Gönderen Konu: Operasyona giden helikopter düştü  (Okunma sayısı 4046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Operasyona giden helikopter düştü
« : 28 Ağustos 2010, 20:34:35 »

Venezuela'daki kazada 10 asker öldü
Venezuela'da ''Ulusal Muhafız'' askerlerini taşıyan helikopter düştü, 10 asker öldü.

General Luis Alfredo Dominguez, ''Uyuşturucu kaçakçılarına karşı operasyona giden askerlerimizin helikopter kazasında ölümü, milli matemdir'' dedi.

Dominguez, Helikopterin havalanırken yaptığı kazanın sebebi açıklanmadı.

Güney Amerika'da Venezuela'nın güneybatı komşusu Kolombiya ile ile dağlık kesimde 2 bin 200 km'lik sınırı bulunuyor. Bu bölge eskiden beri komünist gerilalarla onlarla bağlantılı çalışan, başta kokain olmak üzere uyuşturucu şebekelerinin faaliyet gösterdiği alan.

Kolombiya, birkaç gün önce ABD ve Venezuela'da aranan büyük uyuşturucu şebekesinin yöneticisi Velid Maklim'i ele geçirdi.

AA
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2010, 23:52:09 »
Yahu şu başlıkları gazete manşetleri gibi atmayın kalbim duracaktı çok şükür düşündüğüm gibi birşey çıkmadı.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2010, 13:10:18 »
Sanırsam bu venezuella ruslar dan helikopter alıyordu acaba hangi model bir bilginiz varmı sayın SKYWOLF

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2010, 13:23:27 »
Olabilir...

Benim hatırladığım Venezulla değil, Peru helikopter alıyordu.
http://www.defenceturk.com/index.php?topic=1872.0

Venezuella Çin'den savaş uçağı alacaktı.
http://www.defenceturk.com/index.php?topic=2055.0
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2010, 13:28:38 »
Venezuellaya satış yaptı ruslar az önce okudum satış yapılan ülkeler arasında venezuella varmış

http://gbulten.ssm.gov.tr/arsiv/2005/05/23/03.htm

Sovyetlerin silah sanayisinin büyük  bölümü Rusya'ya miras kaldı.Buna karşın birçok sistemin üretimi diğer ayrılan cumhuriyetlerdeki tesislerin işbirliği ile gerçekleştirilebiliyor. Rusya, son dönemlerde özellikle Çin, Hindistan, Venezüella ve iran gibi ahcılara yönelik satışlar yapıyor.Sovyetlerin çökmesinin ardından girilen olumsuz süreç bir ölçüde de olsa atlatıldı. 
burdan bir alıntı yaparak
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2010, 13:30:22 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2010, 13:35:46 »
Rusların Venezuella'ya silah satışı yaptığını biliyorum. Mesela Su-30'lar. Ama  helikopter satıp satmadığı hakkında bilgim yok.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #6 : 30 Ağustos 2010, 18:38:32 »
su 30 satışı oldugunu  bende biliyorum uçak satan helikopterde satar bir su 30 belkide 10 tane rus helikopterine eşittir yani onu alan onuda alır