Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 107414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #180 : 06 Eylül 2016, 11:20:30 »
Basın yayınımız hep bir ağızdan G20 de öyle bir süksemiz cakamız olduğu liderimizin en popüler lider olduğu onu bunu mars ettiği duruşu şöyle vücut dili böyle, Obama, Merkel kıvrandı durdu gibi gazlar veriyor bizde inanıyoruz. Halbuki yok öyle bir şey toplantı işte. Kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz asıl olan o. Bir Rusya bulmuşuz kendimize benzer şekilde dışlanan onla takılıyoruz haliyle. Bizim basın o kadar tek ses olduki onu izleyen muhalif kişiler bile toplantıdaki liderimizin bir dünya idolü olduğunu zannedecek neredeyse.
beğen

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Operasyonu'ndan son dakika haberi geldi. Suriye'nin Vukuf bölgesinde terör örgütü DEAŞ militanları iki Türk tankına roketli saldırı düzenledi. Olayda 2 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı. Bölgeden gelişmeleri an be an aktarmaya devam edeceğiz.

Askeri kaynaklardan yapılan açıklamada, "Harekâtın 14’üncü gününde operasyon bölgesinde teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 44 hedefe fırtına obüsleriyle 153 atım yapılarak tam isabetle vurulmuştur. 24 Ağustos 2016 FIRAT Kalkanı Harekâtının başladığı günden bugüne kadar toplam 437 hedefe 1852 atım yapılmıştır.

Koalisyon Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca saat 12:30 sularında BARAGİDAH bölgesinde tespit edilen DEAŞ hedefleri vurulmuştur. Ayrıca bugün Koalisyon Güçleri desteğindeki ÖZGÜR SURİYE ORDUSU (ÖSO) tarafından VUKUF ve SADVİ köyleri ele geçirilmiştir. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir.

SON DAKİKA: VUKUF BÖLGESİNDE SALDIRI 2 ASKER ŞEHİT

VUKUF bölgesinde meydana gelen çatışmalar esnasında DEAŞ unsurlarınca güdümlü TAS roketleriyle iki tankımıza yönelik yapılan saldırıda maalesef iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; beş kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Yaralılarımız derhal helikopterle hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmışlardır. Ayrıca yine VUKUF bölgesi ve civarında süren çatışmalarda iki ÖSO personeli hayatını kaybetmiş, iki personeli de yaralanmıştır. Aynı şekilde yaralılar tahliye edilerek hastanede tedavilerine başlanmıştır.

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir" denildi.

http://www.milliyet.com.tr/tsk-firat-kalkani-operasyonunda-2-gundem-2307275/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #182 : 06 Eylül 2016, 21:54:29 »
Yaralı askerlerimizden biri daha şehit olmuş. Allah rahmet eylesin.

Acaba vurulan tanklarımız T modeli miydi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #183 : 06 Eylül 2016, 22:08:39 »
M60T'ler vurulmuş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #184 : 06 Eylül 2016, 22:21:53 »
M60T'ler vurulmuş.

Nazar ettik galiba. :(

Füzenin tipi nedir?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #185 : 06 Eylül 2016, 23:12:35 »
Güdümlü TAS dedikleri TOW Antitank Silahı olabilir.Başka aklıma gelmiyor.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #186 : 07 Eylül 2016, 00:04:13 »
ZMA olduğu bilgiside geliyor. Ancak sn.tankgunner arkadaşı şehit olmuş m60t'de diyordu oda neyse amaq video yayınladığında göreceğiz gibi neyse.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #187 : 07 Eylül 2016, 08:01:02 »
Öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum.Benim takip edebildiğim kadarıyla 4 nolu ZMA 15 ve bir M60T vurulmuş şehitlerimiz ZMA personelinden gibi geldi bana.Mevlam şehadetlerini kabul etsin.

Bu arada dezenformasyon amaçlı olan sosyal medya paylaşımlarına dikkat edelim her gördüğümüzü paylaşmayalım.Dünden beri Twitter'da üç helikopterin vurulduğuna dair yalan haberler dolaşıyor,bu tür haberler teyid edilmeden paylaşım yapılmasın ve gerçek olsa bile görüntüler forum ve internet ortamlarında paylaşılmasın arkadaşlar.

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #188 : 07 Eylül 2016, 12:57:14 »
O değilde ABD bizi eşşek gibi kullanıyor gibi geliyor al bab'a gidilecek diyorduk şimdi de rakka'ya mı gidiyoruz.Güya Amerikanın oyununu bozuyorduk noldu şimdi köpeklik mi yapmaya başlayacağız.Daha fazla tankı daha fazla askeri kimin uğruna kaybedeceğiz?bu savaş bizim savaşımız değil bizim tek amacımız Kürt koridorunu engellemek olmalı.
http://www.hurriyet.com.tr/birlikte-rakkaya-40217976

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #189 : 07 Eylül 2016, 14:43:14 »
O değilde ABD bizi eşşek gibi kullanıyor gibi geliyor al bab'a gidilecek diyorduk şimdi de rakka'ya mı gidiyoruz.Güya Amerikanın oyununu bozuyorduk noldu şimdi köpeklik mi yapmaya başlayacağız.Daha fazla tankı daha fazla askeri kimin uğruna kaybedeceğiz?bu savaş bizim savaşımız değil bizim tek amacımız Kürt koridorunu engellemek olmalı.
http://www.hurriyet.com.tr/birlikte-rakkaya-40217976

Al Bab'dan daha aşağı gidip Rakka'ya da girelim. Kürt Koridoru hayal olur.