Gönderen Konu: Türk İnsansız Savaş Uçağı Projesi (MİUS)  (Okunma sayısı 170779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk İnsansız Savaş Uçağı Projesi (MİUS)
« Yanıtla #810 : 28 Aralık 2022, 15:43:37 »
Bakım sürelerini elbette kısaltıyordur, ama servolar dışarda bırakılırken böyle bir şey amaçladıklarını sanmıyorum. Servonun tasarımı sebebiyle dışarıda bırakılmış olsa gerek. Aynısnı adedi için de diyebilirim. Kanatlarda 5 tane var. 5'i de mi arıza çıkma ihtimaline karşı? Yanlış anlaşılmasın eleştirmek için ya da beğenmediğimden demiyorum. Zaten öyle ukalaca bir iş de yapamam. Mesela istikâmet dümenleri için ikişer servo ve iki parçaya ayırmaları iki dengeleyicideki dümenlerin performansını artırıyor.
Servonun görünümü:
Error 404 (Not Found)!!1

Bu da yerleştirilmiş ama üzeri kaplanmamış görüntüsü, 50. saniyede gösteriliyor:
Error 404 (Not Found)!!1

« Son Düzenleme: 28 Aralık 2022, 16:02:26 Gönderen: İbrahim »

Çevrimdışı The Qonqueror

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #811 : 28 Aralık 2022, 16:17:12 »
Akıncı agresif manevra yapmak üzere tasarlanıyor. Bu kadar fazla servo olması bundan kaynaklanıyor olabilir.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 187
  • DefenceTurk.com
Türk İnsansız Savaş Uçağı [MİUS]
« Yanıtla #812 : 31 Aralık 2022, 21:12:23 »
Alıntı
gdh defence @gdhdefence

Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gen. Kur. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, K.K.K. Orgeneral Musa Avsever, Dz.K.K. Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hv.K.K. Orgeneral Atilla Gülan Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi'ni ziyaret etti.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 187
  • DefenceTurk.com
Türk İnsansız Savaş Uçağı Projesi [TISU]
« Yanıtla #813 : 01 Ocak 2023, 18:00:41 »
Alıntı

Temel Bey, bir demecinde, o hep konuşulan bir şeydi, TUSAŞ’ın TİSU, daha önce bir seminer sırasında ilk çizimleri paylaşılmıştı Milli Muharip İnsansız Uçak. TİSU, isim vermedi ama TUSAŞ’ın da insansız muharip uçağı projesi olduğundan bahsetti. Onun ölçekli modelinin yapıldığı uçuş testlerinin olduğu gibi bilgiler de geliyor. Bu konuda bilgi paylaşılabilir bir aşamaya gelindi mi?

Ömer YILDIZ: Yok daha henüz gelmedi. Yıl sonu itibariyle, önümüzdeki yılın başında inşallah geleceğiz. Tabi konsept olarak biz tek bir uçak değil bir sürü uçak üzerinde çalışıyoruz. Bunlardan bazılarının küçük konsept demolarını da yapıyoruz. Büyük uçağı geliştirmeden önce, küçük bir uçak üzerinde resmi biz de görmek istiyoruz, biz de anlamak istiyoruz. Nihayetinde bunlar bizim yıllardır, defalarca yaptığımız ürünler değil, bunları ilk defa yapıyoruz. Bir öğrenme eğrisini de yaşamak zorundayız.

@DefenceTurkey

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 265
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #814 : 01 Ocak 2023, 18:28:13 »
Bu görselde ne dikkatinizi çekti? Benim dikkatimi ne çekti söyleyeyim: ABD'den alınacak yeni F16'lar yok burada. Devlet, o uçakları yok farz ederek planlamasını yapıyor. Doğru da yapıyor. Bence de o uçaklar gelmeyecektir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #815 : 01 Ocak 2023, 19:09:19 »
Hürjet için av/önleme mi yazmışlar, ben mi yanlış görüyorum?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı emre34

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #816 : 01 Ocak 2023, 19:18:00 »
Kızılelmayı ihtiyaç olursa insanlı hale getirmemiz ne kadar zaman alır çift motorlu(yerli tf10000)bir mius tfx gelene kadar ihtiyacımızı görür diye düşünüyorum belki tfx belirlenen tarihlerde hizmete giremicek bunuda hesaba katarak söylüyorum hem fakirin görünmez uçağı olur baya satışta yaparız

Çevrimiçi baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #817 : 01 Ocak 2023, 19:23:08 »
Kızılelmayı ihtiyaç olursa insanlı hale getirmemiz ne kadar zaman alır çift motorlu(yerli tf10000)bir mius tfx gelene kadar ihtiyacımızı görür diye düşünüyorum belki tfx belirlenen tarihlerde hizmete giremicek bunuda hesaba katarak söylüyorum hem fakirin görünmez uçağı olur baya satışta yaparız
Hürjet varken ve TF-X gelirken Kızılelma'yı insanlı hale getirmeye gerek yok.

Bence insanlı hale getirme durumu varsa bu dahq stealth karakterli Tisu olmalı, B21 Raider misali.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2023, 19:29:41 Gönderen: baryshx »

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #818 : 01 Ocak 2023, 20:18:39 »

Sıfırdan uçak tasarlamakla eşdeğer bir iş olur. Burada Hürjet'e odaklansak daha iyi.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 298
« Yanıtla #819 : 02 Ocak 2023, 08:36:30 »
İnsanlı uçaklar insansız olur ama insansız uçaklar insanlı olamaz
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.