Gönderen Konu: Silah Taşıyıcı Araç Projesi  (Okunma sayısı 70938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: Silah Taşıyıcı Araç Projesi
« Yanıtla #130 : 23 Mart 2020, 16:06:05 »
Şu araçların üzerine 2'li fırlatıcı koyacağına, 4'lü fırlatıcı birde 30mm top koysana kuvvete bu araçları kim nasıl kabul ettiriyor anlamıyorum.
Senin o dediğin otokar Tulpar ile yapılabilir. Ama bizimkiler tanksavar ile muharebe araçlarını ayırıyor. Bu araçta zaten uçta görev yapmayacağı için 8 km menzilli IR güdümlü Omtas kullanacak o nedenle zırhtan çok hız ve manevra ön planda. Ama 4 lü fırlatıcı olmaması bence de büyük eksiklik.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2020, 16:08:12 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #131 : 23 Mart 2020, 17:33:11 »
Şu araçların üzerine 2'li fırlatıcı koyacağına, 4'lü fırlatıcı birde 30mm top koysana kuvvete bu araçları kim nasıl kabul ettiriyor anlamıyorum.
Senin o dediğin otokar Tulpar ile yapılabilir. Ama bizimkiler tanksavar ile muharebe araçlarını ayırıyor. Bu araçta zaten uçta görev yapmayacağı için 8 km menzilli IR güdümlü Omtas kullanacak o nedenle zırhtan çok hız ve manevra ön planda. Ama 4 lü fırlatıcı olmaması bence de büyük eksiklik.

Omtas'ın menzilli  8 km mi ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #132 : 23 Mart 2020, 17:55:40 »

Ben karıştırıyorum Omtas ile Umtas'ı kusura bakmayın. Umtas ilerde enteğre edilemez mı ? Diğer forumda, HDS Umtas'lı versiyon olur diyordu.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #133 : 23 Mart 2020, 18:35:51 »

Ben karıştırıyorum Omtas ile Umtas'ı kusura bakmayın. Umtas ilerde enteğre edilemez mı ? Diğer forumda, HDS Umtas'lı versiyon olur diyordu.

Yükseltilebilir mast optroniği ile olması lazım , omtas ve kornet menzilinde bu sta'ları tank namluları rahatça deler. Ancak olsaydı gösterirlerdi.

Bu proje efektifliği artık tartışmalı m-113 tow'un günümüz ekolüdür. Hatadan başka bir şey değildir. Tabiki de bu benim nazarımda.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #134 : 12 Nisan 2020, 22:01:17 »
Arkadaşlar,yıllar geçti bizim savunma sektörü şöyle Bradley mk2 gibi bi araç yapamadı. Halbu ki bi dünya büyük yerli firma var vede bi dünya satış yapıyorlar. Bırakın bunları, Daha gözetleme de çok faydalı olacak, güvenliği artıracak yükseltilebilen hedefleme optik stand ı  bile yapmadılar. Böyle hep dünyada var olanları yapıp durur da yenilik getirmezlerse bi gün pazarları kaptırırlar.

Bu sta larda benim merak ettiğim bir konu da, silah istasyonuna tanksavar füzesi zırh koruması altında mı yükleniyor, yoksa personel açığa çıkıp mı yüklemek zorunda. Sakın araç duruyo, asker üstüne çıkıp füze takıyo demeyin kafayı yerim.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #135 : 16 Nisan 2020, 20:03:37 »
STA projesinde prototiplerden sonra ilk seri üretim 6 adet Kaplan Sta teslim edilmiş. Teslim edilen bu 6 adet Kornet kuleli. Projede toplam da 184'ü zma Kaplan araçlı 76'sı Pars zırhlı 4x4 olmak üzere toplamda 260 araç teslim edilecek. 260 aracın da 196'sı milli Omtas füzeli, 64 tanesi de Rus Kornet-E füze kulesi olacamış.

https://pbs.twimg.com/media/ETyP6n0X0AAEPf4?format=jpg&name=small

https://pbs.twimg.com/media/ETyQEDKWAAU0Vzr?format=jpg&name=900x900

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #136 : 30 Mayıs 2020, 13:02:17 »
Elalemin Silah Taşıma kapasitesi: IM-SHORAD

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #137 : 30 Mayıs 2020, 14:23:26 »
Bizde arma 8x8 neden üretime girmiyor anlamış değilim ve bir sürü benzeri araç. Arma 8x8 üreteceksin koyacaksın Amerika gibi 2 adet omtas veya umtas birde 4x adet Cirit.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #138 : 30 Mayıs 2020, 14:52:58 »
Bizde arma 8x8 neden üretime girmiyor anlamış değilim ve bir sürü benzeri araç. Arma 8x8 üreteceksin koyacaksın Amerika gibi 2 adet omtas veya umtas birde 4x adet Cirit.

Arma üretime girdi. Girdi de bizim için değil, yabancı müşteriler için girdi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #139 : 30 Mayıs 2020, 15:39:37 »
Biliyorum hocam da biz sipariş versek böyle mesela 250-300 adet ve farklı versiyonları olsa. Mesela bir kısmına lazer koysak ki Amerika bunu deniyor sanıyorsam, bir kısmı dediğim gibi 2 omtas 4 adet Cirit, bir kısmı hava savunma vb güzel olurdu şahsen.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.