Gönderen Konu: Türk Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı Envanteri  (Okunma sayısı 103478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türk Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı Envanteri
« Yanıtla #20 : 17 Haziran 2010, 03:05:32 »
Çünkü Yunanistan İspanya'dan da Kanada'dan da daha güçlü Hava Kuvvetlerinin muharip uçak sayısı 250'den fazla

Yahu bu liste saçma sapan bi liste.Nerede görülmüş Yunanistan'ın Kanada'nın önüne geçtiği bıraksınlar bu işleri.Kanada'nın ihtiyacı yoktur okadar uçağa yoksa 10 misli fazlası olur ellerinde,1962 de kendi ürettikleri candu tipi reaktörleri geliştirmişler halende dünyada biçok ülkede kullanılıyor.

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #21 : 18 Haziran 2010, 19:37:32 »
Bu site genel olarak güzel ancak bazı bilgiler doğru değiller. Örneğin bizim zırhlı personel taşıyıcı araç sayımız orada çok komik bir miktarda görünüyor. :)

Kaç adet var acaba elimizde Zırhlı Personel Taşıyıcılar?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #22 : 18 Haziran 2010, 20:08:35 »
Bu site genel olarak güzel ancak bazı bilgiler doğru değiller. Örneğin bizim zırhlı personel taşıyıcı araç sayımız orada çok komik bir miktarda görünüyor. :)

Kaç adet var acaba elimizde Zırhlı Personel Taşıyıcılar?

İlk sayfada tüm envanteri görebilirsin.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #23 : 19 Haziran 2010, 00:12:34 »
Kanada'nın uçağa ihtiyacı yok demişsiniz ama burda politik dengelerden değil sadece askeri dengelerden bahsediyoruz. İki ülkenin ordusu bağımsız bir toprak parçasında karşı karşıya gelse Yunanistan Kazanır çünkü Hava Kuvvetlerinde Kanada'nın 120 F-18'ine karşı Yunanistan'ın 150 F-16 50 Mirage'ı 40+ F-4 2000 düzeyinde uçağı var. Tankları karşılaştırırsak Kanada'nın 500+ Leopard1/2'si varken Yunanistan'ın 500 Leopard1 ve 350 Leopard2'si var. Elbette Yunanistan'ın kanada'dan güçlü olması normal sonuçta Yunanistan'da Avrupa'nın en modern ordularından birine sahip tekrar ediyorum Kanda'nın arkasında ABD var İngiltere var demeyin sadece iki ülke arasındaki askeri dengeleri konuşuyoruz

Çevrimdışı süvari

• Süvari
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Türk Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı Envanteri
« Yanıtla #24 : 05 Eylül 2010, 20:57:12 »
Jandarmada CONDOR dıye bır araca rastladım bunu arastırdım ve cok ılgımı cektı eskı ama bence tasarım olarak cok guzel bır makıne modernızasyona tabıı tutulsa bence cok ısımıze yarar..

Ayrıca bu aracın fotograflarına ulasmak ta cok zor :D

CONDOR tipi araçlar 1970lerde Almanyadan satın alındı.takribi adet sayısı 25 olarak görünmekte.İnce zırh yapısı olduğu için Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 1980'lerin sonunda hizmetten çekildi.edindiğim bilgi kadarıyla depo seviyesinde muhafaza ediliyorlar.ancak çok yakında bu sınıflandırmanın da dışına çıkarılacaklar.CONDOR'lar döneminin en iyi araçlarından.1990'lardan sonra meskun mahal çatışmalarında ağır silah kullanımının artış göstermesi,daha kalın zırhlı araçlarda hareket kabiliyetinin artması nedeniyle yetersiz CONDOR'lar altın devrini tamamlamışlarıdır.(ufak bir not:1980'den önce çevrilen bazı filmlerde ve belgesellerde Jandarma'nın CONDOR'larını görebilirsiniz.)
EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI!
İŞTE,BU AHVAL VE ŞERAİT İÇİNDE DAHİ, VAZİFEN; TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİ'Nİ KURTARMAKTIR!
MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #25 : 09 Şubat 2011, 19:56:24 »
Bir gün gelecek, birinci sırada biz yer alacağız.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #26 : 09 Şubat 2011, 20:06:00 »
brezilya olayi hakkaten sacma olmus.

Çevrimdışı pseudocode

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #27 : 18 Şubat 2011, 17:49:38 »
fırtına obüs üretimi 158-162 arası bir rakamda sonlandı diye bilyorum. (batarya sayısı olarak düşünürsek 160 en mantıklı rakam). son rakam daha iyi bilen arkadaşlar tarafından güncelenebilir ne de olsa bundan sonra üretim olsa dahi farklı bir model veya versiyon üretimi olacak bir daha güncellemeye gerek kalmayacak bu rakamı.

bir de yeni gelecek 56 adet leaopard 2a4  olduğu biliniyor, fakat eldeki eskilerden veya yeni gelenler arasından seçilecek olan 15 adet leopard 2a4 yedek parça temini amacı ile kullanılacak. yani envanterdeki aktif leopard 2 saysının 298+41 olarak alınması (listede şimdi olduğu gibi) daha doğrudur.

Çevrimdışı DENO

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #28 : 12 Mart 2011, 22:46:37 »
Eh piyade silahlarını da ben yazayım=

Piyade tüfekleri=
  • Hk G3

• Hk 33

• Hk G41

• M16-A1/A2/A4

• M4-A1

• C.ar 15

• Ak 47

• Ak 101 (SAT timlerinde sınırlı sayıda)

• FN FAL

• FN Scar (internetten gördüğüm kadarıyla)
http://www.beyazgazete.com/haber/2010/05/03/turkiye-belcika-dan-4-yilda-12-milyon-euro-luk-silah-satin-aldi.html
  • Tar 21 Tavor

• Galil MAR

Makineli tüfekler=
  • Mg3

• Hk 23

• FN MİNİMİ

• PK-m

• M 60

• RPK (ele geçirilenler)

K. nişancı tüfekleri=
  • SVD Dragunov

• PSL

• AWP

• Sako TRG

• Tac 50

• M 82

• M 200

• M 110

• SSG 3000

• JNG 90

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #29 : 13 Mart 2011, 10:42:24 »
Site bilgileri Türkiye için güncel değil. Ondan olabilir. 2007'ye veya 2008'e ait.