Gönderen Konu: KFX Güney Kore Savaş Uçağı Programı  (Okunma sayısı 73718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
Ynt: KFX Güney Kore Savaş Uçağı Programı
« Yanıtla #260 : 20 Mart 2024, 20:04:10 »
Daha önce "bilgi sızdırma haberleri ile ilgili  Endonezya'ya birçok enstrümanla baskı yapıyorlardı zaten, kanaatimce bu soruşturmanın amacı da aynı" demiştim. Bu konudaki kanaatim artık daha da kesinleşti. En son Endonezyalı mühendislere polis baskını falan da olmuştu.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #261 : 21 Mart 2024, 13:44:21 »
endonezya ile abd çıkarları şimdilik çatışmadığı için alıyor çatışsın bak o zaman veriyormu vermiyormu.Bu coğrafyada ise abd ile sürekli çatışmakta nato bizi rusyadan değil nato üyesi ülkelerin bize saldırmasından koruyor yoksa biz çoktan natodan çıkmıştık....

Bundan doğal ne var anlamadım...

Çıkarlarının catistigi ülkeye niye yardım edesin ki?

Çin oradaki devletler ile çatışmaya devam ettigi sürece (deniz / karasal sınırlar ya da ekonomik-siyasi alanlarda) - ki edecektir,  bu devletlerin ABDye ihtiyacı olacaktır, ABD ile de cikarlari büyük oranda uyacaktir...

2×2=4 tartisilacak bir yani yok...

Şunu unutmayalım ki endonezya yı Kore ile girdiği kf-21 savaş uçağı projesi ile ilgili ortaklıktan amerika teknolojinin endonezyaya geçmemesi için projeden çıkarttırdı...
Resmi kaynak nerede, Endonezya'nın çıkarıldığını dair?

https://www.savunmasanayist.com/endonezya-ve-guney-Kore-kf-21-krizi-icin-masada/

https://www.csavunma.com/endonezya-guney-Kore-nin-kf-21-projesinde-kalma-taahhudunu-yeniledi/.html

burada borcu ödeme den bahsediyor fakat daha önceden bu teknolojinin endonezya ya geçmemesi için abd Kore'ye baskı yapıp çıkartmaya çıkarttırmaya çalışmışlardır eğer resmi belge istiyorsanız bi zahmet endonezya başkonsolosluğuna gidip belge talep edebilirsiniz.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #262 : 21 Mart 2024, 21:21:12 »
Ülkeler Doğu bloğunun parçalanması gibi devran dönmesi derecesinde değişimler yaşamadıkça kolay kolay başka ülkenin sistemini başka ülkeye paylaşmazlar. Bugün Azerbaycan da Barak füze sistemi var Azerbaycan'a kardeş şuna bir bakayım müsaade et kardeşiz biz diyelim olmaz kusura bakma der.