Gönderen Konu: Foton Jet Motoru Nedir?  (Okunma sayısı 13447 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Foton Jet Motoru Nedir?
« Yanıtla #10 : 23 Ekim 2009, 20:12:28 »
kendimi DR.Who izliyormuş gibi hissettim bir anda  :D

Çevrimdışı Reconnaissance

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Turkish Reconnaissance Forces
« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2009, 21:59:46 »
Abi merak ettim ya varmı bununle ilgili türkçe link ??

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2009, 22:03:05 »
Abi merak ettim ya varmı bununle ilgili türkçe link ??
Şuan hazırda yokta karşı madde ile ilgili biraz araştırma yaptıktan sonra foton jetiyle ilgili araştırma yapmanı tavsiye ederim.

Çevrimdışı slayerss

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 07 Aralık 2009, 20:02:06 »
foton kelime anlamı olarak ışıktan gelir. foton motorunun itişi o kadar düşüktür ki dünya çekiminin bulunduğu yerde yada sürtünme olan bi mekanda itiş sağlayamaz ancak uzayda yerçekimsiz ,sürtünmesiz ortamda kullanılabilir.jet motorlarının prensibi nedir; egzozdan şiddetle fırlayan yanmış yakıttır bu şiddetin, hızı kadar hızlanabilir araç bunun ötesine geçemez ancak tork gücü kuvvetli olduğu için atmosfer içinde diğer kuvvetlere rağmen hareket edebilir. fotonun egzostan çıkış hızı ışık hızına eşşittir o zaman eğer bir itiş varsa ışık hızı kadar ivmelenebilir ancak heralde çok küçük miktarlarda bir torktan bahsediyoruz burda micron büyüklükteki parçaların itilmesi hatta parçacıkların itilmesiden bahsediyo olabiliriz.unutmayınki yerçekimsiz ve sürtünmesiz bir ortamda hacmin ve ağırlığın bir önemide yoktur.ortaokul fizik bilgimle yanıtlamaya çalıştım hatalar olabilir. : ;) ::) 

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #14 : 08 Aralık 2009, 02:25:54 »
Teşekkürler slayerss,

benim ortaokulda ki fizik hocam aslında din hocamdı,lise 1 deyken de ne şanssa anlayamadığım bir hocaya denk geldim.O yüzden eğitim sistemimize teşekkür etmeyi borç bilirim.

Çevrimdışı Reconnaissance

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Turkish Reconnaissance Forces
« Yanıtla #15 : 09 Ocak 2010, 00:25:12 »
Arkadaşlar Foton Jet motoru değilde Füzesiyle İlgili bir makale.

Rapidshare Normal Link

http://rapidshare.com/files/332388699/Foton_F__zesi.pdf

Rapidshare Direkt Download (Kısa Sürelidir)

http://rapidshare.com/files/332388264/Foton_F__zesi.pdf

Hotfile

http://hotfile.com/dl/23447841/e891884/Foton_Fzesi.pdf.html

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Foton Jet Motoru Nedir?
« Yanıtla #16 : 15 Eylül 2010, 23:57:30 »
Hayır,karşıt maddenin ışınlanma dene şeyle alakası yok.Sadece bir yakıt.Atom çekirdeğinde ki -P vb. elemanları çıkartıp yeni bir atom oluşturuyorlar.sonra iki atom birbirinin tamamen zıttı oluyor.+atom ve - atom.Bunlar birbirine yaklaştıkları,değdikleri anda yaklaşık 8.000 km hızda birbirini itiyorlar.Tabi bunları atom haline değilde yakıt şeklinde kullanıldığında o yüksek hızlarda ayrılışlardan dolayı patlamalar gerçekleşiyor.Bunuda jet matığıyla itiş olarak kullandığımızda 200.000 km hız elde ediyoruz.Tabi ki bu sürtünmesiz ortamda ki hız.Tahminlerim dünyada ki hızınında 60.000 km olacağı.
Bilim adamları bunun yakıt teknolojisinde son nokta olduğunu söylüyor.Bunda sonra Einstein abimizin dediği zaman kavramlarını kullanarak ışınlanma olacaktır.Işınlanmaya hiç olmadığımız kadar yakınız.Araştırırsanız görürsünüz..
Tabii yakıt olarak o kadar karşı madde üretmek sorun ve bu kadar karşı maddeyi rokette kullanmak çok büyük risk. İnsan neslini yayalım derken dünyamızdan hatta sistemimizden olabiliriz :D.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Foton Jet Motoru Nedir?
« Yanıtla #17 : 07 Şubat 2011, 13:02:01 »
foton değilde plazma mtorları var. çok güçlüler ve denenme aşamasındalar diye biliyorum eğer yapılırlarsa güneş sistemi içinde rahatca dolaşılabilecek.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Foton Jet Motoru Nedir?
« Yanıtla #18 : 07 Şubat 2011, 21:00:31 »
Yalnız 200.000 bin km hız'dan sonra sona ermiyo motor teknolojisi Hiperuzay'ıda araştırmanızı tavsiye ederim...

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Foton Jet Motoru Nedir?
« Yanıtla #19 : 07 Şubat 2011, 21:57:08 »
ben abd nin uzayin buyukluyunu hesaba alarak hatta tum uzayi dolasmak icin isik hizininda yeterli olmadigini hesaba katarak zaman tuneli denilen bir yontem uzerinde calisdigini okumustum.yani zaman derken gecmise ve ya geleceye yolculuk diyil.
sadece bir gecit vasitasi ile ayni zamanda baska yerde buluna bilirsin gibi bir sey.yani abd ye 8(?) saat ucakla ucmak yerine o yontemle aninda amerikada ola bilirsin yada marsda.
biraz filme benzedi ama ben bunun uzerinde ciddi -ciddi calisdiklarini okumustum bir yerlerden.