Gönderen Konu: Rusya'da Askeri İsyan  (Okunma sayısı 7244 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya'da Askeri İsyan
« Yanıtla #60 : 25 Haziran 2023, 12:40:51 »
Muhtemelen elinde Ukrayna'da yürüttükleri operasyonlara dahil yada örtülü operasyonlara dahil bilgiler olabilir..

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 264
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #61 : 25 Haziran 2023, 12:55:37 »
Moskova da bu kadar kalabalık konvoyları vurmak yerine izlemekle yetinmezdi.

Yetinmek zorunda kaldı. Tüm ordu Ukrayna'da, yani ondan geriye kalanlar. Ayrıca vurmaya çalıştılar ama ultra beceriksiz bir hava gücüymüş Rusya Hava Kuvvetleri... 6 Helikopter ve 1 uçak yitirdiler; düz yolda giden araçları vuracağız diye. Şaka gibiler resmen.

Nükleer bombası olmasa, kırpıp kırpıp yıldız yaparlar bunları yeminle. Amerikalıların sinirlendikleri kadar varmış. "Kazara süper güç olan devlet" diyorlar Amerikalılar bunlara.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 25 Haziran 2023, 14:15:13 »
Muhtemelen ulaşmış! Ya da elinde nükleer silahlar kadar etkili başka şeyler var.

Yoksa 25.000 kişilik bir güçle Moskova'nın kapısına dayanamaz, Moskova da bu kadar kalabalık konvoyları vurmak yerine izlemekle yetinmezdi.

Wagnerin kalkistigi isyan sirasinda taktik nukleer sitemler ele gecerdigini sanmiyorum. "Su asamada tumu ile RED etmek de dogru olmaz"Ben halen WAGNER ile dogrudan veya dolayli sekilde bir mutabakat oldugunu dusunuyorum. "Bu gunku WP gazetesi de bu mealde yorumlarim"

Wagner evet Rostov ve sair bolgelerde bir takim RF askeri us ve noktalarini isgal etmistir. Ancak oralarda olasi nukleer depolara giris yaptigini sanmiyorum. " 

Peki WAGNER neye guvenerek 25k bir guc ile Moskovaya yoneldi derseniz.  Buradaki dusuncem Nukleer silah elde edinmis olmasina yana  Rus halkinin kendi arkasina cekebilecegini dusundu. Yani Savas karsitlari + WAGNER in iddia etmis oldugu gibi yetersiz komutanlarin yonetimde bulunmasi nedeni ile Ukraynada buyuk kayiplara ugramalari nedenleri ile halktan sempati beklentisi. "yani halk ayaklanmasi"
Halk destegi alinamayinca ve Lukesenkonun arabulucugu sonrasinda kotunun iyisine almis oldugu sinirli kazanimler karsiligi isyana son verdi diye dusunuyorum.

Tabii bu durum RF baskani basta Putin icin daha da yipranmak oldu. Wagnerin basi ise elde ettigi sinirli kazanim karsiligi Rus kanin akmasi onune gecip Hayatinin sinirli kalan suresini de Belarusta ,veya bilinmeyene kacana dek yasamayi kabullenmis oldu.

Çevrimiçi tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #63 : 25 Haziran 2023, 21:38:38 »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 26 Haziran 2023, 10:38:57 »
Bu nükleer başlık hikayesi benim aklıma yatmıyor...

Nükleer bomba fırlatmak, patlatmak öyle kolay iş değil..

Ele gecirsen bile kullanabilmek için türlü türlü fiziksel ve elektronik önlem var...birden fazla fırlatma kodu, anahtarı vs vs..yanlış girdinmi,  başlığı kurcalamaya başladın mı kendini etkisiz hale akıllı sistemler, uzaktan belli kodlar ile kendini etkisiz hale getiren sistemler..

Hepsini geçtim üzerinde bomba patlatsan bile nükleer tepkimeye girmeyen tasarımları var nükleer bombalarin

Emin olun ele gecirseydi anında bomba uzaktan kullanılamaz hale getirilir ve kafasına 3 5 kınzhal yerdi..hiçbir şeyde olmazdi

Uzun lafin kisasi her dk. Nükleer bomba çalındı, patladı patlayacak attı atılacak hikayeleri anca hikaye.

Wagnere gelince, büyük ihtimalle tasviye edileceğine dair bilgi aldı, ordudan ve halktan destek bulursam kendimi kurtarır yönetici kadroların arasına girerim diye bir kumar oynadı, tutmadı..

Tutmayınca da kelleyi kaybedeceğine şimdilik Belarusa gitti...ama o kelleyi eninde sonunda alirlar diye düşünüyorum
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2023, 10:42:04 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #65 : 26 Haziran 2023, 11:21:12 »

Ele gecirsen bile kullanabilmek için türlü türlü fiziksel ve elektronik önlem var...birden fazla fırlatma kodu, anahtarı vs vs..yanlış girdinmi,  başlığı kurcalamaya başladın mı kendini etkisiz hale akıllı sistemler, uzaktan belli kodlar ile kendini etkisiz hale getiren sistemler..

Hepsini geçtim üzerinde bomba patlatsan bile nükleer tepkimeye girmeyen tasarımları var nükleer bombalarin

Emin olun ele gecirseydi anında bomba uzaktan kullanılamaz hale getirilir ve kafasına 3 5 kınzhal yerdi..hiçbir şeyde olmazdi

Rusların Ukrayna savaşında sergilediği içler acınası hali olmasa bu dediklerine katırdım. Teknolojik ve yönetim anlamında o kadar kötü bir durumda oldukları açık. O nedenle her türlü olasılığı mantıklı buluyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #66 : 26 Haziran 2023, 12:17:34 »

Uzun lafin kisasi her dk. Nükleer bomba çalındı, patladı patlayacak attı atılacak hikayeleri anca hikaye.

Wagnere gelince, büyük ihtimalle tasviye edileceğine dair bilgi aldı, ordudan ve halktan destek bulursam kendimi kurtarır yönetici kadroların arasına girerim diye bir kumar oynadı, tutmadı..

Tutmayınca da kelleyi kaybedeceğine şimdilik Belarusa gitti...ama o kelleyi eninde sonunda alirlar diye düşünüyorum

+1

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #67 : 26 Haziran 2023, 19:25:16 »
Bu Rusya Ukrayna savaşı için bir itirafta bulunayım

Rusya'yı gözümde çok büyütmüşüm devasa ve asla yenilmez bir güç olarak

Halbuki kağıttan kaplan mış..

Özellikle hava savunma sistemlerinden ve Avcı uçaklarından korkar iken

Tam bir balon çıktı Rus hava savunma sistemleri ;kimse ırak'ın Suriye'nin Rus menşeli olan hava savunma sistemleri için export'tu yada dandik operatörlerce kullanılıyordu gibi bahanelerle saklanmasın....

Orjinal Rus hava savunma sistemleri ve operatörlerini de gördük Ukrayna savaşında...

Ruslar hava kuvvetleri için bu eksikliğini hava savunma füzelerine ve sistemlerine önem verdiği söylenerek bu açığı kapattığı söylenirdi ....Bu açıdan da sınıfta kaldılar...

Hava kuvvetleri ile bizim hava kuvvetleri arasında gerek bvr gerek noktasal vuruş anlamında baya fark var ...

Ruslar Hava Kuvvetleri olarak gerek  bvr ve gerek noktasal kara hedefleri vuruşunda sınıfta kaldı..

Ukrayna gibi bir ülkenin normalde savaş uçağı bile uçuramaması lazım ama hava aktivitesi hala devam ediyor

Adamlar lazer güdümlü mühimmat eksikliği var kab500 serisi kağıt üstünde güya lazer ve optik güdümlü mühimmat konusunda iyi seviyede olduğu söylenirdi hepsi boş...

Biz abartmadan söylüyorum Rusları il şok saldırısında Almanlar gibi bozguna uğratırız.

Ama işin içine topyekûn milli seferberlik ve kış şartları girerse Ruslar bizi uzun vadede yener..

Not bunu dışardan destek almayacağımız durumuna göre belirtiyorum.Destek alırsak her türlü yeneriz..

Bu savaşta özellikle NATO ile Sovyet varşova paktı arasında tercih yapan ülkelerin askeri gücü görülmüş oldu...

İyi ki zamanında nato'ya girmişiz...
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2023, 19:27:13 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 27 Haziran 2023, 11:11:46 »
wagnerin taktik nükleer silahlara ulaştığından adım gibi eminim. mesele bunları ruslara karşı mı kullanacak ukraynaya karşımı libyadamı suriyedemi? yada direkt karaborsada satarlar. adamlardan herşey beklenir. tecavüzcü pedofili katil her türden iğrenç pisliğin barındırıldığı bir oluşumda bunu yapmayacaklarını iddia etmek komik olur. ucm kime dava açacak kimi yakalayacak kimi tutuklayacak. kullanılan ülke kime savaş açacak. wagner bir gecede buhar olur bir tek tepe üyesini bulamazsınız. olan nükleer silahın kullanıldığı yerde ölenlere olur.
birde ıcbm ile taktik nükleer silahlardaki güvenlik sistemleri farklıdır. taktik nükleer silahların kontrolleri üst rütbeli generallerde var putine bağlı olmayabilir.ve ondan fala generalin wagnere katıldığını düşünürsek . sonuç ortada .öyle yok ben inanmıyorum asla olmaz lafları fazla polyannacılık oynamak olur bilginize. rusyada inanılmaz bir kaos var ve durum sandığımız gibi kontrolde değil.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 27 Haziran 2023, 11:42:41 »
wagnerin taktik nükleer silahlara ulaştığından adım gibi eminim.

Sn Selcukkocak bu kisisel bir varsayim miniz mi ? Paylasabileceginiz bir kaynak varmi?