Gönderen Konu: Sohbet odası  (Okunma sayısı 44060 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet odası
« Yanıtla #300 : 29 Nisan 2024, 12:15:50 »
Sn putty sizin deyiminizle metrekare ye düşen insan nüfusuna baktığımızda ve gökdelen apartman gibi unsurların olduğunu düşündüğümüzde dünya 16-24 milyarı da kaldırır .

Ne yani toplumları da bazı sonlara hazırlamak mı lazım.

Gelsin kaos başlasın savaş mı diyeceğiz

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #301 : 29 Nisan 2024, 12:23:25 »
Sen iflah olmazsın yazdıklarını okumayı seviyorum ama senle tartışmayı artık bıraktım daha bir kerecik bile hiç bir kimse tarafından en küçük bir şeye ikna edilemedin bu forumda.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 198
« Yanıtla #302 : 29 Nisan 2024, 12:41:28 »
Sen iflah olmazsın yazdıklarını okumayı seviyorum ama senle tartışmayı artık bıraktım daha bir kerecik bile hiç bir kimse tarafından en küçük bir şeye ikna edilemedin bu forumda.

Bir beğeni ateşledim.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #303 : 29 Nisan 2024, 13:04:10 »
İyide zaten bu iş ekonomi ve gıda işi

Ekonomin el verirse çocuk bakarsın
Gıda konusunda sıkıntı yok ise nüfusun artışlığı yada yükselmesi sorun olmaz

O zaman güzel bir sorum var dünyada tarım arazisinin kaçta kaçı kullanılıyor, kaçı tarıma elverişli,
Tarım üretim teknikleri tohumlar bunda ne aşamadayız,yeni üretim teknikleri insanla mı olacak yoksa mankine ve robotik mı olacak

Aynı şekil bir zamanlar benim yaşadığım il koskaca tarım ovası iken şimdi bina yerleşim ve sanayi bölgeleri burda bir şehir ve planlamacılık hatası var

Bu soru 1 idi

Soru iki

Konut ve barınma problemi madem öyle dalga geçiyorum gibi geldi ama değil hakikaten insan beşeri nüfusu dünya yüzölçümü'nün kaçta kaçını kaplıyor.

Ev fiyatları kira fiyatları ülkelerde nasıl bunlara erişimi nasıl oluyor...

Hindistan Çin gibi aşırı nüfuslu ülkeler var iken neden modern ve çağdaş olan batı yaşlı nüfusa mahkum olmak zorunda
..
Soru iki idi

Soru 3

Biz niye yatıp gezip uyumamız çağda iken 80 yasına kadar çalışalım gerek ülkemiz gerek dünya sağlık ortalaması kaç ki  bu kadar uzun sürelerde çalışmamız mümkün olsun

Bunun da bir detaylı çalışmasını bekliyorum

Hayır robotların tarım ,zanaatkarlık,işçilik,tarımcılık,ev işleri, yaşlı bakımı yapabilcek hatta savaşta kullanabilecek erişkinliğe geldiğimiz çağda biz niye 80 yaşına kadar çalışalım mantıklı geliyor mu?

Ben bu ülkenin başında olsam ABD Avrupa ve Japonya.G.Kore gibi ülkeler ile ortaklıklar ve ortak ajanslar kurar tüm işçi yükünü robot ve otomasyon lara yıkardım..

Halk sadece refah ve huzur içinde yaşardı nasıl olsa gıda üretim ve sosyal hizmetleri robotlar yapardı

İnsanlar gezme tozma eylenme spor vesaire işlerle uğraşırdı

Bunu istemek yerine 80 yaşına kadar çalışmayı istemek tabi sağlıklı kalacağını ve patron tarafından o yaşlarda ezilip büzülmeyeceğini varsayarak ilginç bir yaklaşım.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2024, 13:20:50 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #304 : 29 Nisan 2024, 13:23:28 »
Denizci Google Earth i aç dünyada dağlar çöller deli ormanlar şehirler hariç her hangi bir düz yere yaklaş yaklaş bak orası % 100 tarım yapılan bir tarla bahçe çıkacak. Almanya gibi endüstri ülkesine mesela Amerika'ya bak bir karış yer bulamazsın sürülmeyen dikilmeyen ilaçlanmayan. Dünyanın tamamına insanlar traktörle girmiş otları temizlemiş yaban hayatını ıslah etmiş gelincik bile büyümesine izin vermeden orayı alt üst ediyor ekiyor dikiyor ilaçlıyor. Bu nüfusu böyle bakıyoruz işte. Tüm ekilebilir toprakları ekerek insanları doyuruyoruz birazını değil. Türkiye de bir karış toprak yok ekilmeyen neredeyse. Zannettiğinin tam tersi ama sen ona da bir şey dersin şimdi.

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 44
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #305 : 29 Nisan 2024, 13:35:02 »
Toplumlar zenginlestikçe nüfusu azalayazar.

Fatura ödemek, okumak, sehirde kalabalık yaşamak zordur. Ataerkil ev düzeninden bireysel hayata gecildikçe de bu eğilimi pekiştirir.

Velhasıl pik noktasını gördükten sonra dünya nüfusu hem yukarıdaki sebep gereği, hem de kaynak yetersizliğinden ve pahaliliktan (ki cocuk sayısının azalması biraz da bu yüzden) dolayı azalacaktır.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #306 : 29 Nisan 2024, 13:38:14 »
Denizci Google Earth i aç dünyada dağlar çöller deli ormanlar şehirler hariç her hangi bir düz yere yaklaş yaklaş bak orası % 100 tarım yapılan bir tarla bahçe çıkacak. Almanya gibi endüstri ülkesine mesela Amerika'ya bak bir karış yer bulamazsın sürülmeyen dikilmeyen ilaçlanmayan. Dünyanın tamamına insanlar traktörle girmiş otları temizlemiş yaban hayatını ıslah etmiş gelincik bile büyümesine izin vermeden orayı alt üst ediyor ekiyor dikiyor ilaçlıyor. Bu nüfusu böyle bakıyoruz işte. Tüm ekilebilir toprakları ekerek insanları doyuruyoruz birazını değil. Türkiye de bir karış toprak yok ekilmeyen neredeyse. Zannettiğinin tam tersi ama sen ona da bir şey dersin şimdi.

Peki verimli Afrika toprakları neden dünyanın hizmetine sunulmuyor?

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #307 : 29 Nisan 2024, 13:40:04 »
Mehmet kardeşin düşüncesine katılmakla birlikte dünyanın zengin ya da zenginleşen kısmı maalesef yeterli değil. Dünyanın büyük bölümü fakir ve gariban ülkelerden müteşekkil. İşte bunların nüfusu da ciddi oranda artmaya devam ediyor. Zaman içerisinde sömürge düzenine karşı çıkışlar arttıkça dünyanın çivisi çıkmaya devam edecek ve hatta artacak. Bu noktada batılı ülkeler bir ikilemle karşı karşıya.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #308 : 29 Nisan 2024, 13:41:22 »
Denizci kardeşe kısaca belirteyim. Başta Çin olmak üzere gelişmiş pek çok ülke bu söylediğiniz şey üzerinde çalışıyor. Biz de listedeyiz.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #309 : 29 Nisan 2024, 13:51:45 »

Peki verimli Afrika toprakları neden dünyanın hizmetine sunulmuyor?

Afrikada bir düzlüğe Google Earth de yaklaş yaklaş bak oranında tarım arazisi olduğunu göreceksin. Ormanlar milli parklar dağlar çöller buzlar şehirler hariç dünyada bir karış ekilmeyen dikilmeyen toprak kalmadı. Bilmiyorsanız gördüklerinizle şok olacaksınız dünyanın her yerini insanlar ekidiyor dikiyor ilaçlıyor. Şehirler dünya üzerinde prinç tanesi kadar yer kaplıyor ama tarım arazileri tüm kalan her yer. İnsan bu gezegenin başının belası olmuş durumda altı üstü bir cins hayvanız ama gezegeni kahrettik karnımızı doyuracağız diye. Bunun tek çaresi nüfusu azaltmaktır. Neyseki medeniyeti artan ülkelerde kadın başına çocuk sayısı nüfusun korunmasına yetmeyecek seviyeye iniyor bu bizim tek tutunacak dalımızdır. Yunanistan Japonya İsveç Almanya bu seviyeye geldi diye alay etmek değil alkışlamak gerek. Bizde 2050 de o seviyeye geleceğiz çok şükür rakamlar onu gösteriyormuş.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2024, 13:57:31 Gönderen: putty »