Gönderen Konu: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON  (Okunma sayısı 115399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
EADS'dan Güney Kore'ye Typhoon Teklifi
« Yanıtla #50 : 07 Nisan 2013, 14:23:16 »
EADS'dan Güney Kore'ye Typhoon Teklifi

ABD şirketleri Lockheed Martin F-35 stealth savaş uçağı ve Boeing F-15 Silent Eagle ile Güney Kore'nin savaş uçağı programı için yarışıyorlar. Avrupa Havacılık Savunma ve Uzay Şirketi (EADS) da Güney Kore'ye 48'i yerel tesislerde üretimini içeren ile 60 adet EF2000 savaş uçağı teklifinde bulundu. Güney Kore F-4 ve F-5 uçaklarının yerini 2016'dan alacak yeni savaş uçakları istiyor. EADS Eurofighter Tranche 3 ile 3 milyar dolarlık sözleşmeyi imzalamak istiyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON
« Yanıtla #51 : 24 Mayıs 2013, 15:34:10 »
EADS'tan Güney Kore'ye Müthiş Teklif

EADS'ın Güney Kore'ye son önerisi, bu projede oldukça avatajlı konuma gelmesini sağlamış görünüyor. Perşembe günü Avrupa Havacılık Savunma ve Uzay Şirketi (EADS), Seul jet tedarik anlaşmasını kazanırsa Güney Kore'nin uzun zamandır ertelenen savaş uçağı geliştirme projesine (KF-X) 2 milyar ABD Doları yatırım teklif etti.

Güney Kore kullanmakta olduğu eski F-4 ve F-5 savaş uçaklarını yeni uçaklarla değiştimek istiyor. EADS'ın Eurofighter Tranche 3 ile katıldığı 7,3 milyar dolarlık sözlemede Lockheed Martin  F-35 JSF ve Boeing F-15 Silent Eagle ile rekabet ediyor.

EADS da bakım, onarım, revizyon (MRO) tesisi ve havacılık yazılım merkezi inşası yanı sıra Kore yapımı savaş uçağı için pazarlama desteği sağlamak için söz verdi. Eurofighter programı Avrupa'da 400 şirkete 100.000 'den fazla iş hacmi sağlıyor. Güney Kore Eurofigher'ı seçerse 60 uçağın 53 adedi Güney Kore'de monte edilecek. EF 2000 ve KF-X aynı anda üretildiğinde bu Güney Kore'de 50.000 kişiye yeni iş sağlayacak ve trilyonlarca Kore Won'u Kore ekonomisine katkıda bulunacak. 

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2014, 13:44:27 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #52 : 24 Mayıs 2013, 15:46:17 »
Bunu bize teklif etseler ama uçak alma şartı koşmasalar,o 2 milyar doları da biz versek onlara;geliştirilecek uçağıda birlikte pazarlasak nasıl olurdu ve nasıl bir uçak çıkardı ortaya acaba.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #53 : 24 Mayıs 2013, 15:48:23 »
Eurofighter deyince aklıma hep bu video geliyor(1:18). Bu pilot ateist idiyse kesin bu gösteriden sonra imana gelmiştir...

Şaka bir yana manevra kabiliyeti başarılı...

eurofighter nearly crashes

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #54 : 24 Mayıs 2013, 16:09:46 »
Bunu bize teklif etseler ama uçak alma şartı koşmasalar,o 2 milyar doları da biz versek onlara;geliştirilecek uçağıda birlikte pazarlasak nasıl olurdu ve nasıl bir uçak çıkardı ortaya acaba.

EF2000'ni geliştirmelerine bakacak olursak bizim uçak 2023 değil, 2043'de falan uçar herhalde :D

Çevrimdışı Asbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 25 Mayıs 2013, 00:33:47 »

EF2000'ni geliştirmelerine bakacak olursak bizim uçak 2023 değil, 2043'de falan uçar herhalde :D
bizim uçak uçabilcekmi ? ;D
tuhaf olan sahtesinin gerçeğinden daha iyi olmasıdır ...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #56 : 06 Kasım 2013, 02:11:15 »
İlk Tranche 3 Typhoon motor testini tamamlamış. Gelişme iyi gidiyor gibi. :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İlk Tranche 2 Typhoon Göklerde
« Yanıtla #57 : 09 Aralık 2013, 19:38:33 »
İlk  Tranche 3  Typhoon  Göklerde

Eurofighter Typhoon uçağının Tranche 3 olarak bilinen, geliştirilmiş elektronik sistemler, AESA radarı ve sökülebilir yakıt tankları ile donatılmış son standartı, seri uçuş testlerine başladı.

2009 yılında imzalanan Tranche 3  sözleşmesine göre İngiltere, Almanya, İtalya ve İspanya için bu modelden 112 uçak üretilecek. Bu uçakların 40 adedi Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait olacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
400. Eurofighter Typhoon Teslim Edildi
« Yanıtla #58 : 10 Aralık 2013, 06:04:51 »
400. Eurofighter Typhoon Teslim Edildi

Üretilen 400. Eurofighter Typhoon; 4 Aralık 2013 Çarşamba günü Güney Almanya'daki Manching kentinde bulunan  Cassidian Askeri Hava Sistemleri Merkezi'nde özel bir törenle Alan Hava Kuvvetleri'ne teslim edildi. Törende, Alman Savunma Bakanlığı Devlet Sekreteri Christian Schmidt "31 +06" işaretli uçağı teslim aldı. Uçak Alman Hava Kuvvetleri'nin 112. Typhoonu.

İlk Eurofighter İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne 2003 yılında teslim edilmişti.  100. Eurofighter Eylül 2006 tarihinde yine Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne verilmişti. 200. uçak ise Alman Hava Kuvvetleri'ne 2009 yılının Kasım ayında teslim edilmişti. 300. uçak Kasım 2011'de İspanyol Hava Kuvvetleri'ne teslim edildi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İngiliz Typhoon'larının İlk Önleme Görevi
« Yanıtla #59 : 20 Eylül 2014, 17:39:03 »
İngiliz Typhoon'larının İlk Önleme Görevi

1 Eylül 2014 tarihinde Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin İngiltere'nin kuzeyindeki Lossiemouth'da bulunan 6. Filoya ait EF2000 uçakları hızlı reaksiyon alarmı (Scramble) ile havalandılar. İngiliz Typhoonlarının ilk scramble görevi olan bu uçuşta, Birleşik Krallık Hava sahasına girmek üzere olan Rus Tu-95 uçağını önlediler.

DefenceTurk.com