Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1425090 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3510 : 17 Şubat 2016, 23:25:38 »
Allah her türlü teröristin, teröre destek verenin, teröre göz yumanın tez zamanda belasını versin!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3511 : 18 Şubat 2016, 12:07:37 »
Terör örgütü PYD lideri Müslim'den 'Ankara saldırısı' açıklaması
hurriyet.com.tr18 Şubat 2016 - 11:42:00
Terör örgütü PYD lideri Müslim'den 'Ankara saldırısı' açıklaması

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'nin lideri Salih Müslim, Ankara saldırısını YPG'nin düzenlemediğini iddia etti.

AFP'ye konuşan Müslim, "Bu saldırıya dahlimiz yok" dedi.

Reuters ajansı ise Müslim'in "Türk devletini düşman olarak görmüyoruz" şeklindeki açıklamasını aktardı.

DAVUTOĞLU: YPG BAĞLANTISI KESİN

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 28 kişinin hayatını kaybettiği katliamla ilgili bugün yaptığı açıklamada, "Bu saldırıyı Türkiye içindeki bölücü terör örgütü üyeleri ve YPG mensubu bir kişinin birlikte gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştır. Bu kişi PKK ve YPG mensubu bir kişidir. Saldırının YPG irtibatı ortaya çıktı. Kişi, 1992 Amude doğumlu Salih Neccar adlı kişidir. Saldırıyla ilgili 9 kişi gözaltına alındı. YPG irtibatları kesindir" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/teror-orgutu-pyd-lideri-muslimden-ankara-saldirisi-aciklamasi-40057014
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3512 : 18 Şubat 2016, 12:20:42 »
Ankara saldırısına dünyadan tepki yağdı
hurriyet.com.tr18 Şubat 2016 - 07:56:00
Ankara saldırısına dünyadan tepki yağdı

Dün akşam saatlerinde Ankara'yı kana bulayan ve 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin ise yaralandığı saldırıya tepki yağarken, Türkiye'ye dayanışma mesajları iletildi.

Dünyadan gelen mesajlar şöyle:

İNGİLTERE BAŞBAKANI DAVID CAMERON
"Düşüncelerim Ankara'daki terör saldırılarından etkilenenlerle birliktedir. Birleşik Krallık, bu acımasız şiddet eylemiyle dehşete düştü."

BM GENEL SEKRETERİ BAN Ki-MUN
BM Genel Sekreter Sözcülüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Genel Sekreter Ban, "Ankara'nın merkezinde ve iş çıkış saatinde" meydana gelen saldırıyı kınayarak kurbanların ailelerine taziyelerini gönderdi. Terör saldırısının faillerinin süratle yakalanarak yargı önüne çıkarılmasını dileyen Ban, "Birleşmiş Milletler bu trajik zamanda Türk halkı ve hükümeti ile dayanışma içindedir" ifadesini kullandı.

NATO GENEL SEKRETERİ JENS STOLTENBERG
"Ankara'nın kalbinde, askeri personel taşıyan otobüslere dönük terör saldırısını güçlü bir şekilde kınıyorum. Yakınlarını kaybedenlere ve Türk halkına başsağlığı diliyorum. Düşüncelerimiz yaralılarla birlikte. Bu tür saldırılara hiçbir şekilde meşruiyet addedilemez. NATO müttefikleri, terörle mücadelede omuz omuzadır."

AVRUPA BİRLİĞİ
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn'ın yaptığı ortak açıklamada başka bir korkunç saldırının Ankara'nın merkezini vurduğu ifade edildi.

RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI
Rusya Dışişleri Bakanlığı da Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili taziyelerini sundu. Dışişleri açıklamasında, bu saldırının, "uluslararası terörle mücadele konusunda tüm ülkelerin birleşmesi için duyulan ihtiyaca işaret ettiği" belirtildi.

Açıklamada, “17 Şubat tarihinde Ankara'da meydana gelen terör saldırısı sebebiyle Türk halkına derin üzüntülerimizi iletiyoruz. Hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bu korkunç olay sonucunda yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Bu barbarca suçun bir açıklaması olamaz” denildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Dmitriy Peskov ise Moskova’da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ankara’da dün akşam meydana gelen terör saldırısını en kararlı biçimde kınıyoruz. Terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralıların ise bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz” dedi.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ MARK TONER
"ABD, bugün Ankara’da Türk askeri personeli ve sivillere yönelik terörist saldırıyı güçlü biçimde kınamaktadır. Ölenlerin ailelerine derin başsağlığı, yaralananlara acil şifalar dileriz. NATO müttefikimiz Türkiye’yle ortak terörizm tehdidine karşı mücadeledeki güçlü ortaklığımızı teyit ederiz."

ABD ULUSAL GÜVENLİK KONSEYİ SÖZCÜSÜ NED PRICE
"Terörizme karsı, NATO üyesi ve IŞİD'e karşı mücadelede güçlü bir ortağımız olan Türkiye’nin yanındayız"

İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANI MARGOT WALLSTRÖM
"Ankara'daki bombalı saldırı sonrasında ölü sayısı artıyor. Düşüncelerim saldırının kurbanları ve aileleri ile birlikte. İsveç adına bu akıl almaz saldırıyı kınıyorum."

NORVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANI BÖRGE BRENDE
"Ankara’da meydana gelen saldırıyı kınıyoruz. En derin sempati ve düşüncelerimiz saldırıda yaşamını yitirenler ve Türkiye halkı ile beraberdir."

LİTVANYA CUMHURBAŞKANI DALIA GRYBAUSKAITE

Cumhurbaşkanlığı’nın resmi internet sitesinde yayımlanan mesajında Grybauskaite, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başsağlığı dileklerini ilettiğini belirtti. Grybauskaite, mesajında, "Uluslararası toplumla birlikte acımasızca yapılan terörü kınıyoruz" ifadesini kullandı.

LETONYA DIŞİŞLERİ BAKANI EDGARDS RINKEVICS
Rinkevics da saldırıyı şiddetle kınayarak, "Yaralılara şifa ve Türk halkına derin başsağlığını diliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

http://www.hurriyet.com.tr/ankara-saldirisina-dunyadan-tepki-yagdi-40056910

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3513 : 18 Şubat 2016, 12:21:45 »
Ankara saldırısı sonrası Kuzey Irak’a hava harekatı
Uğur ERGAN / ANKARA18 Şubat 2016 - 09:45:00
Ankara saldırısı sonrası Kuzey Irak’a hava harekatı

TÜRK Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları dün gece Kuzey Irak’ta Haftanin bölgesine kapsamlı bir hava operasyonu gerçekleştirdi.

Saat 20.30 ile 21.30 arasında yapılan operasyonun Ankara’da 28 kişinin öldüğü ve 61 kişinin yaralandığı terör saldırısından sonra gerçekleşmesi dikkat çekti. Operasyonda aralarında PKK’nın üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu 60-70 kişilik bir grubun hedef alındığı bildirildi.

DAVUTOĞLU DA AÇIKLADI

Başbakan Davutoğlu da konuyla ilgili şunları söyledi:

"Dün Haftanin civarında bölücü terör örgütü unsurları ve kamplarına dönük çok etkili ve istihbari bilgilere dayalı kapsamlı bir operasyon yapılmıştır.

İstihbari bilgiden kastım şudur, burada bölücü terör örgütünün önemli elebaşlarının da bulunduğu bir anda gerçekleştirilen bir operasyon. Haftanin civarında şu ana kadar da 70 civarında bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi."

http://www.hurriyet.com.tr/ankara-saldirisi-sonrasi-kuzey-iraka-hava-harekati-40056950

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3514 : 18 Şubat 2016, 12:25:51 »
Son Dakika: Diyarbakır'daki saldırıda altı asker şehit düştü, bir asker ağır yaralandı
AA18 Şubat 2016 - 10:24:00
Son Dakika: Diyarbakır'daki saldırıda altı asker şehit düştü, bir asker ağır yaralandı

Diyarbakır-Bingöl karayolunda PKK'lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu altı asker şehit oldu, bir asker ağır yaralandı.

Diyarbakır-Bingöl karayolunun 30. kilometresindeki Mermer Mahallesi mevkisinde mayın arama tarama faaliyetinden dönen askerleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu, 6 asker şehit düştü, bir asker ağır yaralandı.

Yaralı asker, ambulans helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesine kaldırıldı.

Patlamanın şiddetiyle yolda çukur oluştu. Bir akaryakıt istasyonuna yaklaşık 100 metre uzaklıkta meydana gelen patlama nedeniyle Diyarbakır-Bingöl karayolu ulaşıma kapandı.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

TSK’dan Lice’de yaşanan terör saldırısına ilişkin yapılan açıklamada; ‘’18 Şubat 2016 Perşembe günü saat 09:30 sularında Diyarbakır-Lice karayolunda mayın araması için görevlendirilen konvoya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce daha önce yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da ağır yaralanmıştır. Ağır yaralanan silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavisine devam edilmektedir’’ denildi.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-diyarbakirdaki-saldirida-alti-asker-sehit-dustu-bir-asker-agir-yaralandi-40056969

Çevrimdışı nocen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3515 : 18 Şubat 2016, 13:48:17 »
Taziye dileyen batı artık
Küfür ediyormuş gibi geliyor bana
Keşke sadece sussalar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3516 : 18 Şubat 2016, 15:56:57 »
İdil'den acı haber: İki şehit
AA18 Şubat 2016 - 15:23:00
İdil'den acı haber: İki şehit

Şırnak'ın İdil ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir asker ve bir polis kurtarılamayarak şehit oldu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, bugün Şırnak'ın İdil ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir asker ve bir polisin ağır yaralandığı belirtildi.

Genelkurmay'dan yapılan açıklama şöyle:

"18 Şubat 2016 Perşembe günü Şırnak ili İdil ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ve bir kahraman polisimiz ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 13.05’de şehit olmuşlardır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımızın mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."

http://www.hurriyet.com.tr/idilden-aci-haber-iki-sehit-40057181

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3517 : 18 Şubat 2016, 15:57:57 »
PKK, Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattına saldırdı
AA18 Şubat 2016 - 15:18:00
PKK, Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattına saldırdı

KBY Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Kerkük-Yumurtalık boru hattına Şanlıurfa il sınırları içinde yapılan saldırı nedeniyle dün geceden itibaren Türkiye'ye yönelik petrol sevkiyatının durdurulduğunu duyurdu

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Kerkük-Yumurtalık boru hattına Şanlıurfa il sınırları içinde yapılan saldırı nedeniyle dün geceden itibaren Türkiye'ye yönelik petrol sevkiyatının durduğunu bildirdi.

Bakanlığın resmi sitesinde yayımlanan açıklamada, "Türkiye sınırları içinde Şanlıurfa'daki sabotaj nedeniyle Kürdistan Bölgesi'nden Ceyhan Limanı'na yapılan petrol sevkiyatı durmuştur" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada Peşmerge güçlerinin terör örgütü DAEŞ'e karşı yürüttüğüsavaşa ve IKBY'deki ekonomik krize değinilerek, "Bu saldırı doğrudan Kürdistan Bölgesi'nde yaşayan halkın rızkına yöneliktir. Hükümet, terör örgütü DAEŞ'e karşı savaşan Peşmerge güçlerinin maaşlarını ve ihtiyaçlarını da bu petrol hattından sağlamaktadır" denildi.

Türkiye'den saldırıları durdurması ve güvenliği arttırması talebinin dile getirildiği açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Türkiye hükümetinden güvenlik önlemlerini arttırmasını talep ediyoruz. Çünkü bu tür saldırılar Kürdistan Bölgesi'nde yaşayan halka büyük zarar vermektedir. Petrol fiyatlarının düşmesi nedeniyle hükümetimiz Peşmerge maaşlarını güçlükle karşılamaktadır. Çünkü petrol geliri oldukça azalmış durumda. Bu saldırı Kürdistan Bölgesi ve Peşmerge güçlerinin terörizme karşı mücadelesine büyük zarar vermektedir."

"PKK, KÜRDİSTAN'IN İÇİŞLERİNE KARIŞMASIN"
Öte yandan IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani, yerel medyaya yaptığı açıklamada, "PKK, Kürdistan Bölgesi'nin içişlerine müdahale etmekten uzak dursun. Enerji ve doğal gaz sevkiyatının PKK'yı ilgilendiren bir yönü yoktur.

http://www.hurriyet.com.tr/pkk-kerkuk-yumurtalik-petrol-boru-hattina-saldirdi-40057178

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3518 : 18 Şubat 2016, 16:57:28 »
6 ülkenin büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı
DHA - AA18 Şubat 2016 - 15:42:00
6 ülkenin büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı

BİRLEŞMİŞ Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) 5 daimi üyesi ve Almanya’nın (P5+1) Ankara’daki Büyükelçileri, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı tarafından bugün Dışişleri Bakanlığı’na ayrı ayrı davet edilerek dün Ankara’da meydana gelen menfur terör saldırısı hakkında bilgilendirildiği belirtildi. 

Ayrıca, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı ve AB Dönem Başkanı sıfatıyla Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi de bu konuda bilgilendirildi.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Dışişleri Bakanlığı, bilgilendirme için ABD Büyükelçisi John Bass, Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann, Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov, İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, Fransa Büyükelçisi Charles Fries, Çin Büyükelçisi Yu Hong Yang, AB Dönem Başkanı Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Cornelis Van Rij ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber'e davette bulundu.   

Bakanlık Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, ilgili büyükelçilerle görüşmeleri ayrı ayrı sürdürdü.       

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na talimat vereceğini, P5 ülkeleri ile dost ve müttefik ülkelerin büyükelçilerinin Dışişleri Bakanlığı'na çağrılarak saldırıyla ilgili bilgi ve belgelerin verileceğini söylemişti.   

http://www.hurriyet.com.tr/6-ulkenin-buyukelcisi-disislerine-cagrildi-40057195

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3519 : 18 Şubat 2016, 17:02:39 »
Özel'den Ankara saldırısı ile ilgili sert eleştiri
ANKARA18 Şubat 2016 - 13:35:00
CHP'li Özel'den Ankara saldırısı ile ilgili sert eleştiri

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sorumlulardan hesap sorulmamasının ülkeyi bu hale getirdiğini söyleyerek, “Cumhurbaşkanı, devleti yöneten herkes bu saldırıdan sorumludur. Bunun ötesinde daha bir şey yok. Adam gidip Cumhurbaşkanlığı Sarayını mı ele geçirecek, Başbakanlık Konutunu mu ele geçirecek, gidip Genelkurmay’a bayrak mı dikecek?” dedi.

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Özel şunları söyledi:

'BİRİLERİNİN HESAP VERMESİ GEREKİYOR'

“Ülkenin kalbinde, Ankara’da, Genelkurmay personelini taşıyan araçların önünde bomba patlıyorsa, siyasi partilerin mitingleri korumasız haldeyse, bu ülkede istihbarat zaafı başta olmak üzere güvenlik zaafının, hükümetin hükümet ediş biçiminin acilen sorgulanması gerekir. İktidarla birlikte terörü kınayan bildiriye imza atmamız onların sorumluluğunu ortadan kaldırmaz. Burada birilerinin hesap vermesi gerekiyor. Herkes koltuğunda oturmaya devam mı edecek? Bu açıklamayı Sayın Başbakan’dan saldırı olmadan bir gece önce beklerdik. İş işten geçmiş, evlatlarımız hayatını kaybetmiş."

"Bugün Türkiye’de herkes ciddi bir korku ve kaygı içinde. Sınır yolgeçen hanına dönmüş, isteyen istediği yerde eylem yapar, ama Milli Savunma Bakanı yerinde oturur, Başbakan yerinde oturur, İçişleri Bakanı yerinde oturur, verilen gensorular Genel Kurul’da boş sıralarda fıkra dinlenir gibi dinlenir. Ondan sonra bizimle birlikte kınarlar. Böyle bir saçmalık, böyle bir umursamazlık olamaz. Bunu CHP’nin kabul etmesi mümkün değil."

'KİBRİNDEN GEÇİLMİYOR'

"13 yıldır devleti yönetiyorsun, MİT sende, JİTEM sende, kibrinden geçilmiyor. Bir sonraki gelip Meclis’in bahçesinde patlatmaktır, Genelkurmay’ın içinde patlatmaktır. Böyle bir hesap vermezlik var mı? Katlanacak halimiz kalmadı. Sorumlu devletin başı. Kibrinden yaklaşılmayan, ‘Ben, ben, ben’ var ya! Cumhurbaşkanı bir kere çıkıp sorumluluğu üstlensin. Şu yaşananlar herhangi bir demokraside yaşansa hükümet bir gün görevde kalamaz. İlgili bakanlar istifa eder, hükümet gereğini yapar yapar, yapmazsa onların peşini bırakacak değiliz. Cumhurbaşkanı, devleti yöneten herkes bu saldırıdan sorumludur."

"Devraldıkları ülke böyle bir ülke değildi. Patlamadan sonra Başbakan, Cumhurbaşkanı ile görüşmüş. ‘6 saat çok iyi çalıştık. Gördünüz mü geçmişte bize karşı eylemi yoktu, şimdi bize karşı da eylemi var’ diyor. Hükümetin iş yapış şekline baktığımızda dikkatle takip edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konunun peşini bırakmayacağız. Terörü kınıyoruz, ama ülkeyi bu hale getiren hükümeti de kınıyoruz. Görevini yapmayan, acziyet içinde olan ve hepimizi utandıran hükümeti de kınıyoruz.”

http://www.hurriyet.com.tr/chpli-ozelden-ankara-saldirisi-ile-ilgili-sert-elestiri-40057078