Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1428395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3530 : 22 Şubat 2016, 08:32:59 »
Babanın iddiası: Benim oğlum
Mesut Hasan BENLİ / ANKARA22 Şubat 2016 - 00:35:00
Babanın iddiası: Benim oğlum

ANKARA’da 28 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıdan 3 gün sonra olayı üstlenen terör örgütü PKK’nın uzantısı TAK, saldırıyı üyeleri Abdulbaki Sönmez’in gerçekleştirdiğini iddia etmişti.

Bu açıklama üzerine Sönmez’in Van’daki babası Musa Sönmez soruşturma kapsamında Ankara’ya getirildi. DNA örneği alınan Sönmez’in tanık olarak verdiği ifadesinde ‘saldırgan’ olarak yayınlanan fotoğraftaki kişinin oğlu olduğunu söylediği öğrenildi.

Sönmez’in 2005’te oğlu için kayıp başvurusunda bulunduğu belirlendi. Resmi makamlar saldırganın YPG üyesi Suriyeli Salih Neccar olduğunu açıklamıştı. Bu arada gözaltına alınan 21 şüpheli dün savcılığa sevk edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/babanin-iddiasi-benim-oglum-40058335
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3531 : 22 Şubat 2016, 08:34:12 »
Anlaşılan olayları önceden tespit edip önlem almayan istihbaratımız yine çuvalladı. Terörist Suriyeli değil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi görünüyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3532 : 22 Şubat 2016, 13:02:08 »
ABD resmi kayıtlarına göre de PYD, PKK’nın 'Suriye kolu'
AA22 Şubat 2016 - 12:06:00
ABD resmi kayıtlarına göre de PYD, PKK’nın 'Suriye kolu'

ABD yönetimindeki üst düzey yetkililer, Suriye’nin kuzeyinde faaliyet gösteren PYD'nin silahlı kanadı YPG'yi terör örgütü PKK’dan farklı değerlendirdiklerine yönelik açıklamalarda bulunuyor. Ancak PYD, ABD’nin terörle mücadeledeki istihbaratlarını bir araya getiren ana kuruluşunun internet sitesinde “PKK terör örgütünün Suriye’deki kolu” olarak yer alıyor.

ABD hükümetinin terörle ilgili elde ettiği tüm istihbaratı bir araya getiren ve analiz eden ana kuruluşu Ulusal Terörle Mücadele Merkezi’nin (NCTC) internet sitesinde bulunan “terör grupları” başlığı altında PKK örgütü hakkındaki bilgiler Kongra-Gel (KGK) başlığında veriliyor.

Metnin başında “daha önce PKK olarak bilinen KGK’nın Irak’ın kuzeyi ve Türkiye’nin güneydoğusunda faaliyet gösteren ayrılıkçı bir grup” olduğu belirtiliyor. Örgütün 1984’te silahlı şiddet eylemlerine başladığı kaydedilen metinde, bu eylemler nedeniyle 45 bin kişinin hayatını kaybettiği ifade ediliyor.

"KGK'NIN SURİYE KOLU"

Metinde örgütün güvenlik güçleri, hükümet binaları ve kendilerine karşı çıkan köylülere yönelik eylemler düzenlediği bilgisi yer alıyor. Yazının son bölümünde ise KGK’nın Suriye’nin kuzeyinde varlığını artırdığı belirtiliyor ve PYD, “KGK’nın Suriye kolu” olarak tanımlanıyor. Bu bölümde şu ifade bulunuyor:

“Kuzey Irak’taki kalesine ek olarak, KGK’nın Suriye kolu olan Demokratik Birlik Partisi (PYD) Suriye’nin kuzeyinde Türkiye sınırı boyunca Kürt bölgelerinde kontrol sağlayarak varlığını artırdı, bu da Türkiye’ye yönelik tehdidin yükselmesi ve sınır boyunca gerilimin artmasına dair endişeleri doğurdu.”

ABD Ulusal Terörle Mücadele Merkezi (NCTC), hükümetin terörle ilgili merkezi “bilgi bankası” olarak tanımlanıyor. Merkez ülkenin diğer tüm istihbarat kuruluşlarıyla çalışarak istihbaratı analiz ediyor. NCTC, diğer hükümet kurumlarına istihbarat desteği sağlıyor ve her yıl tüm dünyada faaliyet gösteren terör grupları hakkında bilgileri içeren “Terörle Mücadele Yıllığı” yayımlıyor.

2013 yılında yayımlanan belgede ve kuruluşun internet sitesinde PYD’nin KGK’nın Suriye kolu olduğuna ilişkin ifade yer alırken, 2014 ile 2015 yıllarına ait belgelerde bu ifadede bulunmuyor. 2015’teki Terörle Mücadele Yıllığı’nın indeks kısmında PYD’nin isminin 124’üncü sayfada yer aldığı belirtilmesine rağmen bu sayfaya bakıldığında PYD ile ilgili bir ifadeye rastlanmıyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, geçen hafta, PKK ve PYD/YPG ile ilgili politikalarında değişiklik olmadığını belirterek "PKK’yı yabancı bir terör örgütü olarak görüyoruz. YPG’yi farklı görüyoruz" demişti.

http://www.hurriyet.com.tr/abd-resmi-kayitlarina-gore-de-pyd-pkknin-suriye-kolu-40058487

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3533 : 22 Şubat 2016, 16:49:26 »
Van'da Ankara Bombacısı İçin Taziye Evi Kuruldu
Ankara'da 28 kişinin öldüğü bombalı saldırıyı gerçekleştiren Abdulbaki Sömer için Van'da taziye evi kuruldu. Taziyede konuşan Abi Sömer, fotoğrafın kardeşine ait olduğunu söyledi.

Ankara'da 28 kişinin öldüğü saldırıyı üstlenen TAK'ın ismini açıkladığı Abdulbaki Sömer (Sönmez) için  Van'da taziye evi kuruldu. Taziyede konuşan Abi Nuri Sömer, fotoğrafın 2005 yılından sonra kayıplara karışan kardeşine ait olduğunu söyledi. PKK'nın bir kolu olan TAK, eylemcinin ismini Abdulbaki Sönmez diye açıklamıştı. Ancak ailenin soy isminin Sömer olduğu belirtildi.

DAVUTOĞLU AÇIKLAMIŞTI

Başbakan  Ahmet Davutoğlu,  Ankara'da 28 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı,  Suriye'den sızan YPG mensubu Salih Neccar'ın işlediğini açıklamıştı. Terör örgütü PKK'nın uzantısı TAK ise 3 gün sonra, saldırıyı, üyeleri Abdülbaki Sönmez'in gerçekleştirdiğini iddia etmişti. Bu açıklama üzerine Sömer'in  Van'daki babası Musa Sömer soruşturma kapsamında  Ankara'ya götürüldü. DNA örneği alınan Baba Sömer'in tanık olarak verdiği ifadede 'saldırgan' olarak yayınlanan fotoğraftaki kişinin oğlu olduğunu söylemişti.

"ONUN OLAYI YAPIP YAPMADIĞINI BİLMİYORUZ"

Diğer yandan dün öğle saatlerinde ailenin yaşadığı  Van merkez ilçelerinden  İpekyolu Şehit Fırat Mahallesi'nde taziye evi kuruldu. Sömer ailesi, Yukarı Esentepe Camii'nde kurulan taziye evinde başsağlığı dileklerini kabul etti. Kolonlara TAK'ın paylaştığı fotoğraflar asıldı. Aile adına taziyeleri kabul eden Abdulbaki Sömer'in abisi Nuri Sömer, "Fotoğraflardaki benim kardeşim. 1989 doğumlu. 2005 yılında kayboldu. Babam savcılığa kayboldu diye başvurdu. O günden beri hiç haber alamadık. Cenazesi daha gelmedi. Cenazeyi almak istiyoruz. Cenazenin nerede olduğunu bilmiyoruz. Daha başvuru yapmadık. Ama cenazeyi alacağız. Onun olayı yapıp yapmadığını tam bilmiyoruz." dedi.

"DNA TESTİ İLE KESİNLEŞECEK"

Babasının dün akşam ifade verdikten sonra  Van'a geldiğini belirten abi Sömer, "Bugün yine babamı emniyetten aradılar. Gelmesini istediler. Şu an yine karakolda. Babam bir akşam orada kaldı. Ona çok iyi davranmışlar. Biraz rahatsızlığı var zaten. Emniyet babama ilk belirtilere göre o olduğunu söylemişler. Ama kesin bilgi DNA ile kesinleşecek." ifadelerini kullandı.

HDP'Lİ VEKİL DE KATILMIŞTI

Taziyeye dün de HDP  Van  Milletvekili  Tuba Hezer ile DBP, HDP ve MEYA-DER yöneticilerinin yanı sıra bini aşkın kişi katıldı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-van-da-taziye-kuruldu-olen-neccar-degil-kardesim-8183213/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3534 : 22 Şubat 2016, 16:57:22 »
Onlarca Asker ve Polisimizi Şehit Eden Keskin Nişancı Tüfeği PYD'den!
Şanlıurfa'da, PYD'nin PKK'ya gönderdiği cephanelik ele geçirildi. Ele geçirilen mühimmatın arasında onlarca asker ve polisimizi şehit eden nişancı tüfeği de var!

Suriye'de faaliyet gösteren PYD'nin  Mardin'deki PKK mensuplarına gönderdiği mühimmat ele geçirildi. Her fırsatta PYD'yi terör örgütü olarak görmemekte direten ABD'nin bu silahlara ne tepki vereceği merak konusu...

Şanlıurfa  Jandarma Komutanlığı ekipleri, istihbari çalışmalar sonucu Harran ilçesi Damlasu Mahallesi'nde bir şahıs tarafından  Suriye'nin Kobani bölgesinde faaliyette bulunan PYD Terör Örgütünden temin ettiği silah ve mühimmatın, PKK/KCK Terör Örgütünün  Mardin ili  Derik ve  Nusaybin ilçelerinde faaliyet yürüten unsurlarına sevk edileceğini öğrendi.

SIRT ÇANTASI VE ÇUVALLARA GİZLENMİŞ CEPHANELİK

Bilgi üzerine sevkiyatın yapılacağı sırada operasyon düzenleyen jandarma, içi mühimmat dolu 1 sırt çantası ve 8 çuvalda gizlenen cephanelik ele geçirdi. Ele geçirilen çuvalların üzerinde  Nusaybin ve  Derik yazılı olduğu belirtiliyor.

ÇUVALLARDA KESKİN NİŞANCI TÜFEĞİ

Mardin  Nusaybin'e gönderileceği belirtilen 7 çuval içerisinde bir 12.7 mm çapında  Zagros Marka keskin nişancı tüfeği, bu tüfeğe ait dürbün, bir bombaatar, 44 bombaatar mühimmatı, 6 roketatar mühimmatı, 50 roketatar mühimmatı esvk fişeği, 67 el bombası, 66 el bombası mekanik fünyesi, 700 elektrikli fünye ele geçirildi.  Derik'e gönderileceği belirtilen çuvalda ise 20 kilogram el yapımı patlayıcı madde ele geçirildiği belirtildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-onlarca-asker-ve-polisi-sehit-eden-keskin-nisanci-8182848/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3535 : 22 Şubat 2016, 17:04:20 »
Her fırsatta PYD'yi terör örgütü olarak görmemekte direten ABD'nin bu silahlara ne tepki vereceği merak konusu...

Bir tepki vermeyecek. Çünkü o silahları veren kendileri...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3536 : 22 Şubat 2016, 17:23:00 »
Komando Birliklerinin 'Drone'lu Operasyanları Nefes Kesti
Genelkurmay, farklı tarihlerde Tunceli, Siirt, Bingöl, Nevşehir ve Iğdır'daki Komando birliklerinin düzenlediği operasyondan fotoğrafları yayınladı.

Genelkurmay Başkanlığı  Tunceli,  Siirt,  Bingöl,  Nevşehir ve  Iğdır'daki  Komando birliklerinin bölgelerinden düzenledikleri operasyonlarının bilgilerini ile fotoğraflalarını paylaştı.  Tunceli'deki 4'üncü  Komando Tugay Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonlar sırasında 'drone' kullanılması dikkat çekti.

Tunceli'deki 4'üncü  Komando Tugay Komutanlığı tarafından;  14 Şubat 2016 tarihinde Şehit  Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mehmet Şimşek-31 Operasyonu ve 16-17 Şubat 2016 tarihlerinde  Tunceli İl  Jandarma Komutanlığı'nın da katılımıyla, Şehit  Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mehmet Şimşek-32 Operasyonu gerçekleştirildi. 4'üncü  Komando Tugay Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonlarda 'drone' kullanıldı.

Siirt'teki 3'üncü  Komando Tugay Komutanlığı tarafından 09-10 Şubat 2016 tarihlerinde Şehit  Piyade Üsteğmen Mustafa Çuhadar-2 Operasyonu gerçekleştirildi.

Bingöl'deki 49'uncu  Komando Tugay Komutanlığı tarafından, 10 Şubat 2016 tarihinde Şehit  Jandarma Astsubay Çavuş Muhammet Gürlek-12 Operasyonu gerçekleştirildi.

Nevşehir  Jandarma  Komando Tabur Komutanlığı tarafından, 06 Şubat 2016 tarihinde  Erzurum kırsalında Çelik-54 Operasyonu gerçekleştirildi.

Iğdır Suveren  Jandarma  Komando Tabur Komutanlığı tarafından, 11-12 Şubat 2016 tarihlerinde Şehit  Jandarma Onbaşı Mustafa Altan-5 Operasyonu gerçekleştirildi.

Ayrıca  Erzurum  Jandarma Bölge Komutanlığı tarafından, 13 Şubat 2016 tarihinde Şehit  Jandarma Er Medet Mat-3 Operasyonu gerçekleştirildi.

İşte nefes kesen operasyondan kareler;

http://www.sondakika.com/haber/haber-5-ildeki-komando-birliklerinin-drone-lu-8182396/
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2016, 17:32:46 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #3537 : 22 Şubat 2016, 17:40:58 »
x2 Gulmekten baska bir tepki mi bekliyor bizimkiler?

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #3538 : 22 Şubat 2016, 19:35:34 »
kalaşnikof jamdarmada baya yaygınlaşmış mermi açısından sıkıntı olmaz mı?nato standartı ?
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3539 : 23 Şubat 2016, 11:59:22 »
Sur'daki Operasyonda Bir Asker Daha Şehit Oldu
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'nın kazdığı hendek ve barikatların kaldırılması için devam eden operasyon kapsamında yaşanan çatışmalarda bir asker şehit oldu.

Sur'daki Operasyonda Bir Asker Daha Şehit Oldu, System.String[]

[imghttp://img.sondakika.com/haber/941/sur-daki-operasyonda-bir-asker-daha-sehit-oldu-8185941_x_4036_o.jpg][/img]

Merkez Sur ilçesinin Hasarlı ve Savaş mahallesinde üç gündür devam eden çatışmaların şiddeti sabah saatlerinde daha da arttı.

ÇATIŞMADA AĞIR YARALANDI, KURTARILAMADI

Bölgede bulunan güvenlik güçlerinden uzman çavuş S.B., çatışmalarda ağır yaralandı.  Diyarbakır Asker Hastanesine kaldırılan S.B. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Genelkurmay Başkanlığı da şehit haberini bu açıklamayla duyurdu:

"23 Şubat 2016 Salı günü  Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ağır şekilde yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 09.55'te şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına,  Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."

http://www.sondakika.com/haber/haber-sur-daki-operasyonda-bir-asker-daha-sehit-oldu-8185941/