Gönderen Konu: Libya  (Okunma sayısı 244285 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anti-emperyalist

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Libya
« : 22 Şubat 2011, 19:18:10 »
Libya'ya Askeri Müdahale

Libya lideri Muammer Kaddafi, 1986'da ABD uçakları tarafından bombalanan bölgede konuşma yapıyor.
İşte Kaddafi'nin konuşmasından satır başları:

- Bu meydanda toplanan halkımı selamlıyorum. Burada toplanarak hakikati, gerçeği gösteriyorsunuz.

- Bütün tepkilerinizi bu meydanda toplanarak gösteriyorsunuz, hepinizi selamlıyorum.

- Birtakım güçler Libya'ya ilişkin yanlış bir imaj çizmeye çalıştı. Dediler ki, "Libya'ya bakın, sömürgecilik istiyor, kanunsuzluğun peşinde" dediler.

- Onlar devrim falan istemiyorlar. Onlar başları örtülü, türbanlı insanlar gibi görüntü ortaya koymaya çalışıyorlar.

- Arap medyası olayları çarpıtıyor

- Ben devrim lideriyim... Bütün bu olanlar Libya halkı için bir zafer değil...Onlar Libya'nın zaferi hakkında kötü bir tablo ortaya koymaya çalışıyor...

Bu ülkenin her kenti, şehitlerin kanıyla sulanmıştır...

- Ben bedeviyim, devrimciyim... Zaferi böyle elde ettik. Bu olanlar yüzünden bu devrim sürecini engelleyemeyiz...

Hiçbir şekilde bu ülkeden ayrılmayacağım, gerekirse bu topraklarda şehit olacağım...Haklı davamdan vazgeçmeyeceğim

Biz bu ağaçları kanlarımızla suladık... 170 yerde Amerika ve İngiltere uçakları taraıfından bombalandı geçmişte...

- Kaddafi'ye de diğer başkanlara davrandıkları gibi davranmaya çalışıyorlar, ama bunu yapamayacaklar... Bana diğerleri gibi davranamazlar...

- Sokaklardaki gençlere ilaç verildiği bilgisi var... Gençleri suçlamıyorum, onlar genç insanlar, Tunus'ta olan bitenlerden etkileniyorlar tabii. Mahkemelere yönelik talan hareketleri oldu, başka kentlerde olanları taklit etmeye çalışıyorlar. Birtakım güçler bu gençlere para ve hap verip onları böyle bir yola itiyorlar. Öldürülen insanlar, polis ve güvenlik gücü. Ölenler bunların arkasında olanlar değil, onlar yurt dışında ya da evlerinde saklanıyorlar... Gençleri ön plana atıyorlar.. Biz bunları yapamayız, öldüremeyiz...

-  Libya ile kimse başa çıkamaz... Biz bütün gücümüzü Libya halkına devrettik...Libya halkı bir bütün olarak endişe duyuyor okullarda hastanelerde... Tüm Libyalılar endişe içinde...

- Eski Bingazililer İsrail'e karşı savaşmış kişilerdi. Şimdi Bingazi'de olanlar siz kimsiniz? Asıl Bingazililer olamazsınız.

- Halk komiteleri oluşturulacak... Bu çağrımdan sonra herkes komitelerin oluşturulmasını talep edecek eminim ki... Herkesin kendi yerel yönetimi, komitesi olacak...

-Elinde silahları olanlar, bu silahları taşıyanlar, bu genç insanlara özellikle Bingazi'de silahlı tanklar verildi.

- İnsanlar çocuklarını toplamalı, herkes evlerinden çıkmalı. Kadınlar, çocuklar... Eğer siz Kaddafi'nin ülkesinde yaşıyorsanız... Biz İtalyanlara, Amerikalılara, Fransızlara zaten karşı koyduk...

- Herkes  sokaklara çıksın, düzeni sağlasın, sahip çıksın...

- Ben başkan olsam zaten istifamı yüzünüze fırlatırdım. Ama ben başkan değilim. Kanımın son damlasına kadar arkamda Libya halkının olduğunu bilerek mücadele edeceğim...

- Çocuklarınızı sokaklardan toplayın... Çocuklarınız, hiçbir şeyin uğruna ölmüyor...

- Halka karşı güç kullanmak zorunda kalırsak bu anayasa ve uluslararası hukuk çerçevesinde olur.

- Bu çeteler fareler gibi. Libya halkını temsil etmiyorlar... Hemen bu gece sokağa çıkın, devrimin gerçek sahibi olarak... Yoksa bu fareler petrol rafinerilerine ulaşabilirler. Ben Bingazi'yi inşa ettim, onlar yerle bir etmeye çalışıyor...

- Üç tank yakıldı, sivil uçaklar bile Bingazi havaalanına iniş yapamıyor, bu farelerin saldırmasından korkuyorlar, bunlar asiler ve bu asilerden kendinizi korumanız gerekiyor...

- ABD'nin Irak ve Afganistan'da yaptığı gibi sizi işgal etmesini mi istiyorsunuz?... Bunlar bir avuç terörist... Amerikalıları buraya getirmeye çalışıyorlar...

- Libya halkına karşı silah kullananlar ve devletin egemenliğine halel getirmeye çalışanlar, orduya karşı suç işleyenler, casusluk faaliyetine girişenler ölüm cezasına çarptırılacaklar.

- Bu insanlar kanun karşısına çıkarıldıklarında merhamet isteyecekler, ama biz o zaman merhamet göstermeyeceğiz.

- Asilere ateş açılması emrini henüz vermedim...

- Somali gibi mi olmak istiyorsunuz? Böyle giderse sonu iç savaş olacak...

- Ülkenin birlik ve beraberliğine kastetmiş olanlar, onlara karşı bir tutum içinde olmak durumundayız, ama biz buradan ayrılmıyoruz, bu binayı terk etmiyoruz.

- Rusya'da Yeltsin'e karşı tanklarla geldiler ve onlar fareler gibi kaçtı, duma üyeleri meydanlarda, o dönem meydanlarda olanları hatırlayın, tankların önüne geçenleri ezdiler, o dönemde olanları hatırlayın. Buna rağmen sonuçta bu gibi durumlarda ülkenin birliği ve beraberliği çok önemli...  Çin'de Tiananmen'de olanları hatırlayın...

- Bin Ladin'in ikinci adamı olan Zerkavi'yi hatırlayın... ABD Felluce'yi bir ucundan bir ucuna bombaladı. Tek amaçları Zerkavi'yi yakalamaktı. Kimse de bunu eleştiremedi. Ama bütün kenti yıkıldı. Onca sivil hayatını kaybetti... Burdaki amaç terörden kurtulmaktı... Tanklar kente girdiler. Tankların önüne kim geçtiyse öldürüldü. Siz de ülkenizin Somali, Irak gibi mi olmasını istiyorsunuz?

- Onlar da Libya'nın Felluce gibi olmasını istiyorlar. Aynı çete bunlar..

-Bu geceden, yarın sabahtan itibaren, bütün gençlik, o hapları alanlardan bahsetmiyorum, komiteler oluşturup yerel güvenliği sağlayacaklar.

-Şu andan itibaren evden çıkın, örgütlenin, komiteler kurun ve güvenliğin sağlanmasına yardım edin. Bütün gençler bu komitelere katılmak zorunda... Komiteler devrimimizin kazanımlarını korumak için oluşturulmak zorunda. İmamlara sesleniyorum. Kuran'ı gerçekten bilenler, bütün bu insanlar da yarın toplumumuzun değerlerini korumak için sokağa çıkmak zorunda... Çünkü insanlar şu anda cehennem hayatı yaşıyorlar. Bu süreç bu akşamdan itibaren başlamalı... Halkın yönetimi yarından itibaren yeniden oluşturulacak ve Seyfülislam (oğlu) konuşmasında gündeme gelen konular ele alınacak.... Biz hukukun üstünlüğünü, halkın kazanmasını istiyoruz. Benim bir sarayım yok, benim neyim varsa bunları Libya halkıyla paylaşmak istiyorum, paylaşıyorum. Cesur olun. Onlar sadece bir avuç, sizler ise milyonlarca kişisiniz, cesur olun ve güvenliğin yeniden sokaklara dönmesini sağlayın. Elbette size yardım edecek bürolar, görevliler olacak.

- Libya petrolünün gelirleri halkın olacak, halkla paylaşılacak.

http://www.gazeteport.com.tr/DUNYA/NEWS/GP_858009
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2019, 08:46:11 Gönderen: SKYWOLF »
Son ağaç kesildiğinde,son nehir kuruduğunda,son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Libya'da İç Savaş:Kaddafi Meydan Okuyor
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2011, 22:13:53 »
Hoca Kaddafi nasıl oraya geldigini biliyor ondan biliyor böyle davranıyor.Oda özgürlük içindi.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2011, 22:44:34 »
2 Feribotumuz libya'daymış, isimleride enterasan osman gazi ve orhan gazi... 2 tane de Aksazdan kalkan fırketeyn feribotlara eşlik edecekmiş...

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2011, 23:06:52 »
İsimler enteresan derken :D

Çevrimdışı cüzzamlı melek

• cüzzamlı melek
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2011, 00:22:11 »
soytarıya bak ya, şehit düşmekten bahsediyo... sen yıllardır masum insanların kanını akıt, hapislerde çürüt, tırnaklarını çektir. üstelik de bunu emperyalist güçlerin gönlünü hoş tutmak adına yap... kuyruğun sıkışınca da "şehit düşmek" bilmem ne gazelleri oku...

tabi bazıları da "arap toplumlar uyanmaya başladı" vs. edebiyatı yapıyo. yok öyle bişi. sam amca'ları izin verdi, onlar da sokaklara döküldü... asi çocuk israil ve velisi abd baktılar ki ortadoğu'da baya baya çuvallıyolar, bölgede s.arabistan ve iran'dan oluşan iki ayaklı yeni bi denge oluşturmaya yöneldiler... bunun için de yıllardır sırtını sıvazladıkları mübarek'le kaddafi'yi bi kalemde harcayıverdiler. keşke bizimkiler de bunu görebilseler de efendilerine güven olmayacağına uyanabilseler...

son olarak, s. arabistan'daki şii hareketlenmesine ve henüz uzaktan uzağa süren abd-iran flörtüne dikkat çekmek istiyorum...

« Son Düzenleme: 23 Şubat 2011, 00:27:02 Gönderen: cüzzamlı melek »
bağımsızlık, benim karakterimdir!

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 23 Şubat 2011, 00:46:13 »
Kaddafi'nin kanuşmasını dinledim biraz...

Hikaye hikaye hikaye...

Eğer Mübarek bile gittiyse bu adam kesin gider.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 23 Şubat 2011, 02:01:45 »
Kaddafi'nin kanuşmasını dinledim biraz...

Hikaye hikaye hikaye...

Eğer Mübarek bile gittiyse bu adam kesin gider.

Mübarek in 20 yıllık Kaddafi nin 40 yıllık tahtı var ayrıca bu adamın gözü kara Afrikadan mafya getirtmiş sokakta önde duranları keskin nişancılar vuruyor ve savaş jetlerine vur emri verilmiş ...
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2011, 08:37:02 »
soytarıya bak ya, şehit düşmekten bahsediyo... sen yıllardır masum insanların kanını akıt, hapislerde çürüt, tırnaklarını çektir. üstelik de bunu emperyalist güçlerin gönlünü hoş tutmak adına yap... kuyruğun sıkışınca da "şehit düşmek" bilmem ne gazelleri oku...

tabi bazıları da "arap toplumlar uyanmaya başladı" vs. edebiyatı yapıyo. yok öyle bişi. sam amca'ları izin verdi, onlar da sokaklara döküldü... asi çocuk israil ve velisi abd baktılar ki ortadoğu'da baya baya çuvallıyolar, bölgede s.arabistan ve iran'dan oluşan iki ayaklı yeni bi denge oluşturmaya yöneldiler... bunun için de yıllardır sırtını sıvazladıkları mübarek'le kaddafi'yi bi kalemde harcayıverdiler. keşke bizimkiler de bunu görebilseler de efendilerine güven olmayacağına uyanabilseler...

son olarak, s. arabistan'daki şii hareketlenmesine ve henüz uzaktan uzağa süren abd-iran flörtüne dikkat çekmek istiyorum...

coniler defalarca libya'yı bombalamadı mı? reagan kaddafi'ye ''ortadoğu'nun kuduz köpeği'' demedi mi? lockerbie,, bar bombalaması, hava taarruzunu da saymak gerek. yıllarca süren ambargo da cabası... nasıl bir sırt sivazlamak bu?

iran-suudi dengesinden bahsetmişsiniz. yani biz yokuz. conilere güven olmaz, kankalarını bile anında satarlar ama aptal değiller. bu nasıl bir denge ki taraf değiştirmesi durumunda değil ortadoğu, dünya dengelerini bile alt-üst edebilecek bir ülkenin esamesi okunmuyor?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #8 : 23 Şubat 2011, 10:24:00 »
eniz Kuvvetleri, 3 fırkateyn gönderiyor
Libya'nın limanlarını da kapattığını açıklamasının ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca bölgeye tedbir olarak 3 fırkateyn daha gönderilmesinin kararlaştırıldığı öğrenildi.
23 Şubat 2011 / 00:12
Reklam

Deniz Kuvvetleri, 3 fırkateyn gönderiyor

Libya'nın limanlarını da kapattığını açıklamasının ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca bölgeye tedbir olarak 3 fırkateyn daha gönderilmesinin kararlaştırıldığı öğrenildi.

Donanma Komutanlığı'nın Gölcük Deniz Üssü'nde bulunan Oruç Reis Fırkateyni'nin yanı sıra Aksaz'dan da ayrıca 2 fırkateyninde hazırlıklarının tamamlandığı ve bu gece yarısı yola çıkacakları belirtiliyor. Fırkateynlerin, olası saldırı ve karışıklıklara karşı caydırıcı güç olarak helikopter, SAT ve SAT timleri ile 'Savaş yükü' olarak adlandırılan cephane dahil tam ikmal yaparak yola çıkacakları, Akdeniz'de sürekli koruma ve kollama görevi yapacakları öğrenildi.

Olası gelişmelere karşı Türk Donanması'na bağlı savaş gemilerinin yanı sıra bazı NATO ülkelerinin de hem Libya olayları, hem İran'ın iki savaş gemisini Suriye'ye gitmek üzere Süveyş Kanalı'na yönlendirmesi nedeniyle Akdeniz'e göndermekte olduğu gelen haberler arasında.

Kaynak: http://www.denizhaber.com.tr/guncel/33373/deniz-kuvvetleri-komutanligi-golcuk-ussu-firkateyn-libya-oruc-reis.html

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #9 : 23 Şubat 2011, 12:41:00 »
İsimler enteresan derken :D
Kısaca osmanlı devletinin kurucuları...

LPD ihalesi bu olaydan sonra hızlanır....  Ayrıca 21 ülke vatandaşlarının tahliyesi için Türkiye'den yardım talebinde bulunmuş... Sanki biz 25 bin vatandşımızı tahliye ettikde sıra onlara gelmiş gibi sıraya giriyorlar...