Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 510322 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2670 : 03 Mart 2020, 13:48:42 »
Bu kadar kısa sürede bu kadar düşman tankını yok etmek galiba Yom Kippur savaşından bu yana görülmemiş bir durum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2671 : 03 Mart 2020, 14:26:37 »
Sn Demir Hisar A ve O birkaç gün içinde sahada diyor. Bizim müjdemiz olsun diyor.
Harp esnasında bu gelişme çok iyi

https://youtu.be/IF3uzPwaf9g
en mantıklısı hem karşı tarafa bir gözdağı olur hemde sahadan daha verimli sonuçlar elde edilir. Hisar Anın zaten hazır olduğunu biliyorduk ama hisar O tamamen sürpriz oldu benim için... Gokdogan ve bozdoğanda suriyede test edilebilir aslında...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 361
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2672 : 03 Mart 2020, 14:28:24 »
Skywolf üstat,
YomKippur da yanlış anımsamıyorsam çoğunlukla tank tanka savaş ile tanklar vurulmuştu. Burada tepelerinden havadan vuruluyorlar. Bu da tank tanka savaşın artık geride kaldığını ima ediyor. Hava üstünlüğü olan taraf harp sahasını yönetecek demektir. Havada devamlı çok sayıda Silahlı “Varlık” bulundurabilmek çok önemli. Hele bu varlık stealth özelliğe sahipse aşağıdakilerin hiç şansı yok demektir.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 361
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2673 : 03 Mart 2020, 14:32:41 »
Sn Demir Hisar A ve O birkaç gün içinde sahada diyor. Bizim müjdemiz olsun diyor.

en mantıklısı hem karşı tarafa bir gözdağı olur hemde sahadan daha verimli sonuçlar elde edilir. Hisar Anın zaten hazır olduğunu biliyorduk ama hisar O tamamen sürpriz oldu benim için... Gokdogan ve bozdoğanda suriyede test edilebilir aslında...

Sn TongYabgu,
Çok doğru söylüyorsunuz. Gökdoğanın kendisini isbat edebileceği mükemmel bir arena mevcut şu anda. Mutlaka faydalanmak lazım.
Tabii bu arada eldeki raf ömürlerinin büyük kısmı gitmiş olan füzeleride bol bol kullanmak şart.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2020, 14:34:27 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #2674 : 03 Mart 2020, 15:33:20 »
Düşürdüğümüz uçağın, düşmeden önce İdlib'de kent meydanını bombaladığı söyleniyor. Görüntülerini izledim. Çocukları öldürmüşler yine. Yazık... :'( :'(

Düşürdüğümüz uçağın pilotuna ait görüntüleri de gördüm. Uçak paramparça ama pilot paraşütle atlamayı başarmış. Ancak sanıyorum paraşüt geç açılmış ve yere sert çarpmış. Neredeyse katlettiği çocuklar kadar hasar görmüş bedeni.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2675 : 03 Mart 2020, 15:41:56 »

Sn TongYabgu,
Çok doğru söylüyorsunuz. Gökdoğanın kendisini isbat edebileceği mükemmel bir arena mevcut şu anda. Mutlaka faydalanmak lazım.
Tabii bu arada eldeki raf ömürlerinin büyük kısmı gitmiş olan füzeleride bol bol kullanmak şart.
Bizimkiler muhtemelen 120C7 Amraam kullanıyordur.  ;D biz işimizi hiç riske atmayız hocam.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2676 : 03 Mart 2020, 16:12:21 »

Sn TongYabgu,
Bizimkiler muhtemelen 120C7 Amraam kullanıyordur.  ;D biz işimizi hiç riske atmayız hocam.
idlibte olmamız başlı başına risk zaten bozdoğan kullanınca mi risk oluyor :))))

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2677 : 03 Mart 2020, 16:14:45 »
Düşürdüğümüz uçağın, düşmeden önce İdlib'de kent meydanını bombaladığı söyleniyor. Görüntülerini izledim. Çocukları öldürmüşler yine. Yazık... :'( :'(

Düşürdüğümüz uçağın pilotuna ait görüntüleri de gördüm. Uçak paramparça ama pilot paraşütle atlamayı başarmış. Ancak sanıyorum paraşüt geç açılmış ve yere sert çarpmış. Neredeyse katlettiği çocuklar kadar hasar görmüş bedeni.
Abi odun gibi düşmüş ve boyun kemiği çeneyi kırmış.
Enseden çekmemişler videoyu eğer çekseler enseden kemik çıkmıştır.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2678 : 03 Mart 2020, 16:26:47 »
Esaddan şehitler vererek kurtardığımiz kitleyi Yunana dövdürmekte ne biliyim bir acayip geliyor bana. Ben dindar biri değilim ümmetmis falan kafası yaşamam, bırak suriyeliyi hiçbir ortadogu halkını sevmem ama ula benim yüreğim sızladı sınırda olanlara devletin umrumda değil. Ben bu adamları sevmiyorum, ülkemde istemiyorum ama yunandan dayak yemesinide istemiyorum. Bana tuhaf geliyor bu mevzular. Bende mi var bir tuhaflık yoksa bu politikayı ülkeye empoze edenlerde mi anlamadım.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2020, 16:28:14 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 233
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2679 : 03 Mart 2020, 16:28:00 »
F-16'mız, L-39'u Türk hava sahası içerisinden sınır çizgisinde 45 km mesafeden vurmuş.