Gönderen Konu: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri  (Okunma sayısı 214269 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
Ynt: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri
« Yanıtla #390 : 19 Ekim 2023, 16:57:59 »
İsim patentini mi alınıyor?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #391 : 19 Ekim 2023, 17:38:41 »
Timur bizim düşmanımızdır

Error 404 (Not Found)!!1

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #392 : 19 Ekim 2023, 18:11:58 »
Timur bizim düşmanımızdır

Error 404 (Not Found)!!1

Ermeni kökenli iseniz düşmanlık yapmanız normal. Ama değilseniz anormal

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 42
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #393 : 19 Ekim 2023, 18:25:51 »
Timura düsmanımız (Türk milletinin devleti Türkiyeye BİZ diyorsa) diyen BİZden değildir.

Türk milletinin iki eski devleti savaşmışmış .. bana ne? Osmanlı tebası mıyım ben? İkisi de bizim ESKİ devletimiz/milletimiz.. bir nevi iç savaş yaşamışız. İki şah da bizim tarihi devlet başkanımız. bu kadar da osmanlıcı olmayın. Herkesi kucaklayın. Bu devirde halâ din ile mezhep ile düşünen de ne biliyim..

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #394 : 19 Ekim 2023, 18:33:48 »
Timura düsmanımız (Türk milletinin devleti Türkiyeye BİZ diyorsa) diyen BİZden değildir.

Türk milletinin iki eski devleti savaşmışmış .. bana ne? Osmanlı tebası mıyım ben? İkisi de bizim ESKİ devletimiz/milletimiz.. bir nevi iç savaş yaşamışız. İki şah da bizim tarihi devlet başkanımız. bu kadar da osmanlıcı olmayın. Herkesi kucaklayın. Bu devirde halâ din ile mezhep ile düşünen de ne biliyim..
+1

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #395 : 19 Ekim 2023, 18:38:57 »
Timur'u şimdi seven vatandaşlarımızda var geçen yüzyılda seven vatandaşlarımızda vardı Ankara savaşı olurken seven vatandaşlarımızda vardı.  Bu yüzden iç isyanlar ile fetret devrine girdik. Timur sevgisinin A Tipik Türkler B tipik Türkler mevzusu olduğunu bilmiyorum sanmayın cahil değilim ben
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2023, 18:40:46 Gönderen: re »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #396 : 19 Ekim 2023, 18:57:32 »

+1

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #397 : 19 Ekim 2023, 19:17:27 »
Timur padişahını kafese koyup götürmüş +1 veriyorsun hayret bir şey. Timur'un ülkesi kaldı mı buraları alsaydı ne olacaktı yerimizde yeller esiyordu şimdi.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #398 : 19 Ekim 2023, 19:20:24 »
Hayda ben füzeyi merak ediyorum sizin yaptığınız muhabbete bak

Geçmiş geçmişte kaldı

Ama biz Anadolu Türkleri Osmanlı tebasından geliyoruz onuda söylemeden edemiyeceğim kabul etmeyenler çıksada.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #399 : 19 Ekim 2023, 19:26:06 »
Timur çok gaddar ve vahşi bir kağandı. Çok kan akıtmıştır.
Babası Taraghai Çağatay-Moğol asıllı Türkleşmiş bir komutandı. Annesi Tekine Hatun’un ise İrani bağları olsa da Cengiz Han soyundan geldiği tahmin ediliyordu. (Timur’un kendisinin sözlerine göre). Timur ise kendisini “Türk” kabul ederdi.
Ordusu , Osmanlı’dan daha Türk’tü. Osmanlı ordusu ağırlıklı olarak devşirme ve Sırp nüvelerden oluşmuştu.

Orhan Gazi’den sonraki tüm Osmanlı sultanlarının tamamının anneleri yabancı kökenliydi. Türk kanı devamlı bu melez potada kaybolmuş durumdaydı.

Aynı durum Şah İsmail ve Yavuz döneminde de mevcuttu. Şah İsmail Türkçe mektup yazarken, Yavuz cevabını Farsça olarak yazardı. Şah Ismail’in baba tarafı Türk/Kürt/Arap karışımı olmasına karşın annesi Akkoyunlulardan ve Türk tür.