başladı. Kara gücü olarak ta ypg ortaya çıktı.

Hayır efendiler. Bu ypg yi siz ülkeyi yönetenler yarattınız. Hata üstüne hata yaptınız. En salakça hatalarınızdan biri de süleymanşah türbesini korkakça kaçırmanız oldu.

Bu vebal Bütün AKP lilerindir. Hiçte yok fetö, yok şu tarafından kandırıldık demeyin. Sizin salak dış politikalarınızın cezasını çekiyor ülke.

Neyse kestim. Söylenecek çok şey varda. Sürekli dış güçler, fetö, bakkal emmiye atıyorsunuz suçu.

+1

Benzer feryatları ben de burada yapmıştım. İçeride Işid Pkk uzantılarıyla çatışırken zil takıp oynayanlar vardı. Ben ise bizim için "hem pkk, hem de Işid tehdit. Her ikisiyle birlikte mücadele etmemiz gerekli" demiştim defalarca. Karşı çıkanlar olmuştu. Hatta Işidi müslüman sanıp övenler bile vardı. Üzerine basa basa söylemiştim: "Bütün dünyada bu Işid canilerinin vahşetine karşı büyük bir tepki oluşmakta. Bu tepki karşısında önde gelen batı ülkeleri Işide karşı mücadeleye girişecekler. Bunu yaparken de kendi askerlerinden çok o bölgedeki pkk uzantılarını kullanacaklar. Pkk uzantılarını silahlandıracaklar. Işid bir anda ortaya çıktı. Kısa sürede büyük bir alanı ele geçirdi. Ele geçirdiği yerlerde insanları katlediyor. İnsanlar ya ölüyor ya da kaçıyorlar. Yani Işid birileri tarafından bölgeyi temizlemek için ortaya çıkarılmış bir örgüt. Birden ortaya çıktığı gibi bir kaç sene sonra bir anda ortadan kaybolursa şaşırmayın! Aynı zamanda o kaybolduğunda yeni bir komşumuz olduğunda da şaşırmayın".

Bugün bu dediklerimin hepsinin gerçekleştiğini görebiliyoruz. Ben o tarihlerde bu tehdite karşı avaz avaz bağırarak uyarıda bulunurken, işin acı yanı; ortalıkta dolanan, ekranlarda boy gösteren, kendilerini savunma ve strateji uzmanı sanalarla, devleti yöneten siyasetçi ve bürokratların bu kadar ciddi bir tehditi görememeleri. Bunu fark ettiklerinde malesef geç kalındı. Fırat kalkanı ve Zeytindalı operasyonları bu kötü gidişatı şimdilik yavaşlattı.

Ancak bu başlıkta da belirtilen durum ortaya çıktı. Bize fayda sağlayacak enerji hatları, bizim üzerimizden çok daha az maliyetle taşınabilecekken, şimdi bizi devre dışı bırakan bir yoldan taşınmak istiyor.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2018, 17:52:54 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #98 : 10 Mayıs 2018, 16:32:45 »

Söyleyin  icinizde kalmasin. Burasi demokratik ve acik bir platform. Ancak siraladiginiz sacmaliklari okurken daha fazla yorulurum. PKK `nin uzantilari Suriyede daha 70´lere dayaniyor silahi ve techizaat onlarda herzaman mevcuttu. Ayni Güneydoguda mevcut oldugu gibi. YPG herzaman vardi onlar isid gibi laburatuardan aniden cikmadi.
Esat onlardan hicbirzaman vazgecmedi taaki Amerikanlara sokulasiya kadar.

Alıntı
Hayır efendiler. Bu ypg yi siz ülkeyi yönetenler yarattınız. Hata üstüne hata yaptınız. En salakça hatalarınızdan biri de süleymanşah türbesini korkakça kaçırmanız oldu

Siz hangi millettensiniz sormasi ayip olmasin?

« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2018, 16:34:22 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #99 : 10 Mayıs 2018, 16:40:01 »
Şekil A da gördüğünüz gibi ne yazsanız anlar ne çizseniz anlar bir toplum oluştu. Sorgulamadan uzak, putlaştırdıkları siyasi insanlara(her kesim için) tapan, iki düşman gruba bölünmüş bir toplum. Kim söylemişse çok güzel söylemiş. Bu milletin ensesinden tokatı eksik etmeyeceksin. Kim ne derse desin yanlış politikaların kurbanı oluyoruz şuan.