Gönderen Konu: Amfibi Gemi (LST) Projesi  (Okunma sayısı 82781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Amfibi Gemi (LST) Projesi
« Yanıtla #80 : 29 Mart 2018, 22:38:22 »
TCG Sancaktar LST bu haftasonu Deniz kuvvetlerine teslim edilecek.Bin 200 ton yük taşıyabiliyor. İki adet 40 mm top ve 2 adet Ciws'e sahip. İhracat olasılıgından dolayı silahlar gemiye takılı değil.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2018, 12:28:11 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #81 : 30 Mart 2018, 09:37:24 »
Bir tankın 40-60 ton olduğu yerde 200 ton nedir yahu?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #82 : 30 Mart 2018, 11:03:11 »
Bir tankın 40-60 ton olduğu yerde 200 ton nedir yahu?

1200 ton olacak yanlış yazmış yabgu
beğen

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #83 : 07 Nisan 2018, 21:00:56 »
youtube de teslim törenini aradım bulamadım,izleyemedim yani..Baş toplar takılı yalnız civs ler bir hafta içinde takılacakmış.Bi ara suudilere satışı konuşuluyodu deniz kuvvetlerine teslim edildiğine göre inşaallah suudlara satmazlar,yeni veliaht tam bir uyuz...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Milli tank çıkarma gemisinin içi görüntülendi
« Yanıtla #84 : 11 Mayıs 2018, 08:40:11 »
Milli tank çıkarma gemisinin içi görüntülendi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) EFES-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nda ilk kez kullanılan milli tank çıkarma gemisi TCG Bayraktar, kapılarını basın mensuplarına açtı.
İZMİR (AA)11.05.2018 - 01:32 | Son Güncelleme: 11.05.2018 - 01:37

Seferihisar ilçesindeki Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi'nde gerçekleştirilen tatbikata katılan TCG Bayraktar'ı gezen gazetecilere gemiyle ilgili bilgi verildi.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-dunyanin-en-buyugu-milli-tank-cikarma-gemisinin-ici-goruntulendi-40832841

Anadolu Tersanesi'nin, yerli savunma sanayisinin önemli bir parçası olan TCG Bayraktar, 2014 yılında kızağa alındı ve 2017 Nisan ayında Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.

Yüzde 72'lik millilik oranına sahip Bayraktar, tek tekneli, deplasman tipi ve tamamen çelik konstrüksiyon olarak inşa edildi. Üst binası balistik korumalı olan gemi, nükleer, biyolojik ve kimyasal saldırılar için tam personel korumasına sahip bulunuyor.

TCG Bayraktar, Türkiye'de özel sektör tersanelerince inşa edilen en büyük ve ileri teknolojiye sahip harp gemisi özelliği taşıyor. Sınıfında dünyanın en büyüğü olan geminin boyu 139 ve eni 19,60 metre, bir tabur asker ve 13 tank taşıyabiliyor.

Gemide 15 tonluk genel maksat helikopterinin iniş ve kalkışına olanak sağlayacak helikopter platformu yer alıyor. Yükleme ve boşaltma işlemlerini sağlayabilmek amacıyla geminin üç tarafında birer kapak bulunuyor.

Gemide ayrıca her biri 8 ton yük veya 40 kişi taşıyabilen, 20 knot sürat yapabilen 4 LCVP çıkarma aracı yer alıyor. Gemi, bin 200 ton yük veya tank, zırhlı araç ve diğer araçları taşıma kapasitesine sahip bulunuyor.

TCG Bayraktar, ikmal yapmadan 30 gün denizde kalabiliyor ve 5 bin deniz milinden fazla yol alabiliyor. Bayraktar, 2 metrelik sığ sulara kapak atabiliyor.

Gemide yerli üretim komuta kontrol sistemi ve stabilize makineli tüfek platformu ile pek çok elektronik ve silah sistemi yer alıyor. Bayraktar, geniş muhabere ve elektronik imkanlarıyla komuta kontrol, hareket ve lojistik görev fonksiyonlarına katkı sağlamanın yanı sıra gerektiğinde doğal afet yardım görevlerini de yerine getirebilecek kapasiteye sahip bulunuyor.

Kan testi yapabilecek seviyede sıhhi donanımı da bulunan gemide ameliyat dahi gerçekleştirilebiliyor.

EFES-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nda ilk kez kullanılan geminin görevi, bir tabur askeri 14 gün boyunca ikmal amaçlı muhafaza etme ve sahile intikal ettirmek oldu.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #85 : 11 Mayıs 2018, 10:37:06 »
"Tatbikat alanından ayrıldıktan sonra, konuk ülke Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanları, milli ve yerli imkânlarla inşa edilen TCG BAYRAKTAR gemisini ziyaret etmiştir."

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #86 : 20 Mayıs 2018, 01:23:23 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #87 : 20 Mayıs 2018, 16:44:05 »
amfibi gemi sayımız artmalı bence en az 10 gemiye ihtiyaç var tcg anadolu ve tcg rumeli envantere girdiği vakit her filoya 5 tane düşüçek şekilde olmalı bence
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #88 : 30 Mayıs 2018, 02:20:43 »
Yerli ve özgün tasarımla inşa edilerek 07 Nisan 2018 tarihinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilen TCG SANCAKTAR, emniyet eğitimleri ve cihaz/sistem kontrollerinin ardından Foça Deniz Üs Komutanlığında düzenlenen törenle Amfibi Görev Grup Komutanlığına katılmıştır.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #89 : 30 Mayıs 2018, 04:38:10 »
hayırlı olsun
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR