Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 714530 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Subutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2009, 01:26:49 »
Kisisel olarak düşüncemi ifade etmek istiyorum...Her Dış Alım , maküs talihimizi kırması , engellerin aşılması ve en önemlisi Türkiyede Üretimine yönelik Teknoloji transferine imkan sağlayacak şekilde sonuçlandırılmalıdır..Bu sistemler günü kurtaracak sistemler olmadığı içindir ki Çin veya Rusya Hava Sistemlerinin Teknoloji Transferi ön şartı ile sağlanmasının doğru olacağını düşünüyorum...Çin ile bu konuda çalışmalarımız var ve kısa dönemde oldukça iyi sonuçlar alındı..Bir temel atıldı yani..Rusyaya gelince şunu açıkca ifade ediyorlar zaten..S -400 Konusunda Türkiye ciddi olarak tavrını belirlesin Teknoloji Transferi gündeme gelebiliri belirtiyorlar..Bu nedenle ne Çin 'in ne de Rusya' nın bu ihaleye asılmamaları düşünülmemelidir..ABD ' ye gelince her zaman güvenilmezdir bu konularda..1974 Kıbrıs Çıkartması buna örnek teşkil eder.Bu güne kadar en küçük bir teknoloji transferini dahi sağlamadılar..
Gönlüm bu açıklamaalr ışığında Teknoloji Transferinin sağlanması koşulu ile Rusya ve Çin den yana..
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2009, 01:30:06 Gönderen: Subutay »

Çevrimdışı Yatağan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 24 Aralık 2009, 00:22:17 »
Rus yapim S-300 ve S-400 modeller türkiye icin avantajli olur. FAKAT "al kullan" eskiden´di. Eger Türkiye alirsa, ya TEKNOLOJI transfer veya MODIFE haklarina sahip olmasi lazim.

Çevrimdışı oflureis

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 19 Ocak 2010, 16:33:28 »
ben cinlilerin bi supriz  yapabilecegini dusunuyorum

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #13 : 19 Ocak 2010, 19:01:57 »
Neden ve neye dayanarak böyle bir sürpriz beklediğini sorabilirmiyim sevgili oflureis.

Çevrimdışı fırtına86

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #14 : 20 Ocak 2010, 00:13:25 »
bence patriot garanti gibi.rusların sağı solu belli olmaz kazık atarlar

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #15 : 20 Ocak 2010, 18:16:06 »
İsrail ile don sürtüşmelerden dolayı Arrow'u düşük ihtimal olarak görüyurum.Patriot seçilecektir.Ama ne olacağı belli olmaz

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #16 : 20 Ocak 2010, 18:57:00 »
s-400ün patriota göre avantajı menzili,patriotun ise s-400e göre avantajı vuruş hassayeti ve füze vurma kabileyetidir.S-400mü patriotmu dersiniz patriot derim çünkü ruslara güven olacağını sanmıyorum bakıma gönderdiğimiz Mi-17ler hala gelmedi.

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #17 : 20 Ocak 2010, 19:59:18 »
Bence de patriotlar garanti bu ihaleyi alir cünkü rusya ve cin hicbir teklif vermediler ve buyüzden ihalenin suresi uzatildi

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 20 Ocak 2010, 20:38:54 »
S-400 hem vuruş hem manzil bakımından patriottan çok daha etkin bi füze bakım olayını bilemicem ama amerikalılara ne kadar güvenilirse ruslarada okadar güvenilir.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #19 : 20 Ocak 2010, 23:43:44 »
S-400 hem vuruş hem manzil bakımından patriottan çok daha etkin bi füze bakım olayını bilemicem ama amerikalılara ne kadar güvenilirse ruslarada okadar güvenilir.
Ancak S-400 ün savaş kariyeri yok sanırım.O yüzden tercih edilmeyeceğini düşünüyorum.