Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 262087 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 107
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #1340 : 13 Eylül 2020, 21:06:56 »
bu arada doğası gereği gaz sahalarının çevresinde genellikle petrolde bulunur.karadenizde hem gaz hem petrol bulursak 5 yıl sonra ne cari açık ne kamu borcu kalır.projelere ayrılacak kaynakta cabası

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1341 : 13 Eylül 2020, 21:22:55 »
Alıntı
TAH Savunma
@TAHSAVUNMA
Bu esnada Milli Savunma Bakanı hulusi akar da Kaş'a ziyaret gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanı Yunanistan ile sorunların diyalogla aşılması taraftarı olduklarını belirtti. Bu esnada Oruç Reis gemisi ise Antalya açıklarına demirlemişti.
İlgili:
Tweeti Alıntıla
TAH Savunma
@TAHSAVUNMA
 · 1 sa
Oruç Reis, Antalya Limanına geri döndü. Doğu Akdeniz'de sismik araştırmalar yapan Oruç Reis gemisi, Türkiye ile Yunanistan arasında NATO nezdinde başlayan müzakereler çerçevesinde Antalya Limanı'na geri döndü. Yunanistan, geminin geri dönmesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1305087796118458368

Yunanı bilmem de ben bu durumu hiç memnuyetle karşılamadım. Haklı olduğumuz bir konuda hukuka aykırı olarak bize dayatılanlara jestle karşılık mı vereceğiz. Günlerdir silahsızlandırılmış olması gereken yerlere asker yığanlara karşı nota vermemiz gerektiğinden bahsediyoruz. Onun yerine araştırma gemimizi geriye çekiyoruz. Müzakereler için araştırma gemisinin orada bulunması mı engel, yoksa silahsız olması gereken adalardaki yunan askerlerinin varlığı mı? Yine vahim bir hata!

Oruc Reis sondaj gemisi 35 gün boyunca acik denizde görevini tamamladi. Onarim bakim ikmal icin elbette bir gün limana geri dönmesi gerekecek.

Ayrica Navtex 12. Eylüle kadar degilmiydi? Ondan sonra yeni bir Navtex ilan edildigini hatirlamiyorum.

İş bu raddeye geldiğinde o navtexi daha önce yaptığın gibi uzatacaksın. İkmalmiş, onarımmış vs yerinde yapacaksın. Birilerini mutlu etmek için geri adım atmayacaksın!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1342 : 13 Eylül 2020, 21:31:46 »
Arkadaslar oncelikle Mavi vatan kavrami tum denizlerimizi kapsayan bir kavram / doktrin. Yani hedefimiz Mavi vatan dahilinde belirtilen sinirlar carcevesinde su alti kaynaklarimizdan maksimum oranda yararlanabilmemiz .Bu bakis acisindan Oncelikle Karadenize Yogunlasalim veya Dogu Akdenize demek icin su an halen cok erken . Bunu diyebilmek icin sinirlarimiz icerisindeki su alti analizlerini once bir basari ile tamalayalim. Yani envanterimizde ne var bir gorelim sonrasinda gereken noktalarda yogunlasma elbette yapilabilir. Ikinci bir konu karadenizde bulunan gaz hacmi konusunda  efendim koseyi donduk veya bulunan buyutulecek bir oranda degil falani bir tarafa birakip once calismalarin tamamlanmasini bir miktar sabirla bekleyelim sonrasinda gercegi hep birlikte ogreniriz.

Ekonomik durumumuzu duzeltmek veya cari acigimizi kapatmak icin sadece bulunacak gazdan gelen paraya umut baglamis isek vay halimize . Elbette bulunan gaz  enerji bagimliligimiza pozitif katkisi yaninda disa odenmekte olan meblagin oranin dusmesine de yardimci olacak  ama sadece gaza bel baglanmasi dogru olmaz gaz ucucudur unutmayalim  ;)

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1343 : 13 Eylül 2020, 21:37:56 »
Alıntı
TAH Savunma
@TAHSAVUNMA
Bu esnada Milli Savunma Bakanı hulusi akar da Kaş'a ziyaret gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanı Yunanistan ile sorunların diyalogla aşılması taraftarı olduklarını belirtti. Bu esnada Oruç Reis gemisi ise Antalya açıklarına demirlemişti.
İlgili:
Tweeti Alıntıla
TAH Savunma
@TAHSAVUNMA
 · 1 sa
Oruç Reis, Antalya Limanına geri döndü. Doğu Akdeniz'de sismik araştırmalar yapan Oruç Reis gemisi, Türkiye ile Yunanistan arasında NATO nezdinde başlayan müzakereler çerçevesinde Antalya Limanı'na geri döndü. Yunanistan, geminin geri dönmesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1305087796118458368

Yunanı bilmem de ben bu durumu hiç memnuyetle karşılamadım. Haklı olduğumuz bir konuda hukuka aykırı olarak bize dayatılanlara jestle karşılık mı vereceğiz. Günlerdir silahsızlandırılmış olması gereken yerlere asker yığanlara karşı nota vermemiz gerektiğinden bahsediyoruz. Onun yerine araştırma gemimizi geriye çekiyoruz. Müzakereler için araştırma gemisinin orada bulunması mı engel, yoksa silahsız olması gereken adalardaki yunan askerlerinin varlığı mı? Yine vahim bir hata!

Oruc Reis sondaj gemisi 35 gün boyunca acik denizde görevini tamamladi. Onarim bakim ikmal icin elbette bir gün limana geri dönmesi gerekecek.

Ayrica Navtex 12. Eylüle kadar degilmiydi? Ondan sonra yeni bir Navtex ilan edildigini hatirlamiyorum.

İş bu raddeye geldiğinde o navtexi daha önce yaptığın gibi uzatacaksın. İkmalmiş, onarımmış vs yerinde yapacaksın. Birilerini mutlu etmek için geri adım atmayacaksın!

Bu konuda Selcukkocak78 güzel bir cevabi var. Mürettebat robot degil insan sonucta.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2020, 21:39:42 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1344 : 13 Eylül 2020, 21:41:03 »

Sn SKYWOLF  galiba dusunce okuma yeteneginiz de var ;)

Eklemem soyle olacak . Sayet  Oruc Reis  gercekten de ikmal vs icin Antalya geri gitmis ise  o zaman bu konunun icte ve dista istismar edilmemesi icin ,duzgun aciklama yapacaksin. " Oruc Reis su tarihler arasinda Antalyada ikmal .... yapip su tarihte planlanan gorev bolgesine donecektir deyip konuyu saglama baglayacaksin. Yoksa nereye cekersen oraya gider bu tartisma.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2020, 22:44:18 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1345 : 13 Eylül 2020, 21:48:18 »
Robotlukla ne alakası var. Libya önlerine aylarca gemiden ayrılmayan personel robotmuydu ? Ikmal, personel bunla hiç bir alâkası yok. Normal de yeni arama alanı ilan edilmesi gerekiyordu yapmadılar geri döndüler. Böyle bir zamanda yapılmaması gerekirdi.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1346 : 13 Eylül 2020, 21:58:07 »
Robotlukla ne alakası var. Libya önlerine aylarca gemiden ayrılmayan personel robotmuydu ? Ikmal, personel bunla hiç bir alâkası yok. Normal de yeni arama alanı ilan edilmesi gerekiyordu yapmadılar geri döndüler. Böyle bir zamanda yapılmaması gerekirdi.

1.
Oruc Reis icin Navtex 12 Eylüle kadar ilan edildi

2. O süper TAH kaynak ruslarin 25 Eylüle kadar yapmak istedigi atis tatbikaatini ya unutmus veya bihaber.

3. Gemilerin aylarca Libayanin önünde durdugu yoktu. Devamli görev teslim icra ediliyordu.

4. Madem isler gemide No-Robot mürettebat icin kolay buyrun sizleri alalim Oruc Reise.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1347 : 13 Eylül 2020, 22:12:58 »

Bu konuda Selcukkocak78 güzel bir cevabi var. Mürettebat robot degil insan sonucta.

Mürettebat elbette robot değil. Ama yeterli değilse yeterli hale getirilebilir. Hatta bugüne kadar getrilmeliydi. Belki de getirildi ama hiçbirimiz bilmiyoruz. Biz gazı bulup çıkarmak için oraya kuracağımız istasyonu ikide bir kıyıya mı çakaceğiz? Yoksa dönüşümlü mürettebat mı kullanacağız?

Bu, böylesine kritik bir dönemde Yunanı sevindirmek için bahane değil!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1348 : 13 Eylül 2020, 22:25:11 »

Mürettebat elbette robot değil. Ama yeterli değilse yeterli hale getirilebilir. Hatta bugüne kadar getrilmeliydi. Belki de getirildi ama hiçbirimiz bilmiyoruz. Biz gazı bulup çıkarmak için oraya kuracağımız istasyonu ikide bir kıyıya mı çakaceğiz? Yoksa dönüşümlü mürettebat mı kullanacağız?

Bu, böylesine kritik bir dönemde Yunanı sevindirmek için bahane değil!
Böyle bahane mi olur saçmalık. Görende sanar 24 saat personel çalışıyor. Bırakın bu işleri. Pandemi zamanı bütün gemilere denizde kal emri verildi. 4 ay libya önlerinde kaldılar gemiler. Sürekli misrata üssünden ikmal yapıldı. Boş yapılıyor. Madem personel robot değil. Kaç tane gemi aldık gönder diğer gemiyi. Adam meis adasına CB gönderiyor gövde gösterisi yapıyor. Personel robotmuy muş muş
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2020, 22:26:58 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 107
  • DefenceTurk.com