Gönderen Konu: Sohbet odası  (Okunma sayısı 51223 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 300
Ynt: Sohbet odası
« Yanıtla #330 : 11 Mayıs 2024, 05:47:40 »
Türkiye'nin cıvıltılı günlerini hatırlatan bir video.  Niye katılmıyoruz bu şölene artık ne kadar saçma Avrupa'nın en tatlı eğlencesi. Cıvıltı ile meselesi var birilerinin bence.  Türk halkını  yalnız bırakmamak için Sertap ı çağırmışlar bence.

Error 404 (Not Found)!!1

https://www.youtube.com/watch?v=MJpP1lcLXvs

90 ların Türkiye'si. Son 10 yılda Türkiye  ye gelip böyle bir konser veren yabancı star var mı.

Error 404 (Not Found)!!1

https://www.youtube.com/watch?v=pAg2YYP2WDI&t=631s

Madonna 93
Error 404 (Not Found)!!1

https://www.youtube.com/watch?v=TPZzWCsM8Y8

Metallica
Error 404 (Not Found)!!1

https://www.youtube.com/watch?v=dbE5BgEtOuU

« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2024, 06:03:32 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #331 : 11 Mayıs 2024, 16:55:55 »
O cıvıltılı günlerin üzerinden dünya çapında bir salgın, Türkiye'de e-muhtıra, Fetö darbe girişimi, hendek olayları, aynı anda 2 büyük deprem vb. olaylar geçti. Türkiye'nin tamamen, Dünya'nın ise büyük ölçüde cıvıltısı kaçtı.
Yalnız enseyi karartmaya gerek yok. Düzelir inşallah.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 79
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #332 : 11 Mayıs 2024, 17:58:50 »
Arkadaşlar Türkiye yobazlaşma dönemine girdiği için böyle oluyor

Michael Jackson ve Metallica ve Madonna yı bir yana koyalım

Üniversite şenlikleri olurdu mesela Uludağ üniversitesi

Şebnem Ferah ,kıraç ,Haluk Levent,Sıla ,Manga,emre Altuğ vesaire vesaire kişiler gruplar gelirdi şenlikler olurdu...

Şimdi esamesi okunmuyor ...Dindar toplum olacaklar ya ondan oluyor.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 56
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #333 : 11 Mayıs 2024, 18:35:17 »

Şebnem Ferah ,kıraç ,Haluk Levent,Sıla ,Manga,emre Altuğ vesaire vesaire kişiler gruplar gelirdi şenlikler olurdu...

Şu anda şenlikler yok mu?

Hatırlıyorum, sınavlar öncesi Uludağ Üniversitesinde 3 gün şenlikler olurdu, o dönemde Kıraç, Pamela ve üçüncüsünü hatırlamıyorum gelmişti ve konser vermişlerdi.
Öğrenci yurdu bedava, öğle yemeği bedava, günlük öğrenci fişi veriliyordu kampüste istediğini alabilirdin ve ayrıca en önemlisi burs veriliyordu. Aradan 20 sene geçmiş, rüya gibi dönemlerdi...

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #334 : 11 Mayıs 2024, 18:51:12 »
1986-1990 dönemini iyi biliyorum. Zira o yıllarda üniversitede okudum ve yurtta kaldım (Ankara Cebeci'deki Atatürk Öğrenci Yurdu). Öncelikle, yurtlar ücretsiz değildi, makul seviyede de olsa ücret vardı. Merhum Özal sonrasında yurtta kalan öğrencilere verilen kahvaltı fişleri ile kahvaltı ederdik. Öğle yemekleri üniversitede oldukça makul fiyatlara yenirdi. Yurtta anlaşmalı lokantalar yemek çıkarırdı. Yine dağıtılan fişlerle bu yemeklerden belli ölçüde indirimli faydalanırdık. En çok yenilen akşam yemeği ucuzluğu sebebiyle ıspanaktı.

Gelelim şahsıma. Ben kendimi vatanını, milletini, devletini seven, bu anlamda milliyetçi ve muhafazakar bir birey olarak tanımlarım. Irkçılıkla asla işim olmaz. Yobazlığı kendime yakıştıramam. Her türlü faydalı gelişim ve değişime açığım. Faydalı kelimesinden kastım da çürümeye karşı oluşumdur.

Bu bağlamda Denizci arkadaşımızın yazısında bahsettiği yobazlığı merak ettim. Tarif ederse memnun olurum. Zira, iktidara yakınlığıyla bilinen tv kanalının sabah ve akşam kuşaklarını izleyenler herhalde yaşananlara akıl sır erdiremiyorlardır.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2024, 21:25:29 Gönderen: sahin1 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 79
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #335 : 11 Mayıs 2024, 19:30:42 »

Hatırlıyorum, sınavlar öncesi Uludağ Üniversitesinde 3 gün şenlikler olurdu, o dönemde Kıraç, Pamela ve üçüncüsünü hatırlamıyorum gelmişti ve konser vermişlerdi.
Öğrenci yurdu bedava, öğle yemeği bedava, günlük öğrenci fişi veriliyordu kampüste istediğini alabilirdin ve ayrıca en önemlisi burs veriliyordu. Aradan 20 sene geçmiş, rüya gibi dönemlerdi...

Malesef o şenlikler yapılmıyor ve malesef o müzik gruplarını ve kurulan standları ve çadırları unut derim

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 56
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #336 : 11 Mayıs 2024, 20:05:33 »

Malesef o şenlikler yapılmıyor ve malesef o müzik gruplarını ve kurulan standları ve çadırları unut derim

Umarım üniversiteler arası konserler yapılıyordur.

Yurda kayıt olurken yurt müdürü bana "sizin o taraflarda satranç iyi oynuyorlardı, sizin seviyeniz nasıl?" deyince, tamam oynarım dedim. Daha önce üniversitede satranç turnuvasında en çok puan alan kızmış, ismini de hatırlıyorum Büşra, kulakları çınlasın. Şaşırmıştım satranç kızların pek de hoşlanmadığı oyundur. 28 puanla geçmiştim o kızı ve Uludağ Üniversitesini temsil ederek turnuvalara katıldım, bu sayede Türkiye'nin bir çok yerini gezdim, çok olmasa da prim de alıyordum ve öğrenci için gayet makul paraydı. 3.sınıfta satrancı bıraktım derslerime odaklanmak için.

« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2024, 20:10:19 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 79
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #337 : 11 Mayıs 2024, 20:35:36 »
1986-1990 dönemini iyi biliyorum. Zira o yıllarda üniversitede okudum ve yurtta kaldım Ankara Cebeci'deki Atatürk Öğrenci Yurdu). Öncelikle, yurtlar ücretsiz değildi, makul seviyede de olsa ücret vardı. Merhum Özal sonrasında yurtta kalan öğrencilere verilen kahvaltı fişleri ile kahvaltı ederdik. Öğle yemekleri üniversitede oldukça makul fiyatlara yenirdi. Yurtta anlaşmalı lokantalar yemek çıkarırdı. Yine dağıtılan fişlerle bu yemeklerden belli ölçüde indirimli faydalanırdık. En çok yenilen akşam yemeği ucuzluğu sebebiyle ıspanaktı.

Gelelim şahsıma. Ben kendimi vatanını, milletini, devletini seven, bu anlamda milliyetçi ve muhafazakar bir birey olarak tanımlarım. Irkçılıkla asla işim olmaz. Yobazlığı kendime yakıştıramam. Her türlü faydalı gelişim ve değişime açığım. Faydalı kelimesinden kastım da çürümeye karşı oluşumdur.

Bu bağlamda Denizci arkadaşımızın yazısında bahsettiği yobazlığı merak ettim. Tarif ederse memnun olurum. Zira, iktidara yakınlığıyla bilinen tv kanalının sabah ve akşam kuşaklarını izleyenler herhalde yaşananlara akıl sır erdiremiyorlardır.
Şöyle söyleyeyim kızlarımız ve erkeklerimiz bir arada şarkı söyleyip tempo tutamaz cinsinden ,nahmehremdir şeklinde bir yobazlık.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2024, 20:45:03 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #338 : 11 Mayıs 2024, 21:29:56 »
Bu dediğiniz eğlenceler yapılmayacak diye bir engel olduğunu hiç sanmıyorum. Ayrıca, yukarıdaki yazımda belirttim. Bu ülkede yobazlıktan ziyade bir çürümeden bahsedilebilir. Yine yukarıdaki yazımda bahsettiğim tv programlarına bakarsanız net görülür.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 300
« Yanıtla #339 : 11 Mayıs 2024, 23:15:46 »
Aslında 90 larla mukayese etmekte biraz adaletsizlik bugünün Almanya'sı bile 90 ların Türkiye'si yanında yobaz kalır. Kilyos da üstsüz denize giren kadınlar vardı şimdi koca Türkiye'de koca sezonda bir tane çıkmaz. O yıllardaki ulusal kanalları Star ı Show u şimdi en medeni CHP linin evinde ailesinin yanında oynatsalar adam televizyonu balkondan aşağı atar her halde. Ama bu neden artık konser olmadığının izahı değil tabi.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2024, 23:17:45 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.