Gönderen Konu: JSF ile ilgili YARDIM  (Okunma sayısı 32119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #40 : 11 Ekim 2010, 22:22:50 »
Mesajların genelinde uydudan gelen dalgalar denilince herkes bunu ufolar gibi bilinmeyen son teknoloji olarak algılıyor bahsedilen sadece uçaktaki bilgisayarı kontrol etmek PC hacker olayının aynısı nasıl bankaların bile sistemlerine girip müşteri bilgilerini çalıyorlarsa veya da birinin evindeki bilgisayarına bağlanıp sistemi çökertiyorlarsa aynı şekilde uçağın bilgisayarını yapanlar çok kolay uçağı çalışmasını sağlayan kodlardan birini silerek uçağın çalışmasını engelleyebilirler.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı balıkcı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #41 : 12 Ekim 2010, 00:15:49 »
  Böyle bir şey olamaz arkadaşım. Neyse bir şeyler ekleyelim.

Öncelikle uçaklara böyle ''hacker'' vari bir saldırı için, belli protokollerin kullanılması gerekir. İnternet protokolleri falan uçaklarda geçmez. Yani internete bağlı evdeki bilgisayar gibi değil olay.

İmkansız ama; velev ki böyle bir yol buldun.  Uçağın bilgisayarlarında koşan yazılımların bir kopyası elinde olmalı. Yoksa bilmediğin görmediğin bir şeye nasıl müdahale edeceksin.

Daha RT sistemlere, gömülü sistemlere falan girmedim. Güvenlik konusunuda yok farzettim.

« Son Düzenleme: 12 Ekim 2010, 02:17:59 Gönderen: balıkcı »

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #42 : 12 Ekim 2010, 03:31:50 »
 Böyle bir şey olamaz arkadaşım. Neyse bir şeyler ekleyelim.

Öncelikle uçaklara böyle ''hacker'' vari bir saldırı için, belli protokollerin kullanılması gerekir. İnternet protokolleri falan uçaklarda geçmez. Yani internete bağlı evdeki bilgisayar gibi değil olay.

İmkansız ama; velev ki böyle bir yol buldun.  Uçağın bilgisayarlarında koşan yazılımların bir kopyası elinde olmalı. Yoksa bilmediğin görmediğin bir şeye nasıl müdahale edeceksin.

Daha RT sistemlere, gömülü sistemlere falan girmedim. Güvenlik konusunuda yok farzettim.

Aynen evdeki internete bağlı bilgisayar gibi kardeşim müdahaleyi yapanlar zaten yazılımı yapan adamlar herşeyi yapabilirler.Basit bir çekici tır 2000-2002 model uzaktan elektriği kesilebiliyor kapıları kilitli araba anahtarını kabul etmiyor ve servis bunu düzeltebiliyor 1 dk sonra anahtar çalışıyor bu kadar basit artık arabalar uçaklar tırlar ... sürekli online bilgisayarlardır mekanik diye birşey kalmadı herşey elektronik yazılımlara bağlı.Sen evdeki bilgisayarına istediğin kadar güvenlik önlemi al microsoft bütün bilgilerini kopyalayabilir , bilgisayarını kontrol edebilir çalışmaz hale getirebilir.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı balıkcı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #43 : 12 Ekim 2010, 04:42:32 »
Aynen evdeki internete bağlı bilgisayar gibi kardeşim

Peki anladım dostum.

Çevrimdışı jajha

• DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #44 : 17 Ekim 2010, 14:31:48 »
Videonun en başında bu konuda anlatmak istediğim şeylerin tamamını Ahmet zengin tane tane anlatıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=Z0X_4-AX0Rk

Alternatif Link

http://www.dailymotion.com/video/xf15g9_ahmet-zengn-tarh-gerce-acikliyor_news

Video da anlatılanlar gerçekten ilginç.Özellikle Ahmet Zenginin bahsettiği Amerikada'ki Key es grow  kanunu çok ilginç.Yani adamlar istediği anda istediği uçağı düşürebilecek sistemi sattıkları uçaklara yerleştiriyorlarmış.
 Düz mantıkla çelik kapıyı üreten firma sattığı bir ürünü istediği anda açması gibi.Sonuçta kapının anahtarınıda aynı firma üretiyor  :)
 Keşke hayallerimdeki şey olsada silahlı kuvvetlerinde gizli kalmış bir proje olarak birgün %100 yerli bir savaş uçağı çıksa.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #45 : 17 Ekim 2010, 15:34:30 »
Bir uçağı helikopteri heron vs vs...Bunları bir bilgisayar olarak düşünelim bunların işlemcisi ram ekran kartı güç kaynağı anakart vb parçalar var bu bilgisayara bir keylogger veya trojan atalım bu bilgisayarı kontrol ederiz istediğimiz zaman kapatırız istediğim zaman tüm girilen bilgileri çalarız işlemciyi yakarız güç kaynağını kapatırız sistemi güçsüz bırakırız vs vs bu parçaların hepsi uçak helikopter uydu vs vs kat kat üst modelinde kullanılıyor eee at bir trojan o zaman istediğini kontrol et malesef elektronik çağdayız herşeyi bir tuşla kontrol edebiliyoruz en basit bir örnek hesap makinası biz kontrol ediyoruz.Kendi yapay zekası varsa kendini kontrol eder.

Çevrimdışı heruamarth

• DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #46 : 08 Mart 2011, 18:21:25 »
Bir uçağı helikopteri heron vs vs...Bunları bir bilgisayar olarak düşünelim bunların işlemcisi ram ekran kartı güç kaynağı anakart vb parçalar var bu bilgisayara bir keylogger veya trojan atalım bu bilgisayarı kontrol ederiz istediğimiz zaman kapatırız istediğim zaman tüm girilen bilgileri çalarız işlemciyi yakarız güç kaynağını kapatırız sistemi güçsüz bırakırız vs vs bu parçaların hepsi uçak helikopter uydu vs vs kat kat üst modelinde kullanılıyor eee at bir trojan o zaman istediğini kontrol et malesef elektronik çağdayız herşeyi bir tuşla kontrol edebiliyoruz en basit bir örnek hesap makinası biz kontrol ediyoruz.Kendi yapay zekası varsa kendini kontrol eder.

Uçağa keylogger? Ne yapacak, joysticki kaç derece yatırdığını mı raporlayacak?  :D

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #47 : 08 Mart 2011, 19:34:46 »
Böyle  önemli bir konuda  türk silahlı kuvvetleri ve devlet  sessizmi kalıyor ?  bir iha uydudan yönlendirilebiliyorsa  bir  f-16 da yönlendirilebilir  buna karşı çıkmıyoruz  lakin  kendi insansız hava aracını yapabilen bir devletin  buna karşı bir önlem almadığını  düşünmekte  devleti + türk silahlı kuvvetlerini  bu konuda amerikaya destek vermekle suçlamakla  aynıdır.  ben türk silahlı kuvvetlerimizin bukadar  aciz olmadığını düşünüyorum  böyle bir tehdit katiyen saklı kalamaz.

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #48 : 08 Mart 2011, 19:48:44 »
arkadaşlar 1995 li yıllarda kuzey ıraka 2 adet F 16 keşif amacı ile uçuş yaptı ancak 36 paralele girdikten sonro F 16 ların sadece motorlarının çalıştıgı özellikle silah sistemlerinin sustugu görüldü ayrıca daha 2008 de aselsanda çalışan bir bilim adamı F 16 ların yazılımlarını kontrol ettiginde gizlenmiş bir şifre programı gördü bu program uçakların daha önce belirtilen nottalara girişinde devreye giriyor ve uçagın düşmesine sebep oluyordu öncelikle amerikan ve israil hava sahası durumu başbakana iletir ve yazılımı iptal edebilecegini hatta yeni yazılım yapılabilecegini söyler ancak bunu amarikaya bildirilir sonuçta o bilim adamı 3 ay sonra intihar eder göz önünde olan o kadar şey varki sadece gözümüzü biraz açalım

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #49 : 08 Mart 2011, 20:10:46 »
Evet o intihar eden arkadas benim yanimda oturuyordu.. Aynen boyle oldu.. Hocam bunu ulu orta soyleme, seni de ortadan kaldirirlar..