Gönderen Konu: Yerli Hava-Hava Füze Projesi  (Okunma sayısı 109643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: Yerli Hava-Hava Füze Projesi
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2011, 14:46:16 »
kaynaginida aktarayim dedim :)
yinede hatirlattigin icin tesekkürler enes38 :)

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 05 Kasım 2011, 12:28:29 »
yukardada aynısı  yazıyor  ,   bilmediğimiz birşey  söyleyebilen  varmı?
hava-hava  füzelerinin   geliştirilmesi  tamamiyle yerli imkanlarla  üretilmesi bugün için  bana  pek  mantıklı  gelmedi , orta ve uzun hava-hava füzeleri için  gerekli olan ve olmazsa  olmazlardan birisi  min 15km menzilli  çok hassas  ve  minicik olan radarlardır ,  bu radar çalışmasıyla ilgili hiçbir  haber  yok , aselsanın projeleri içerisindede bunu  göremedim ,  çalışmalar  sanırım  sadece sözde  başlandı  , ne roketsandan ne  aselsandan  bu projeyle ilgili tek haber  duyulmadı  ,  eğer gizli bir  çalışma  söz konusu  değilse  ve yurt içi  geliştirme söz konusuysa  bu projeyle ilgili hiçbir adım  atılmadı  ,  milli uçak  için düşünülüyor olabilir  bu yüzden uçak ve  yazılımı  başlamadan o uçak için  füze  geliştirmekte  pek  mümkün  olmaz.

Enes neden bu cümleyi yazdin anlamadim yani sen her üretilen füze icin ilk olarak ucak üretilmelimi diyorsun yapma Allah askina nerden cikattin bunu simdi .
Üretilen füzeler ucak üzerinde kaynak kodu ve akilli podlar sayesinde her ucakla entegre edilebilir.
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #12 : 05 Kasım 2011, 13:19:50 »
doğru  söylüyorsun  füzeyi yaptıktan sonra  yazılım entegresi  çok  sorun  olmaz.    hayırlısı  olsun  ,  yapılırsa  mühimmat konusunda  hiç  sıkıntımız  olmaz.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 25 Aralık 2011, 22:08:23 »
Evet güzel bir çalışma fakat amerikayı tekrar tekrar keşfetmeye gerek yok bunlar gayet basit sistemler zira bunları yapabilecek mühendislerimiz var onun için sıfırdan  merdivenin kalınan basamağından hızlı çıkmak bu arada kaybedilen zamanın telafi edilmesi lazım.

Çevrimdışı Bertazoo

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 15 Ocak 2012, 22:02:52 »
Evet güzel bir çalışma fakat amerikayı tekrar tekrar keşfetmeye gerek yok bunlar gayet basit sistemler zira bunları yapabilecek mühendislerimiz var onun için sıfırdan değil merdivenin kalınan basamağından hızlı çıkmak bu arada kaybedilen zamanın telafi edilmesi lazım.

Bunlar gayet basit sistemler mi?Hayatınızda kaç defa A-A füzesi yaptınız?

Bu arada meslek ne hocam?

Çevrimdışı sabutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 18 Ocak 2012, 20:35:39 »
Roketsan diye bu işler için kurulmuş bir kurum var elindeki projeleri tamamladıktan sonra elbette bunlara gelecek sıra,yeterki ileriye dönük hedefler çizilmeye devam edilsin.

Çevrimdışı Bertazoo

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 18 Ocak 2012, 23:03:42 »
Açıkcası ben TÜBİTAK tan bekliyorum.Bakalım zaman ne gösterecek.

Çevrimdışı turani

• turani
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • BİZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN HİZMETİNDEYİZ.
« Yanıtla #17 : 30 Ocak 2012, 19:11:10 »
Evet güzel bir çalışma fakat amerikayı tekrar tekrar keşfetmeye gerek yok bunlar gayet basit sistemler zira bunları yapabilecek mühendislerimiz var onun için sıfırdan değil merdivenin kalınan basamağından hızlı çıkmak bu arada kaybedilen zamanın telafi edilmesi lazım.

basitlikten kastınız tersine mühendislikse biz buna milli üretim demiyoruz. tabiki hiç bir işe sıfırdan başlanmayacak ama al kopyala imal et buda bana göre çok etik değil.
BEN VE MİLLETİM TANRININ KIRBACIYIZ, TANRI YOLDAN ÇIKAN DEVLETLERİ CEZALANDIRMAK İÇİN BİZİ GÖNDERİR "HUN İMPARATORU ATİLLA"

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #18 : 17 Mart 2015, 22:47:45 »
Hava hava BVR füzesine ait radom

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #19 : 19 Mart 2015, 00:41:50 »
Füzelerin nasıl bir yapı, mimari sahip olcağı merak konusu açıkcası bende şimdiden. Mesela BVR etkili menzil olarak ney planlandı, güdüm modu, güdüm destek sistemi, g limiti, HOBS açısı nedir, yüksek EH ortamında hal hareketleri ne olacak, hedefi kaçırdığında napacak, hızı ne olacak, farklı platformlardan bilgi alacakmı, farklı platformlar komuta edebilecek mi veya attıkdan sonra komut verebilecekmi, yakın mesafeli atışlar için at unut olacakmı, LOAL kabiliyeti olacakmı vs.. vs..

Keza WVR içinde aynı durum geçerli kinematik değerleri, sistematik değerleri vs.. günümüz füzeleri ile boy ölçüşebilir umarım.