Gönderen Konu: F-16 Fighting Falcon  (Okunma sayısı 173938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: F-16 Fighting Falcon
« Yanıtla #10 : 08 Nisan 2010, 20:13:27 »
yiyecek ekmekleri yok evde, F-35 alacaklar öylemi?

Yunandan daha beter olur bunlar böyle hareket ederse...

Şu an için böyle bir alım gerçekleşmiyor. Henüz F-16'ları bile almadılar. Çok daha ilerisi için F-35 müşterisi olma durumları sözkonusu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2010, 09:41:16 »
yiyecek ekmekleri yok evde, F-35 alacaklar öylemi?

Yunandan daha beter olur bunlar böyle hareket ederse...
Hayal kurmak için paraya gerek yokki...
Romanya'da biliyorki, 10 tane JSFe vereceği para ile üç tane F-16 filosunu rahatlıkla satın alacağını.
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2010, 09:44:19 Gönderen: FNSG »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #12 : 25 Haziran 2010, 18:25:05 »

26 Haziran itibariyle Pakistan ilk Block52 F-16 uçağını almış. Toplan sayının 15 kadar olması ve önümüzdei yıla kadar teslimatlarının tamamlanması planlanıyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 25 Haziran 2010, 18:36:19 »
Pakistan'ın Modern Anlamda F-16'dan başka uçağı yok Eğer Son +14'lük isteği den kabul edilirse 72 adet F-16 uçağı olacak gelicekte Pakistan'dan F-16 çakması 150 adet FC-10 Uçağı ve Kendi ürettiği JF-17'den 250-300 arası satın alıcak Tahminen 2025 gibi envanterinde 522 Savaş Uçağı olacak (kaza kırımlar hariç) bu çok iyi bir sayı ancak Hindistan'ın elindekiş uçakları hesaba katıcak olursak yetersiz.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #14 : 28 Haziran 2010, 20:45:37 »
valla hindistana karşı taarruz etmeleri zor olsada etkin olarak kullanılabildiği takdirde hint hava kuvvetlerini pakistan hava sahasından uzak tutabilir.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #15 : 26 Ağustos 2010, 16:32:36 »
Yunanistan Savunma Bakanlığı iki adet F-16 tipi Yunan jetinin havada çarpışarak düştüğünü bildirdi.
Edinilebilen ilk bilgilere göre, Girit Adası’nından güneye doğru eğitim uçuşu için havalanan 340. “Fox” (Tilki) av-önleme filosuna ait, iki adet Blok 52+ serisi tek koltuklu bir F-16C ile çift koltuklu bir F-16D uçağının havada birbirleriyle temas etmeleri sonucu gerçekleşen kazada, uçaklar Ege Denizi’ne çakılmadan önce üç Yunan pilotu da otomatik fırlatma koltukları sayesinde paraşütle atlamayı başardı.

Ege Denizi’de şu ana dek Yunan arama/kurtarma (SAR) timleri ile biri ağır yaralı olmak üzere iki Yunan pilotu kurtarılırken, üçüncü pilota henüz ulaşılamadı ve SAR faaliyetleri halen devam ediyor.

Benzer bir kaza 5 Mayıs 2006 tarihinde Ege semalarında, Rodos Adası’nın 33 mil kadar güneyinde, Kerpe Adası’nın doğusunda, uluslararası hava sahasında meydana gelmiş ve Türk Hava Kuvvetleri’ne ait 93-0686 kuyruk nolu F-16C (Blok 50) ile Yunan Hava Kuvvetleri’ne ait bir F-16C (Blok 52) uçağı havada çarpışmış ve uçaklar Ege’nin serin sularına çakılmışlardı.

Olayda Türk pilotu Kdm. Plt. Üstğm. Halil İbrahim Özdemir kurtulurken, F-16 jetimize önleme yaparken çarpışmaya yol açan Yunan F-16 pilotuysa hayatını yitirmişti.,

Kaynak:http://www.savunmasanayi.net/iki-yunan-f-16-ucagi-dustu/iki-yunan-f-16-ucagi-dustu/

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 26 Ağustos 2010, 17:00:47 »
Kötü olmuş.

Çevrimdışı paukaf

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 26 Ağustos 2010, 18:18:26 »
Bi sevindim bi sevindim bu habere. :D Patlayasıcalar atlamış kurtulmuş pilotlar bu beni üzdü.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #18 : 26 Ağustos 2010, 18:55:33 »
Pilotlar hangi milletten olursa olsun karşı uçağın pilotunun ölmesine pek sevinmezler amaç o uçağı savaş dışı edip askerleri öldürmesini engellemektir. Sonuçta 1 insanın ölmesi savaştaki dengeleri değiştirmez.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #19 : 26 Ağustos 2010, 19:02:45 »
Pilotlar hangi milletten olursa olsun karşı uçağın pilotunun ölmesine pek sevinmezler amaç o uçağı savaş dışı edip askerleri öldürmesini engellemektir. Sonuçta 1 insanın ölmesi savaştaki dengeleri değiştirmez.
Dogru  isterse savaşta olsun isterse yıllardır azılı düşmanın olsun 1 insan pek bişey degiştirmez ve ayrıcada insan hayatı daha önemlidir sonuçta  düşmanın bile olsa...