Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 297930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1810 : 31 Mayıs 2023, 20:00:36 »
TrMilitary de gitti…

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #1811 : 31 Mayıs 2023, 20:14:08 »
Bir şey olmaz son yedeği yüklerler olur biter

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1812 : 31 Mayıs 2023, 20:17:51 »
TrMilitary de gitti…

Umarım yayını sürdürürler, ama bunu beklemiyorum doğrusu. Ölü toprağı vardı o sitede uzun süredir...

@putty'nin Laneti resmen. Banla @putty'yi ve kaz mezarını! Ahahhaha.

Yönetimi uyarıyorum buradan: @re'yi yani Sayın putty'nin reinkarnasyonunu zinhar banlamayınız. Elimizde kala kala bu site kaldı zaten.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2023, 20:22:07 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1813 : 31 Mayıs 2023, 20:36:29 »
TrMilitary de gitti…

Umarım yayını sürdürürler, ama bunu beklemiyorum doğrusu. Ölü toprağı vardı o sitede uzun süredir...

Yönetimi uyarıyorum buradan: @re'yi yani Sayın putty'nin reinkarnasyonunu zinhar banlamayınız. Elimizde kala kala bu site kaldı zaten.

Ben Putty'den şüpheleniyorum bu alanda. Kendisi her ne kadar yazılım işi ile amatörce uğraştığını ifade etse de,  lanetini bizzat kendisi yaratıyor  olabilir ??? Gizemleri artıyor Putty'nin. 

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #1814 : 31 Mayıs 2023, 21:19:50 »
Benim öyle bir meziyetimde yok ve öyle kötü biride değilim. O siteyi de seviyorum attılar beni ama her gün kaç kere girip konuları okuyorum kapanmasını hiç istemem zaten iki site kaldı twiter laneti çıkalı onlarda giderse mazallah. Benim forum keyfimin % 99 u yazılanları okumak % 1 i de bir şeyler yazmak. Savunma havacılığın her sayısını aldım okudum hiç bir satırına cevap yazamadım hiçte eksiklik hissetmedim. Forumlar gündemi takip etmek için çok güzel banada lazım olan o. Trmlitary de burasıda 1 dakika içinde gündemi özetliyor ve yorumlardanda çok şey toparlıyorum. Forumdan atılınca % 1 den mahrum kalıyorum % 99 eğlence yine kalıyor
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2023, 21:29:24 Gönderen: re »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1815 : 31 Mayıs 2023, 22:44:37 »
Biz bize benzeriz. Sadece Putyy'ye takılmak da eğlenceli.

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 11
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1816 : 01 Haziran 2023, 03:39:31 »
TrMilitary de gitti…

Üzüldüm bende. sadforu da kapanmadan takip ederim. Şimdi yalnızca burası kaldı.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1817 : 01 Haziran 2023, 04:34:07 »
TrMilitary de gitti…

Ölü toprağı vardı doğru da, yönetimde hiç gayret etmiyordu. Önüne geleni banlıyorlardı.

Beni niye banladılar onuda öğrenemedim gitti. 2 admine sorduydum ikiside bilmiyordu.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #1818 : 01 Haziran 2023, 06:32:25 »
Burayı gözünüz gibi koruyun işte, elinizde bir tek burası kaldı,bir bilgi / fikir çölünde yaşamak istemiyorsanız.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #1819 : 01 Haziran 2023, 06:44:12 »
Yazının içeriğini tam olarak bilmiyorum. Açıkçası umurumda bile değil! Konu dışındaki bütün iletileri, özellikle de siyasi içerikli olanları konudan ayırdım. Genellikle yaptığımız gibi... Daha eskilerde belki gözden kaçanlar olmuş olabilir. Hepsini ayıklamaya zamanım yok!

Forumda siyasi tartışmalara pek izin vermediğimizi de neredeyse bütün üyelerimiz biliyor. Kurallarımızda da açık şekilde belirttiğimiz şekilde... Forum içeriğimiz savunma sanayi üzerine, siyaset değil! Açık ve net.

Konular çoğu zaman dönüp dolaşıp siyasete çıkıyor. Aranızda Savunma sanayi siyasete bağlı diyenler olabilir. Doğru da olabilir bu. Ancak bu da forumun huzurunun devamlılığı için bir kriter değil! Çünkü arkadaşlar gereksiz siyasi tartışmalara girerek konuları amacından saptırıyor, o konuya ilgi duyan diğer üyeleri de soğutuyorlar. Merak eden geliyor bakıyor, mesela bu konu Hürjetle ilgili, forum savunma sanayi üzerine bir forum. Ama bazı yorumların Hürjetle alakası bile yok! Alakası olmayan yorumlarla üyeler birbirlerini yiyorlar. Ülkemizin klasik gerçeği foruma da yansıyor. Tartışma kültüründen yoksun, sabit fikirli bireylerden oluşan bir toplumuz genel olarak. Sürekli gerilim ve kavgaya varan tartışmalar, hakaretler vs sonuçta uzaklaştırılan üyeler. Bundan rahatsız olan pek çok arkadaşımız haklı olarak bizden müdahale etmemizi talep ediyor.

O nedenle siyasi tartışmaları çok arzu ediyorsanız, aranızda özel mesajlaşma yoluyla yapabilirsiniz. Kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok.

+1
Çok iyi bir yazı , özgün konuların zehirlenmesi kabak tadı verdi.!!
Biz morukların , yılların getirdiği iyi kötü bir bilgi ve tecrübe dağarcığı oldu , bizim bu forumlarda yazma amacımız yeni nesile bu zevki aşılamak ve elimizden geldiğince savunma sanayisinde ve ülke stratejisinde farklı bir bakış açısı sağlamak bir farklı fikir sunmak.
Konu dönüp dolaşıp gündelik siyasetin pis propagandasına saplandığında yeni nesil , bir kaçı dışında ne okumak istiyor ne yeni bir fikir edinebiliyor.
Ülkemiz  insanın siyasi partilere bakışının aynı futbol takımı tutmasına benzemesi ayrı bir rezalet,
ne düzgün tartışabilecek bir insan bulabiliyorsunuz ne karşıdakine birşey anlatabiliyorsunuz .
Bu yüzden de Türk forumlarından eski bilgili , deneyimli, öğretmeye çalışan bir çok üye çekildi gitti. Adamlar hakaret ve saçma sapan hezeyan okumak için bu forumlarda zaman geçirmek istemiyor, bu da forumların çölleşmesine neden oluyor.
Karşısındakine yalan yanlış bilgilerle hakaret etmek isteyenler için orada ekşisözlük var , rahatça orada takılınabilir.
Forumlar gelecek nesil için temiz kalsın.

Bunları daha yeni yazmıştık değil mi ?
TrMilitary aynı bataklıkta kayboldu gitti işte. Tamamen siyasetten ayrılmış bir yorum da mümkün değil çünkü savunma sanayine yön veren gene siyaset ancak bizler bu forumlar da daha aklı başında fikirleri yarıştırmalıyız, yoksa sabah kadar konvoy yapıp korna ile karşısındakini taciz edenlerden farkımız kalmaz. Bu bir spor yarışması değil ortak değerlerimiz bunlar, ve 83-85 milyon , her neyse  ise, içinde tek bir kişi bile size aykırı başka, hatta rahatsız edici birşey söylüyorsa bile gene de oturup bir üstünde düşünmek lazım, belki o -1- haklıdır.
Zaten bu sebeple tüm forumlarda başta putty olmak üzere çatlak sesleri hep savundum.
Bir dinleyin sonra kendi fikrinizi oluşur zaten kimse çivi gibi fikir çakamaz karşısındakine, sadece kavga saygısızlık bu ortamları öldürüyor.